Цифрові освітні технології для дистанційного навчання. Полтавська філія Суспільної Служби України проводить навчання для вчителів

Дистанційне навчання з одного боку, це досить серйозний виклик для всіх гравців освітнього поля. Це, звичайно, споживачі освітніх послуг: батьки, діти, а також вчителі, інститути післядипломної ...

117322442_187032736180266_6669644919227755404_n
Цифрові освітні технології для дистанційного навчання. Полтавська філія Суспільної Служби України проводить навчання для вчителів

Дистанційне навчання з одного боку, це досить серйозний виклик для всіх гравців освітнього поля. Це, звичайно, споживачі освітніх послуг: батьки, діти, а також вчителі, інститути післядипломної освіти, громадські організації, які займаються навчанням дорослих. Цей виклик потрібно було витримати гідно, оскільки всі опинилися в ситуації, де довгого часу на “розкачку”, розробку курсів не було. Проте дистанційна освіта створює багато можливостей для залучення сучасних технологій та пошуку нових методів викладання, тож головне сьогодні, допомогти педагогам дізнатися про них, розібратися в методиках і новітніх підходах освіти онлайн, зробити її максимально ефективною в умовах, що склалися.

Як працювати з учнями на відстані та не втратити звичної ефективності? Для цього тренерами та експертами з дистанційної освіти Полтавської філії Суспільної служби України було розроблено Програму для підвищення рівня цифрових компетенцій вчителів «Цифрові освітні технології для дистанційного навчання».

“Дистанційна освіта – це і справді можливість. Адже вона дала нам змогу подивитися, на що ми здатні, який потенціал маємо і наскільки сміливо готові змінюватись. З настанням карантину ми отримали змогу провести серйозну ревізію – методичних інструментів, тренерських та фасилітаторських навичок, нашої здатності трансформуватися і бути адаптивними”, – говорить тренерка з цифрової грамотності Тетяна Бондар.

На Полтавщині влітку навчання за цією програмою уже пройшли вчителі Великосорочинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Карлівського району, Сагайдацького навчально-виховного комплексу. Протягом трьох днів педагоги вчилися використовувати Google інструменти, Google Classroom, Class Dojo, Trello, створювати тести Google Forms, Class Timе; засвоїли основи цифрової безпеки.

“Зручний сервіс Google Classroom розроблений провідною компанією світу спеціально для педагогів. Google Classroom – безкоштовний освітній онлайн-інструмент, який дозволяє організовувати навчальний процес з учнями у віртуальному просторі. У цьому сервісі можна: створювати навчальні курси, ділитися освітніми матеріалами, створювати завдання, перевіряти рівень засвоєння знань і відслідковувати прогрес успішності кожного, сервіс цікавий широким набором інструментів для роботи”, – говорить тренер курсів з цифрової грамотності для вчителів Андрій Карпенко.

Переваги такого сервісу безперечно це: безкоштовність, доступність зі смартфонів, планшетів (додатки на Google Play та на Apps), кількість учнів одного заняття може досягати 200 осіб, а викладачів – 20 осіб, кожен може переглядати завдання, залишати коментарі та ставити запитання, платформа взаємно інтегрована з «Google Диском» (Google Docs), «Google Календарем», «Google Формами» і Gmail-поштою. Цього року карантин змусив майже всі країни переглянути свої освітні стратегії, а українським вчителям, батькам та учням буквально за тиждень довелося перейти на дистанційний режим навчання. 

На нашому курсі з вчителями ми детально зупиняємося, як додати учнів до курсу, як структурувати – розмістити їхні імена чи прізвища в алфавітному порядку, як редагувати список, завантажувати навчальні матеріали.

Натиснувши на прізвище окремого учня, можна ознайомитись із сумарною звітною інформацію щодо його успішності – які завдання йому було призначено, що з цього він виконав і з яким результатом, а також переглянути файли з його роботами. При необхідності учню можна повернути роботу на доопрацювання. 

“На курсі ми розглядаємо зі слухачами різні онлайн-дошки, їхні можливості та використання не лише для дистанційної освіти, а навіть коли діти повернуться в класи. Також ми опрацьовуємо ефективні онлайн-огранайзери. Наприклад, Trello – це не лише онлайн-дошка, а й чудовий засіб для власного тайм-менеджменту, для збереження інформації, командної роботи онлайн. Саме це дає великий плюс у дистанційному навчанні. Інтелект-карта – дуже затребуваний інструмент на сьогодні. Це графічно зафіксований процес нашого мислення, перенесений на папір. Це простий, зручний і доступний інструмент. Для тих, хто почув про нього вперше, існує безліч детальних інструкцій, відео, де пояснюється, як ним користуватися як у навчанні, так і в реальному житті., – говорить тренерка курсу  Тетяна Бондар.

Також, крім різних типів онлайн-дошок, сервісів для тестувань, створення онлайн-вправ і вікторин, на курсі вчителі знайомляться з невідомими широкому колу користувачів можливості соціальних мереж, аби використовувати їх не тільки для роздачі матеріалу, а більш активно з навчальною метою. Тобто, ми прагнемо забезпечити вчителів найбільш актуальним інструментарієм. Наприклад, сервіси для створення онлайн-вправ дуже допомагають вчителям під час дистанційного навчання, оскільки пропонують доступний функціонал і широкі можливості поширення готових вправ, якими легко поділитися із учнями в тому самому Gogle-класі. У процесі навчання ми також ділимося різними вже створеними ресурсами, які дуже легко знайти за наявності інтернету й відповідних гаджетів.

Проект «Підвищення якості дистанційного навчання в сільських школах через навчання цифровим компетентностям вчителів та підготовку тренерів» виконує Полтавська філія Суспільної служби України за підтримки Посольства Канади в Україні.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Львові пройшов всеукраїнський турнір з фінансової грамотності

Благодійний фонд «Рокада» розширить підтримку громад у 2024 році

Крок до відновлення: успішні кейси розробки профстандартів

Підприємці 5 громад Сумщини успішно пройшли тренінги з фандрейзингу

Програма німецького уряду Skills4Recovery підтримує навчання робочої сили для відновлення України

Де ВПО можуть отримати безплатну юридичну допомогу? Перелік ініціатив та організацій