Школа зі створення молодіжних рад в Харківській області: про найцікавіші моменти з суботнього тренінгу

У Харківській області пройшла перша «Школа зі створення молодіжних рад», з метою допомогти молоді з третьої когорти громад-партнерів програми #DOBRE розвинути свої лідерські навички та стати ...

64935647_466972124119950_7087101702356074496_n
Школа зі створення молодіжних рад в Харківській області: про найцікавіші моменти з суботнього тренінгу

У Харківській області пройшла перша «Школа зі створення молодіжних рад», з метою допомогти молоді з третьої когорти громад-партнерів програми #DOBRE розвинути свої лідерські навички та стати своєрідним «двигуном» позитивних змін на Україні!

Сонячної суботи 22 червня 2019 року експерти  «Регіонального хабу громадянської активності ГО «Нова Енергія» та ініціативні представники Малинівської й Золочівської ОТГ зібралися разом для того, щоб тренери змогли надати учасникам унікальні теоретичні та прикладні знання в сфері створення та організації подальшої діяльності Молодіжної Ради.

Розпочався захід із визначення рівня поінформованості молоді щодо роботи Молодіжної Ради. Але й цю частину тренDSC_0463-minінгу експерти вирішили зробити максимально цікавою та інтерактивною. Саме тому тестування знань молодих людей було вирішено провести за допомогою спеціальної навчальної Інтернет-платформи Kahoot, яка дозволила тренерам зрозуміти, на яких моментах навчальних матеріалів потрібно буде зробити акцент. 

Одразу після тестування розпочала свій виступ експерт Марина Самойлова, яка розповіла аудиторій, що таке Молодіжна Рада і які можливості вона відкриває. «Молодіжна Рада, перш за все, необхідна для налагодження ефективної взаємодії між місцевим самоврядуванням та молоддю громади, для забезпечення узгодженості дій у вирішенні питань, пов’язаних із життям молодих громадян та їх участі в усіх сферах діяльності  ОТГ. Молодіжна Рада – це унікальний шанс зробити свою громаду дружньою до молоді», – розповіла аудиторії тренер Марина Самойлова.

В межах заходу молоді люди мали нагоду самостійно визначити проблеми, на вирішення яких буде спрямована діяльність Молодіжної Ради, а також сформулювати її мету, візію та стратегію діяльності. Так, активісти Малинівскої громади мріють про те, щоб через 10 років їх Молодіжна Рада стала інноваційною, дієвою платформою для консолідації зусиль молодих людей в громаді для досягнення змін на краще.

В свою чергу, молодь Золочівщини мріє про те, щоб Молодіжна Рада стала реальним механізмом впливу на реалізацію молодіжної політики та драйвером залучення інвестицій в молодіжну інфраструктуру громади.

Родзинкою заходу стала гра «Ярмарок компетенцій», яка була спрямована на те, щоб виявити в учасників схильності до того чи іншого роду занять й, відповідно, враховувати вміння та навички своїх товаришів в процесі формування структури  Молодіжної Ради! Навчальна гра продемонструвала, що для ефективної діяльності молодіжної ради потрібен широкий перелік компетенцій і «своє місце»

Варто відмітити, що тренінг для ініціативних молодих людей Малинівської та Золочівської громади був не тільки веселим та цікавим, а ще й дуже результативним.

64686511_403065276967114_5811934759806304256_n

Під кінець заходу учасники власноруч розробили структуру для майбутньої Молодіжної Ради кожної з громад-учасниць тренінгу. Отже, до моменту, коли прийшов час розходитися по домівках, учасники тренінгу мали не лише нові корисні знання, а й чіткий розподіл функцій та обов’язків для подальшої спільної роботи!

logo-HUB-1-768x308

Захід організовано ГС «УНІКОН» в рамках проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні” програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


 

Останні публікації цього розділу:

З'явилося друге видання “Довідника для роботи з молоддю у громадах”

Проекти з 17 країн змагаються у конкурсі ідей соціального підприємництва. Підтримайте учасників з України!

У Львові відбувся тренінг з медіаграмотності

На Interpipe TechFest 2019 покажуть машину Голдберга з предметів побуту

Експерти розповіли, як допомогти ветеранам АТО та колишнім полоненим

Депутатська робота влітку – яка вона?