Сенчанська територіальна громада закладає до стратегії розвитку ідеї щодо запобігання змін клімату

Нещодавно на сайті «Угоди мерів щодо Клімату і Енергії» з’явилась інформація про включення Сенчанської територіальної громади Полтавської області до списку її підписантів. Ініціатива приєднання до ...

Додано:
PODA

тренінги навчання команда
Сенчанська територіальна громада закладає до стратегії розвитку ідеї щодо запобігання змін клімату

Нещодавно на сайті «Угоди мерів щодо Клімату і Енергії» з’явилась інформація про включення Сенчанської територіальної громади Полтавської області до списку її підписантів. Ініціатива приєднання до цієї Угоди була напрацьована Стратегічною робочою групою під час виконання проєкту «Екологічна Стратегія Сенчі» для активізації впровадження екологічних заходів та заходів з енергоефективності.

З метою підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів, посилення енергетичної безпеки, покращення якості енергетичних послуг, захисту довкілля, скорочення викидів (CO2) на території Сенчанської територіальної  громади, забезпечення сталого розвитку територіальної громади, Сенчанська сільська рада рішенням сесії  №19 від 26 березня 2021 року схвалила приєднання до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів щодо Клімату та Енергії».

У відповідності до прийнятого документа Сенчанська ТГ зобов’язалась інтегрувати ідеї щодо запобігання змін клімату та адаптації у Стратегію розвитку та план з її реалізації.

Основними результатами має стати скорочення викиді СО2 (та, можливо, інших парникових газів) на своїй території, принаймні, на 30% до 2030 року, шляхом підвищення енергоефективності та росту використання відновлювальних джерел енергії, підвищити стійкість до змін клімату шляхом адаптації.

Розроблений  Стратегічною робочою групою план заходів Стратегії Сенчанської ТГ  передбачає серед іншого:

  • підготовку  базового кадастру викидів;
  • проведення Оцінки ризиків і вразливості до змін клімату;
  • напрацювання плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату протягом 2022-2023 років.

До 2025 року і наступні кожні два роки  Сенчанська сільска територіальна громада буде подавати Звіти про реалізацію Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату з метою його оцінки, моніторингу та перевірки.

Громада також планує обмінюватись баченням, досягнутими результатами, напрацюваннями та досвідом з іншими місцевими та регіональними органами влади в рамках ЄС та поза його межами, шляхом безпосередньої співпраці та рівноправної взаємодії.

Робота на екологічним компонентом Стратегії Сенчанської сільської ради відбувається у рамках проєкту «Екологічна стратегія Сенчі: впровадження екологічних заходів Стратегії Сенчанської ОТГ», що здійснюється Аналітичним Центром «Бюро економічних та соціальних досліджень» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

«Угода мерів щодо Клімату і Енергії» – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання щодо реалізації кліматичних та енергетичних цілей.

 

Матеріал підготовлений Аналітичним Центром «Бюро економічних та соціальних досліджень» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту «EU4USociety». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

НЕФКО на конференції ReBuild Ukraine: «Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії», але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін