Тетяна Сумська: «Для успіху компанії важливо сформувати колективні цінності та визначити шляхи їх досягнення»

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості. Працювати у службі зайнятості почала зі спеціалістки І категорії відділу організації зайнятості та соціальних гарантій. ...

Додано:
Angelina Khomenko

на статтю(малорозмірна)
Тетяна Сумська: «Для успіху компанії важливо сформувати колективні цінності та визначити шляхи їх досягнення»

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості. Працювати у службі зайнятості почала зі спеціалістки І категорії відділу організації зайнятості та соціальних гарантій. Через два роки очолила відділ організації громадських робіт. Пізніше – стала заступницею директора. З 2002 року на посаді директорки центру зайнятості.

Пані Тетяна ділиться своїми секретами розвитку корпоративної культури, гендерної рівності та жіночої солідарності в колективі. Розповідає про те, які нові ініціативи впроваджуються центром зайнятості.

  • Як ви обираєте людей для роботи у центрі зайнятості?

-  Особливість нашого колективу в тому, що ми надаємо послуги населенню. Під час співбесіди я звертаю увагу на комунікабельність, стресостійкість, відкритість до  змін. Важливо, щоб кандидат був готовий постійно навчатися. Адже бувають зміни у законах та положеннях, а це, в свою чергу, впливає на щоденні обов’язки фахівця центру зайнятості. Мені імпонують люди, які посміхаються, мислять позитивно. З ними легко працювати навіть під час виконання важких завдань.

- Який гендерний розподіл у вашому колективі?

- Так склалося, що більшість працівників центру зайнятості – це жінки. У неформальній обстановці, буває, жартуємо з цього приводу. Але ми завжди дружньо підтримуємо чоловіків, які з нами працюють.

- Які прояви жіночої солідарності є у вашому колективі?

- Мабуть, найяскравіший прояв жіночої солдарності під час робочого процесу – це підтримка ініціатив. Будь-яке колективне рішення починається із ідеї одної особи, яку підтримують.

- Які заходи проводить центр зайнятості щодо підтримки гендерної рівності на ринку праці?

- Фахівці відділу активної підтримки безробітних періодично проводять тренінги для жінок. Під час цих заходів ми допомагаємо жінкам подолати психологічні комплекси та бар’єри. Учасниці тренінгів розповідають свої історії дискримінації на роботі. Фахівці допомагають впоратися з неприємними спогадами та навчають як правильно поводитися в таких ситуаціях. Розповідаємо жінкам про їхні права та можливості. Мотивуємо сміливо подаватися на керівні посади або започатковувати власний бізнес.

- Як ви розвиваєте корпоративну культуру?

- Рушійна сила корпоративної культури – це чітка система цінностей. На відміну від приватних, виробничих організацій, у Державній службі зайнятості  вже є сформована система цінностей. Наші фахівці завжди привітно зустрічають відвідувачів. У будь-якій ситуації реагуємо адекватно та ввічливо. Ми допомагаємо людям знайти своє покликання та роботу. Роботодавцям – підбираємо кваліфікованих робітників. Налагоджуємо діалог між робітниками та роботодавцями. Наприклад, проводимо ярмарки вакансій, де шукачі роботи та керівники знайомляться одне з одним у неформальній обстановці.

- Ваші поради щодо впроваждення корпоративної культури?

- Бути лідером, а не босом. Людиною, яка веде за собою. Для успіху компанії важливо сформувати колективні цінності та визначити шляхи досягнення.

- Які нові сервіси запроваджено у діяльності центру зайнятості?

- Це мобільні додатки на системі Android, які можна скачати у Play Market. Так, додаток «Центр розвитку підприємництва» надає змогу оперативно, в он-лайн режимі отримати будь-яку інформацію щодо розвитку підприємництва, про он-лайн форми навчання, переглянути джерела краудфандингу та франдрейзингу, тощо. Додаток «Центр профорієнтації» містить інформацію, яка допоможе у плануванні кар’єри. У додатку «Довідник пільг та послуг учаснику АТО» користувач може дізнатися про пільги, реабілітацію, працевлаштування та розвиток власної справи, отримати правову допомогу. А ще шукачі роботи можуть знайти потрібну вакансію на карті Google Maps.

Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості завжди раді Вам допомогти! Звертайтеся до нас: м. Сміла, вул. Соборна, 68.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Тестування на ВІЛ у Верховній Раді: депутати долучились до соціальної акції

150 учасників зі всієї України завершили навчання на програмі «Креативна молодь змінить Україну»

Активісти Донеччини пропонують місцевій владі впроваджувати практику e-консультацій

Вийшов звіт про якість освіти України за результатами міжнародного дослідження PISA

У листопаді ІМІ зафіксував 17 випадків порушень свободи слова

Що не так із системою субсидій для населення?