Соціальний моніторинг якості життя: як львів’яни оцінили особистісний та середовищний комфорт у місті

Вчора, 14 грудня 2017 року,  команда Інституту міста презентувала  результати аналітичного дослідження «Якість життя у Львові’17». Це комплексне аналітичне дослідження, проведене в рамках проекту ...

DSC_4481
Соціальний моніторинг якості життя: як львів’яни оцінили особистісний та середовищний комфорт у місті

Вчора, 14 грудня 2017 року,  команда Інституту міста презентувала  результати аналітичного дослідження «Якість життя у Львові’17». Це комплексне аналітичне дослідження, проведене в рамках проекту «Громади в дії» за підтримки програми Європейського Союзу.

Якість життя –  це комплексне поняття, яке включає в себе сукупність категорій, що забезпечують суб’єктивне та об’єктивне благополуччя особистості у соціальних умовах.

Єдина в Україні комплексна методологія дослідження якості життя, розроблена науковцями та практиками Комунальної установи Інститут міста та Соціологічної агенції «Фама», на основі кращого міжнародного досвіду, запитів і потреб представників різних управлінь, департаментів та інших органів місцевого самоврядування міст України.

Цей моніторинг вже втретє має на меті простежити динаміку основних показників якості життя у Львові, а саме: освіта, медицина, транспорт, соціальне самопочуття, екологія, благоустрій, культура та дозвілля.  Додамо, що індикатори якості життя мешканців міста – це відображення діяльності управлінців  міста. Адже саме мешканці є основними користувачами послуг, що надаються органами місцевого самоврядування. Тому думка громадськості, критика чи похвала, є важливими критеріями оцінки роботи кожного муніципалітету.

Оцінка комфорту міського середовища – стан інфраструктури та якість надання послуг в таких сферах як благоустрій, транспорт, охорона здоров’я, освіта, дозвілля, безпека, умови для життя в місті загалом.

Оцінка особистісного комфорту – рівень задоволеності мешканців власним матеріальним та соціальним благополуччям.

За результатами нашого дослідження, мешканці оцінили якість життя у Львові як 3,31.

Майже 93% пишаються тим, що є мешканцями міста Лева. В цілому, респонденти вище оцінюють сферу послуг, ніж стан інфраструктури.

Найвище оцінено індекси у сфері дозвілля та освіти, а найнижче  – у сфері благоустрою та екології міста.

У структурі індексу про соціальне благополуччя спостерігаємо незначне зменшення задоволеності психологічним та соціальним самопочуттям. Більшість мешканців довіряють релігійним установам (74%) та патрульній поліції (54%).

Приблизно 55% задоволені тим, як проводять своє дозвілля. Майже половину часу (47%, 2016 року – 39%) мешканці витрачають на роботу, і лише 21% на відпочинок.

Деталі та презентація дослідження.

Якщо у Вас виникають запитання, просимо писати на ел.скриньку [email protected] або [email protected].


Тематика публікації:                                  

Останні публікації цього розділу:

"Правоспроможна громада" вийшла з карантину

Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури. Відеотрансляції

Всеукраїнський Безпековий марафон 2020 нещодавно завершився у Києві

UKRAINIAN SHOWCASE: онлайн-подорож на найбільший кіноринок світу

Громадський центр правосуддя підвищує ефективність обласного Центру матері та дитини

Social Navigator. Як змінити світ за допомогою соціального бізнесу?