Співпраця системи БПД з ЦНАПами, ЦЗ та бібліотеками – запорука правової обізнаності жителів громади

Коли перед системою безоплатної правової допомоги постають нові виклики, зокрема як покращити правову обізнаність жителів громади, розповісти громадянам про їх права та способи їх захисту, розширити ...

Додано:
Vinbvpd

273539121_4770258386354750_5200472134279813553_n (1)
Співпраця системи БПД з ЦНАПами, ЦЗ та бібліотеками – запорука правової обізнаності жителів громади

Коли перед системою безоплатної правової допомоги постають нові виклики, зокрема як покращити правову обізнаність жителів громади, розповісти громадянам про їх права та способи їх захисту, розширити точки доступу до правової допомоги, то керівництво центрів шукає шляхи їх вирішення.

Зокрема хочемо торкнутись питання співпраці з ЦНАПами, центрами зайнятості та бібліотеками, міськими/сільськими радами. Зручний спосіб поспілкуватись з фахівцем центру/бюро правової допомоги та отримати відповіді на правові запитання щодо оформлення спадщини, продажу земельної ділянки, виплати аліментів, виїзду за кордон з дитиною для візиту родичів, погашення взятих кредитів, вирішення спору з сусідом, повернути позичені кошти, тощо.

Не потрібно витрачати кошти, долати значну відстань, щоб дістатись до центру для вирішення правового питання, хвилюватись, що не встигнете на останній автобус, який їде до села. Тепер все набагато простіше, зателефонували до центру та дізнались про графік виїзного консультаційного пункту на базі ЦНАПу, бібліотеки, центру зайнятості та завітали з візитом у потрібний вам час.

 Так, 8 лютого юристка сектору «Липовецьке бюро правової допомоги» Крістіна Соляр консультувала жителів Турбівської територіальної громади з правових питань. Жителі Турбівської громади цікавились: у яких випадках припиняється надання раніше призначеної субсидії; щодо перерахунку пенсії військовим пенсіонерам; як визнати недієздатною особою та встановити опіку над нею; які підстави позбавлення батьківських прав тощо.

Так, 9 лютого фахівці секторів Тростянецького та Немирівського бюро правової допомоги Ніна Слободяник, Катерина Зимакова забезпечили роботу консультаційного пункту у смт Ситківці та с. Олександрівка. Громадян цікавили питання щодо виправлення помилки в державному акті на землю; земельний податок, та підстави звільнення від його сплати; написання заяв щодо виплат до 5 травня; аліменти від держави, розмір, порядок призначення, строки; як захистити себе від домашнього насильства; втрата паспорта, подальші дії; незаконна вирубка дерев; прописка/реєстрація громадян, тощо.

У межах реалізації проєкту Програми “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” працівники Вінницького, Гайсинського, Козятинського, Томашпільського місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги також продовжують проводити інформаційні заходи для населення щодо змін у галузі земельних правовідносин, проблемних питань, що виникають під час здійснення правочинів з землею.

Нещодавно, на сесії сільських рад затверджено Програми надання безоплатної правової допомоги населенню Станіславчицької та Северинівської ТГ  Жмеринського району у 2022 році, що сприятиме розвитку правової освіти та культури, а також покращить доступ до безоплатної правової допомоги для ефективного захисту жителів громади.

Дізнатись контактні дані центрів та бюро правової допомоги ви можете дізнатись на сайті 

Довідково:

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Редколегія. Офлайн: Медіацентр Україна та Unit.city організували зустріч українських медійників

У Медіацентрі Україна відбулась дискусія на тему «Волонтерство: рух до перемоги»

Самоорганізація ВПО: нові виклики

Експертна допомога громадським об'єднанням, ініціативам та активістам

Як лікують «кришталевих» людей в Україні під час війни

Асоціація благодійників України запускає новий проєкт – Національний рейтинг «Компас благодійності України»