Зміни у процедурах реєстрації ГО: надсилайте зауваження та пропозиції до законопроєкту

З метою дотримання вимог абзаців першого-четвертого пункту 17 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету ...

198388545_4016288445075071_168776593028318833_n
Зміни у процедурах реєстрації ГО: надсилайте зауваження та пропозиції до законопроєкту

З метою дотримання вимог абзаців першого-четвертого пункту 17 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», та пунктів 1 і 2 параграфа 42 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950, Міністерство юстиції України виносить на громадське обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо унормування діяльності та державної реєстрації громадських організацій».

Метою прийняття законопроєкту є створення сприятливих умов для діяльності громадських організацій шляхом врегулювання на законодавчому рівні процедурних питань, запровадження ряду нововведень, направлених на спрощення процедури реєстрації та усунення розбіжностей у застосуванні положень чинного законодавства, яке регулює відносини у відповідній сфері.

Законопроект спрямований на спрощення процедури реєстрації громадських організацій та створення сприятливих умов для їх діяльності.

Зокрема, передбачається:

  • встановлення єдиної організаційно-правової форми для громадської організації;
  • скорочення строків і спрощення процедури проведення реєстрації громадських організацій шляхом передачі відповідних функцій до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, нотаріусів;
  • запровадження можливості здійснення діяльності громадських організацій на підставі модельного статуту;
  • скасування процедури набуття всеукраїнського статусу громадською організацією;
  • визначення правового статусу місцевих осередків громадських організацій зі статусом юридичної особи та ін.

Cвої зауваження та пропозиції до проєкту Закону надсилайте на електронну адресу [email protected] до 26 червня 2021 року.

Контактна особа: головний спеціаліст відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Департаменту приватного права Трійчук Оксана Олександрівна, тел. 233-64-95.

Проєкт Закону

Порівняльна таблиця

Пояснювальна записка

 

Джерело: Міністерство юстиції України.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Участь у Women's Pitch Day допомогла знайти «ангельські» інвестиції для реалізації ідеї

Усвідомлений вибір професії в ІТ: новий відеокурс “IT WAKE UP” для допомоги школярам і студентам

Енергетики навчалися впроваджувати гендерні принципи

Фінал конкурсу серед жінок-підприємниць Women's Pitch Day: хто отримав грант

Інформаційна відкритість Статутів та Положень про громадську участь у селищних громадах Харківського регіону

НАТО радіомарафон 2021 – програма п’ята: Канада