«Тест-драйв професій для дівчат»: ЄС усуває гендерні стереотипи у профтехосвіті

23 вересня 2021 р. в рамках Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» розпочато інформаційну кампанію «Тест-драйв професій для дівчат», спрямовану на підвищення обізнаності жінок ...

Додано:
akrasnoplakhtych

Тест-драйв професій для дівчат
«Тест-драйв професій для дівчат»: ЄС усуває гендерні стереотипи у профтехосвіті

23 вересня 2021 р. в рамках Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» розпочато інформаційну кампанію «Тест-драйв професій для дівчат», спрямовану на підвищення обізнаності жінок щодо широкого спектра навчальних програм, які пропонує профтехосвіта (ПТО), та усунення існуючих стереотипів щодо «чоловічих» та «жіночих» професій. Кампанія передбачає низку мотиваційних та профорієнтаційних заходів, присвячених кар’єрному плануванню, для школярок, учениць закладів профтехосвіти, а також дорослих жінок, які бажають здобути нову професію. Основні заходи відбудуться з 18 по 22 жовтня 2021 року в режимі онлайн та офлайн у закладах профтехосвіти та на підприємствах Вінницької, Дніпровської, Запорізької, Харківської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областях.

Тест-драйв професій для дівчат

«Європейський Союз разом із країнами-членами ЄС, Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією, підтримують всі аспекти реформи професійної освіти України. Забезпечення ґендерної рівності у системі ПТО – одна з передумов успішного впровадження реформи. Ми вважаємо такі заходи ефективним інструментом для подолання гендерної асиметрії у профтехосвіті та надання дівчатам можливості обрати будь-яку професію за власним бажанням, незважаючи на застарілі традиції та стереотипи», – зазначив Фредерік Куне, Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні. 

Одним із важливих завдань Програми EU4Skills є підтримка гендерного паритету в системі профтехосвіти для забезпечення чоловікам та жінкам рівних можливостей для розвитку кар’єри. В рамках кампанії «Тест-драйв професій для дівчат» школярки, їхні батьки, а також учениці закладів ПТО з усіх куточків України зможуть надихнутися на лідерство та успішне планування кар’єри під час мотиваційних заходів із відомими українськими лідерками, а також профорієнтаційних семінарів з провідними консультантами. Щоб продемонструвати учасницям різноманіття професій будуть запропоновані майстер-класи та екскурсії на різні підприємства у Вінницькій, Дніпровській, Запорізькій, Харківській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській та Чернівецькій областях. 

«Гендерна дискримінація – це рудимент, який, на жаль, досі існує в суспільстві. Позбутися його можна завдяки тривалій просвітницькій діяльності, яка має бути направлена на молоде покоління. Ми, в Міністерстві освіти і науки, особливу увагу приділяємо антидискримінаційній політиці саме у сфері професійної освіти. Адже тут найчастіше існують такі поняття як «чоловічі» або «жіночі» професії, а також фігурують стереотипи, що дівчинка не може бути зварником або навіть водієм. Завдяки таким проєктам, як “Тест-драйв професій для дівчат” ми можемо продемонструвати молоді, що вони мають право бути ким завгодно, працювати, де завгодно та завжди рухатись в напрямку своєї мрії», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Дізнатися більше та долучитися до заходів ви можете на сайті кампанії:  testdrive.org.ua 

Довідкова інформація:                                                                                                                                                                              «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його країни-члени: Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми складає 63 млн євро. Мета програми – модернізувати обрані заклади профтехосвіти, провести навчання керівників закладів та викладачів у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 рр. Програму в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).  


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Молодь, що вражає! Від ініціативи столичного хабу до нагороди від ООН - історія Let`s do it Ukraine SOS

Військові дії негативно вплинули на довкілля в Городнянській громаді

У Медіацентрі Україна дискутували на тему: "Діти війни: адаптація та соціалізація"

У нас немає такого поняття як «зарплата»: як молода громадська організація підтримує жителів Чернігівщини  

Люди різні, та цінності спільні

Пластикові кришечки збирають у Кропивницькому на добрі справи