Школа щастя – як проєкт “Healthy Schools” формує психологічно комфортний простір у школах України

2020 рік став непростим випробуванням для психічного здоров’я кожної людини. Труднощі ізоляції відчули на собі не тільки дорослі, а й діти, які на довгий час лишились відірваними від спілкування з ...

pexels-olia-danilevich-5088022
Школа щастя – як проєкт “Healthy Schools” формує психологічно комфортний простір у школах України

2020 рік став непростим випробуванням для психічного здоров’я кожної людини. Труднощі ізоляції відчули на собі не тільки дорослі, а й діти, які на довгий час лишились відірваними від спілкування з друзями та активного шкільного життя. Тому саме зараз в проєкті “Healthy Schools” розпочався новий етап, покликаний підтримати психологічний добробут школярів – челендж на тему “Ментальне здоров’я”. 

Вже 3 роки поспіль програма “Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів” популяризує здоровий спосіб життя та надихає школи проводити креативні заходи, присвячені різним аспектам здоров’я. На черзі – ментальне здоров’я, піклування про яке є актуальним, як ніколи. Адже тільки комплексний підхід та баланс фізичного і психічного здоров’я дозволяє дітям бути енергійними, успішними в навчанні, та щасливими. Але на жаль, психологічні проблеми дітей часто залишаються непоміченими та невирішеними. Через це в рамках програми “Healthy Schools” було розпочато Хеппі Челендж, що має на меті привернути увагу до емоційного благополуччя дітей.

На участь у Хеппі Челенджі зареєструвалися 400 шкіл з усіх областей України. Відкриття челенджу відбулося 22 лютого в онлайн-форматі: організатори провели вітальний вебінар, на якому розповіли про всі деталі та цілі проєкту.

“Хеппі Челендж – це челендж про щастя. Ми розпочинаємо місячний забіг, мета якого – зробити школярів і школярок радісними та щасливими, а для цього створити у школі емоційно комфортний простір” – зазначила Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток КСВ”.

Хеппі Челендж триватиме 4 тижні, протягом яких школи виконуватимуть креативні завдання, спрямовані на підтримку позитивного емоційного стану школярів та підвищення обізнаності про тему психічного здоров’я. Активності шкіл будуть оцінюватись експертами – психологами з багаторічним досвідом роботи з дітьми та підлітками. За результатами оцінок експертів буде визначено 5 шкіл-переможниць, які отримають гранти для закупівлі обладнання для сучасних STEM-лабораторій.

Спеціальною гостею на відкритті челенджу була Альона Кривуляк – координаторка Національної дитячої гарячої лінії, куди діти та підлітки зі всієї України звертаються за підтримкою та порадою у важких ситуаціях. Вона розповіла про складнощі, з якими стикаються діти: проблеми у відносинах з батьками та однолітками, випадки булінгу та кібербулінгу, а також цілий спектр проблем психічного здоров’я. Наявність таких проблем ще раз підтверджує, наскільки важливо для дорослих звертати увагу на емоційний стан дітей, вміти їх правильно підтримати та допомогти. Альона дала декілька порад для батьків – сприймати проблеми дітей серйозно, заохочувати їх проговорювати свої переживання та разом шукати шляхи вирішення. 

“Говоріть з дитиною про ті емоції, які вона відчуває. Ви можете сказати, що люди відчувають тривогу, страх, гнів, безпорадність. І що ці почуття – це нормальні людські реакції на складні ситуації” – порадила Альона.  

Кожний тиждень челенджу буде висвітлювати різні аспекти, які впливають на психологічне здоров’я дітей. Перший тиждень проєкту присвячено взаємодії дітей з однолітками та проблемі булінгу у школі. Тож цього тижня школи проводять інтерактивні заняття, де розглядають теми дружби та ненасильницької комунікації з іншими, а також створюють соціальну рекламу, спрямовану на протидію булінгу. 

Організатори очікують, що завдяки актуальності теми та креативному підходу шкіл цей етап проєкту стане не менш масштабним, ніж попередній. Адже челендж на тему “Фізична культура”, що відбувся у листопаді, охопив більш як 120 000 учнів, а також залучив до спорту батьків та мешканців громад. Учасники цього етапу зазначили, що їм вдалося неймовірно активізувати учнів та об’єднати всю шкільну родину навколо здорового способу життя. Наприкінці челенджу школи-учасниці створили яскраві відео про свою участь у проєкті, які надихнули інші навчальні заклади приєднатися до спільноти здорових шкіл та зареєструватися на участь у “Хеппі Челенджі”. 

До речі, цього навчального року на школи чекає ще одна можливість приєднатися до програми та поборотися за головні призи – вже у квітні розпочнеться челендж на тему “Здорове харчування”. Тож всі заклади загальної середньої освіти запрошуються взяти участь, та долучити своїх учнів до здорового способу життя через цікаві та творчі активності. Адже здорові звички, набуті в юному віці, з великою ймовірністю залишаться з людиною на все життя.  

*****

Довідка 

Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» 

*Healthy Schools: транслітерація «Хелсі скулз», переклад – «Здорові школи» 

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення до власного здоров’я у понад 800 школах, залучивши 250 000 дітей по всій Україні протягом трьох років.  

Mondelēz International Foundation є міжнародною філантропною організацією Mondelēz International. Фонд сфокусований на трьох напрямках діяльності: інвестування в програми, що сприяють здоровому способу життя в громадах з найвищим ризиком та по всьому світу; надання гуманітарної допомоги під час стихійних лих (фінанси або продукція); і заохочення та надихання колег інвестувати свої навички та таланти, щоб допомагати місцевим громадам. Фонд Mondelēz International Foundation підтримує зобов’язання компанії Mondelēz International щодо розвитку у чотирьох сферах: підтримка локальних громад, сталий розвиток, здорове харчування та безпека. 

Дізнатись більше про Mondelēz International Foundation та партнерів можна тут.

Центр «Розвиток КСВ» CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Товариство "Добро" організовує допомогу дітям у с.Кобижча Чернігівської області

Бар'єри подолано: 35 хвилин у прямому ефірі з Антарктидою

Тростянецька громада Львівщини розпочала обговорення проєкту Стратегії охорони довкілля

Два рецепти для доброї освіти у Коблівській громаді

Тиждень Відкритого Уряду. Долучайтеся!

Групи підтримки батьків, що втратили дитину у період вагітності, пологів, або впродовж року після пологів в усіх містах України