Спільна заява донорських організацій та посольств, що надають допомогу на Сході

Спільна заява донорських організацій та посольств, що підтримують надання постійної допомоги на Сході Україні, населенню України, що постраждало внаслідок конфлікту, та переміщеному населенню по всій ...

Схід
Спільна заява донорських організацій та посольств, що надають допомогу на Сході

Спільна заява донорських організацій та посольств, що підтримують надання постійної допомоги на Сході Україні, населенню України, що постраждало внаслідок конфлікту, та переміщеному населенню по всій країні.

Київ, 4 грудня 2017 року.

Згідно з даними групи організацій, що надають гуманітарну допомогу в Україні на чолі з ООН, у 2018 році гуманітарні потреби залишатимуться значними, і, ймовірно, стануть ще більш суворими та складними. Тривалі військові дії, поєднані з недостатнім фінансуванням, наклали суттєвий відбиток на соціально-економічну ситуацію у враженому регіоні; наприклад, продовольча незахищеність подвоїлася за останній рік. Збіднівши, багато людей, що постраждали внаслідок конфлікту, особливо ті, що проживають в межах 5 км по обидва боки від лінії зіткнення та знаходяться під щоденними обстрілами, продовжують залежати від гуманітарної допомоги, страждаючи від перебоїв доступу до життєво-необхідних та соціальних послуг. 

Донорська та дипломатична спільнота закликає до надання повного доступу гуманітарним організаціям для надання допомоги на територіях, що не контролюються урядом, враховуючи, що потреби там є найбільшими. Ми визнаємо, що складні верифікаційні процедури щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб та заборона переміщення комерційного вантажного транспорту через лінію зіткнення надалі загострюють гуманітарні потреби по обидва боки лінії зіткнення.
Донорська та дипломатична спільнота глибоко стурбована систематичним порушенням режиму припинення вогню. Ми висловлюємо серйозне занепокоєння щодо нещодавнього відновлення військових дій поблизу інфраструктурних об’єктів, які здійснюють забезпечення водою, електроенергією та газом населення Донецької області. З початком зими будь-яке істотне порушення надання основних послуг, таких як постачання води, електроенергії та опалення посеред мінусових температур може мати серйозні наслідки для мільйонів українців. Ми закликаємо всі сторони дотримуватися Міжнародного гуманітарного права та забезпечити доступ гуманітарної допомоги до всіх, хто її потребує, особливо до тих, хто перебуває на непідконтрольних територіях, де потреби є найбільшими.

Ми закликаємо Уряд України зробити все можливе для того, щоби захистити свободу пересування для населення шляхом покращення умов на пунктах пропуску між підконтрольною та непідконтрольною територіями, та доступ до основних послуг, включаючи пенсії та соціальні виплати.

Ми звертаємо увагу на запуск «Плану гуманітарної допомоги 2018», який підкреслює, що 3.4 мільйона людей продовжують критично потребувати допомоги. Хоча люди похилого віку становлять найбільшу частку тих, хто постраждав внаслідок конфлікту, нас непокоїть різнобічний вплив конфлікту на окремі групи населення, такі, як люди з обмеженими можливостями, ВІЛ-позитивні, роми, та інші маргіналізовані групи. Ми зауважуємо наявність непропорційного впливу конфлікту на цивільних жінок, що спричиняє збільшення їх обов’язків щодо забезпечення та догляду за домогосподарством, зростання рівня вимушеної проституції та насилля, а також наявність потенційного довгострокового шкідливого впливу на дітей. Ми відзначаємо прискіпливий підхід групи організацій, що надають гуманітарну допомогу Україні, у визначенні критичних пріоритетів, особливо зважаючи на глобальний гуманітарний контекст та потреби. Гуманітарні організації повинні сфокусувати свою діяльність на наданні допомоги найбільш нужденним групам населення, вздовж лінії зіткнення та на непідконтрольній території.

Ми відзначаємо, що продовження забезпечення цих критичних потреб є важливим. Ми визнаємо, що багато реформ, безпосередньо децентралізація, призначені для розподілу коштів по регіонах, включаючи східні території, що постраждали внаслідок конфлікту. Ми відзначаємо відповідальність та спроможність Уряду України щодо полегшення страждань шляхом надання критичних послуг своїм громадянам, починаючи зі спрощення реєстраційних та верифікаційних процедур, та подальшої роботи щодо визначення тривалого рішення щодо внутрішньо-переміщених осіб, включно з питаннями житла. Прикладом практичного підходу Уряду було би відображення потреб Донбасу у національних реформах, включаючи реформу охорони здоров’я та соціального захисту: згодом це сприяло би інтеграції всього Донбасу.

Ми продовжимо працювати разом з Урядом України над посиленням зусиль щодо полегшення ситуації, а також над заповненням прогалин між гуманітарною допомогою та урядовими послугами за допомогою фінансування програмами розвитку. Це допоможе Уряду України надати найнеобхідніші послуги та донести процес реформ до груп населення, що найбільш постраждало внаслідок конфлікту, і посилити свою зростаючу роль у вирішенні їх нагальних потреб.

Посольство Канади 
Посольство Естонії 
Посольство Франції 
Посольство Норвегії 
Посольство Швеції
Посольство Швейцарії
Посольство США
Посольство Великої Британії
Представництво Європейського Союзу

Embassy of Canada in Ukraine


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Освіта дорослих – інструмент розвитку громади

Розвиваємо волонтерський рух на Львівщині

У Маріуполі відбулась прес-конференція Регіонального центру спільно з Головним територіальним управлінням юстиції

Про спробу альтернативного вирішення деяких проблем місцевого самоврядування в м. Києві всупереч Концепції реформи місцевого самоврядування в Україні

Тенденції та світовий досвід розвитку міських поселень

На Житомирщині відбувся День відкритих дверей у швейному та технічному коворкінгах

  • Лариса

    Підтримуємо дану Заяву. Дякуємо Посольствам країн, донорським організаціям, що підписали цю Заяву, яка дає нам хоч якусь надію на те, щоб вижити і залишатись людьми. Одночасно підкреслюємо, що війна Росії проти України триває вже четвертий рік поспіль. Тому ми, вимушено внутрішньо переміщені особи, життя і майбутнє яких зруйновано війною, наголошуємо на необхідності довготривалих рішень щодо ВПО. Зокрема, рішень, спрямованих на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Адже було декілька хвиль міграції зі Східних районів України, з Криму. Немає гарантії, що не буде нових хвиль міграції. Але Уряд держави нічого РЕАЛЬНОГО не робить для вирішення основної проблеми ВПО – проблеми житла. Ситуація щодо житла погіршується : без підтримки держави і без реальної можливості заробити в Україні на власне житло люди зубожіють, втрачають надію і віру в спроможність Уряду України взагалі вирішити питання ВПО. Частина людей не витримує і повертається назад, під обстріли, в умови загрози життю і здоров’ю свого і своїх сімей. Просимо звернути увагу, що одним з важливих завдань, яке Уряд ігнорує, є забезпечення хоч мінімальним житлом не тільки ВПО, а й житлом або тимчасовим надійним притулком тих людей, яких треба евакуювати з “сірої зони”. Якби було куди, люди давно б виїхали звідти і не втрачали б життя і здоров’я своє, своїх близьких та не калічили майбутнього своїх дітей.
    Під продовження Комплексної державної програми на 2018 рік нічого не виділено, передусім, на житло. Програми по житлу з охопленням всіх груп громадян, включаючи як ВПО, так і тих людей, яких треба перемістити з “сірої зони” або з окупованих територій у безпечні райони проживання, досі не створено.
    Це наш крик душі. Почуйте його!