Що таке молодіжні ради та чому вони є важливим інструментом впливу молодіжного голосу?

U-Report разом з “Українською асоціацією молодіжних рад” провели опитування щодо обізнаності молоді про молодіжні ради та розуміння нею їх переваг. Молодіжні ради - молодіжний консультативно-дорадчий ...

Додано:
volodymyr.sonko

Обласні молодіжні ради - форум
Що таке молодіжні ради та чому вони є важливим інструментом впливу молодіжного голосу?

U-Report разом з “Українською асоціацією молодіжних рад” провели опитування щодо обізнаності молоді про молодіжні ради та розуміння нею їх переваг. Молодіжні ради – молодіжний консультативно-дорадчий орган при органах місцевого самоврядування, який займається формуванням та реалізацією молодіжної політики на місцях. Молодіжні ради є  виявленням демократії для молоді, можливість знайти проактивних однодумців, впливати на рішення у молодіжній політиці, перспективи самовдосконалення та розвитку регіону чи громади.

Чи знає сучасна молодь про молодіжні ради їх можливості та яким бачить головний функціонал сьогодні?

Опитування U-Report показало, що 44,4% молоді не знає про те, що таке молодіжна рада. 31,4% мають розуміння, а 24,1% десь чули і мають певні знання про молодіжні ради, проте не детальні.

Щодо бачення пріоритетних напрямів молоддю у роботі молодіжних рад як консультативно-дорадчого органу під час війни, то:  61,7% аудиторії вважають головною ціллю налагодження співпраці між місцевою владою та молоддю, а саме робота над включенням ідей та пропозицій молоді до плану роботи міста. 32,3% опитаних визначили як головний напрям роботи для молодіжних рад інформаційно-просвітницьку роботу серед молоді стосовно інструментів участі та новел законодавства. А 22% – поширення тенденцій доброчесності та контроль влади.

Член Правління ГО “Українська асоціація молодіжних рад” Бондаренко Максим пояснює, чому молоді важливо доєднуватися до молодіжних рад:

“В умовах сьогодення молодіжні ради є формою впливу для будь-якої молодої людини на рішення влади стосовно питань у всіх сферах управління громадою чи регіоном. Через популяризацію та підвищення рівня зацікавленості молодих людей в молодіжних радах, ця форма участі отримує більший вплив, адже молоді люди слідкують за їх діями та підтримують їх, і з іншого боку, можуть контролювати ці органи. Лише через створення молодіжних рад на всіх рівнях управління державою, та через моніторинг їх діяльності, дана система може успішно запрацювати та давати значні результати в залученні молоді до процесів прийняття рішень та розбудови держави.”

Статистика 1

Що є необхідним для ефективної роботи молодіжних рад та які молодь бачить пріоритетні напрями у їх роботі?

43,1% опитаних вважає необхідним для ефективної роботи молодіжних рад саме їх фінансування, 42,3% – донесення до місцевих органів самоврядування ролі місцевих рад. 20,9% респондентів вбачає за необхідне впровадження єдиної програми з підготовки майбутніх членів місцевих рад.

Пріоритетними напрямами в оновленні молодіжної політики в Україні 53,7% респондентів бачать саме відновлення молодіжної інфраструктури та створення нових об’єктів. 38,2% бачать пріоритетним напрямом зайнятість молоді, а 30,2% національно-патріотичне виховання. 27,1% – у роботі з молодими людьми з-поміж ВПО та їх адаптація у громадах, 24,2% у молодіжному підприємництві, 20,9% у роботі з молодими людьми за кордоном та їх поверненні до України.

Які напрями роботи Молодіжної ради в оновленні молодіжної політики є доцільними? 

40,3% молоді відповіли, що доцільним напрямом вважають антикорупційну діяльність та контроль молоддю державних органів. 36,3% вказали пріоритетним напрям роботи з ментальним здоров’ям молоді, психологічна та коучингова підтримка. Зазначили захист довкілля та відновлення навколишнього середовища в період та після закінчення бойових дій 31,4%. 29,5% зазначили за доцільний вектор  роботи з інструментами участі (збори, місцеві ініціативи, електронні петиції і т.д.), 28,6% – підтримку та координацію місцевих волонтерських рухів, 26,2% поширення та обмін успішними кейсами молодіжних рад.

Як долучитися до молодіжних рад?

Максим Бондаренко, член Правління ГО “Українська асоціація молодіжних рад” резюмує, що на даний час молодіжні ради представлені на 2 рівнях: місцевий та регіональний. Загальновідомими способами потрапити до молодіжної ради є:

  • дочекатися оновлення складу вже створеної молодіжної ради у вашій громаді/області;
  • ініціювати процес створення молодіжної ради у вашій громаді/області, якщо така відсутня. 

В питаннях створення та оновлення складу “Українська асоціація молодіжних рад” може надати експертно-консультаційну допомогу та менторську підтримку діяльності. 

Статистика 2


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу