Модель лікування туберкульозу, орієнтовану на потреби людини – обговорення у Києві

18 грудня 2018 р. в місті Києві в прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл на тему: «Створення сприятливих суспільно-політичних умов для переходу на модель лікування ...

1545141124678
Модель лікування туберкульозу, орієнтовану на потреби людини – обговорення у Києві

18 грудня 2018 р. в місті Києві в прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл на тему: «Створення сприятливих суспільно-політичних умов для переходу на модель лікування туберкульозу, орієнтовану на потреби людини: міжвідомча та міжсекторальна взаємодія».

Участь  у круглому столі взяли представники органів державної влади, медичних закладів, неурядових українських та міжнародних організацій, що опікуються питаннями протидії туберкульозу.

Відкрив круглий стіл та виступив із презентацією «Проект «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну модель лікування туберкульозу в Україні»: основні підсумки впровадження» Віталій Руденко, голова Правління БО «Українці проти туберкульозу».

Про Всесвітню стратегію подолання туберкульозу до 2035 року розповіла Наталія Кожан, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, консультант проекту.

На тему міжвідомчої та міжсекторальної підтримки переходу на модель лікування туберкульозу, орієнтовану на потреби людини виступив Сергій Борткевич, національний експерт з АКСМ, співголова Коаліції «Зупинимо туберкульоз разом», консультант проекту. Також він презентував інформацію про досвід Сумської і Херсонської областей щодо затвердження та впровадження дорожньої мапи та стратегії міжсекторальної та міжвідомчої взаємодії у питаннях протидії туберкульозу та пропозиції для МОЗ та Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу по розробці дорожньої мапи на основі керівництва TB-REP Blueprint.

Про взаємодія Товариства Червоного Хреста України та закладів охорони здоров’я щодо забезпечення контрольованого лікування хворих на туберкульоз розповіла Зоя Погоріла, головний спеціаліст Відділу охорони здоров’я та опіки Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

Еліот Перлман, керівник МГО «Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» виступив із доповіддю «Targeted TB advocacy: a pathway for TB control in the Joint Forces Operation» та розповів про інтегровану співпрацю щодо протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу з військовослужбовцями в зоні ООС.

Із презентацією «СТОП стигмі і дискримінації людей, які хворіють на туберкульоз, думка лікаря і пацієнта» виступила Ярослава Бондаренко, член Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ», лікар і пацієнт.

Про перспективи розвитку соціальних сервісів, підтримки людей, які лікуються від туберкульозу розповіла методист Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді Леонід Крисов.

Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я виступив на тему профілактики тютюнопаління, співпраці усіх заінтересованих сторін у протидії туберкульозу, збереження здоров’я українських громадян.

Після загальної дискусії учасники обговорили проект резолюції круглого столу та підвели підсумки засідання.

Було запропоновано досвід Сумської та Херсонської областей щодо розгляду та прийняття Плану міжвідомчої та міжсекторальної протидії захворюванню на туберкульоз та Путівника (дорожньої мапи) для забезпечення успішної протидії захворюванню на туберкульоз на основі комплексного міжвідомчого та між секторального підходу в умовах переходу на моделі його лікування, орієнтовані на пацієнта, – поширити у кожен регіон України, а також на національному рівні.  

Круглий стіл організований БО «Українці проти туберкульозу» за підтримки Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» в рамках участі в регіональному проекті «Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP) з метою обговорення шляхів усунення перешкод у лікуванні хворих на туберкульоз для поліпшення його результатів.

Проект TB-REP спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров’я, та надає технічну підтримку протитуберкульозним проектам організацій громадянського суспільства. Реалізується проект за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і охоплює 11 країн Східної Європи і Центральної Азії.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії