Соціальний моніторинг якості життя: як львів’яни оцінили особистісний та середовищний комфорт у місті

Вчора, 14 грудня 2017 року,  команда Інституту міста презентувала  результати аналітичного дослідження «Якість життя у Львові’17». Це комплексне аналітичне дослідження, проведене в рамках проекту ...

DSC_4481
Соціальний моніторинг якості життя: як львів’яни оцінили особистісний та середовищний комфорт у місті

Вчора, 14 грудня 2017 року,  команда Інституту міста презентувала  результати аналітичного дослідження «Якість життя у Львові’17». Це комплексне аналітичне дослідження, проведене в рамках проекту «Громади в дії» за підтримки програми Європейського Союзу.

Якість життя –  це комплексне поняття, яке включає в себе сукупність категорій, що забезпечують суб’єктивне та об’єктивне благополуччя особистості у соціальних умовах.

Єдина в Україні комплексна методологія дослідження якості життя, розроблена науковцями та практиками Комунальної установи Інститут міста та Соціологічної агенції «Фама», на основі кращого міжнародного досвіду, запитів і потреб представників різних управлінь, департаментів та інших органів місцевого самоврядування міст України.

Цей моніторинг вже втретє має на меті простежити динаміку основних показників якості життя у Львові, а саме: освіта, медицина, транспорт, соціальне самопочуття, екологія, благоустрій, культура та дозвілля.  Додамо, що індикатори якості життя мешканців міста – це відображення діяльності управлінців  міста. Адже саме мешканці є основними користувачами послуг, що надаються органами місцевого самоврядування. Тому думка громадськості, критика чи похвала, є важливими критеріями оцінки роботи кожного муніципалітету.

Оцінка комфорту міського середовища – стан інфраструктури та якість надання послуг в таких сферах як благоустрій, транспорт, охорона здоров’я, освіта, дозвілля, безпека, умови для життя в місті загалом.

Оцінка особистісного комфорту – рівень задоволеності мешканців власним матеріальним та соціальним благополуччям.

За результатами нашого дослідження, мешканці оцінили якість життя у Львові як 3,31.

Майже 93% пишаються тим, що є мешканцями міста Лева. В цілому, респонденти вище оцінюють сферу послуг, ніж стан інфраструктури.

Найвище оцінено індекси у сфері дозвілля та освіти, а найнижче  – у сфері благоустрою та екології міста.

У структурі індексу про соціальне благополуччя спостерігаємо незначне зменшення задоволеності психологічним та соціальним самопочуттям. Більшість мешканців довіряють релігійним установам (74%) та патрульній поліції (54%).

Приблизно 55% задоволені тим, як проводять своє дозвілля. Майже половину часу (47%, 2016 року – 39%) мешканці витрачають на роботу, і лише 21% на відпочинок.

Деталі та презентація дослідження.

Якщо у Вас виникають запитання, просимо писати на ел.скриньку [email protected] або [email protected].


Тематика публікації:                                  

Останні публікації цього розділу:

Експерти розробили нову модель реєстрації місця проживання

Олімпіада юридичних клінік з консультування клієнтів 2020: нові перемоги та виклики

Деклараціями безхатченків не зігріти

Інструменти моніторингу закупівель - шлях до згуртованості громади: підсумки навчання на Луганщині

Розпізнавати та нейтралізовувати пастки політичних маніпуляцій вчились в університеті Каразіна

На Мелітопольщині пройшла Третя Інклюзивна вечірка