Що програма «Креативна Європа» дала українським проєктам? Розказують заявники, які отримали грантову підтримку

Окрема дискусійна панель Третього міжнародного ярмарку грантів у сфері культури буде присвячена українським проєктам, які отримали грантову підтримку від програми ЄС «Креативна Європа».Будемо ...

панель-2
Що програма «Креативна Європа» дала українським проєктам? Розказують заявники, які отримали грантову підтримку

Окрема дискусійна панель Третього міжнародного ярмарку грантів у сфері культури буде присвячена українським проєктам, які отримали грантову підтримку від програми ЄС «Креативна Європа».

Будемо говорити про те, що було найважчим під час реалізації проєктів, якими є результати проєктів та як можна сприяти більшій інтеграції українських організацій у європейський контекст.

Спікери дискусії:

  • Єлизавета Мирошниченко — генеральний секретар Реміснича Палата України

    Мірошніченко

У 2019 році організація здобула грант від програми ЄС «Креативна Європа» в конкурсі «Проєкти міжнародної співпраці» на реалізацію проєкту “Crafting Europe”.

Єлизавета всебічно сприяє функціонуванню РПУ на національному та міжнародному рівнях. Вона підтримує Голову Палати, координує порядок постійних протоколів, керує адміністраціями у Києві та Брюсселі, відповідає за візити у рамках міжнародного порядку денного, координацію співробітництва у міжнародних прєктах, що фінансуються Європейською Комісією. Як Генеральний секретар організації, вона забезпечує консультації з представниками влади, власниками бізнесу, асоціаціями та є постійним представником РПУ на міжнародному рівні у таких організаціях та проєктах: the Michelangelo Foundation, World Crafts Council Europe, SMEunited, Hanseatic Parliament, WORTH Partnership Project, Crafting Europe Project, East Invest 2, EU4Business weeks, PPD events, DCFTA Academies moderator in IMI-Kyiv.

Реміснича Палата України/Handicraft Chamber of Ukraine — неурядова, неприбуткова організація, створена в 2009 році в Києві. Заснована з метою створення ремісничого сектору в Україні, як соціально-економічної та культурної категорії. Основним її завданням є підтримка та просування ремісничих галузей в Україні, захист інтересів майстрів, підтримка розвитку ремесел в Україні та впровадження ремісничих реформ. В результаті діяльності Ремісничої палати України та її спільної роботи з органами державної влади, ремесла в Україні отримали офіційне визнання та були створені плани для забезпечення їх подальшого розвитку. РПУ надає українським заявникам такі типи фінансової підтримки: проведення бізнес-академії для ремісників, коворкінгу та резиденції з ремісництва та цифрового дизайну, стипендії, поїздки (наразі у зв’язку з СOVID-19 питання поїздок може бути переглянуте).

  • Ігор Савиченко — продюсер, Directory Films

Савиченко (1)

Програма ЄС «Креативна Європа» підтримує також аудіовізуальний сектор. Програмою були підтримані кінострічки в різних конкурсах за участі українських організацій.

Організатори запросили до участі в дискусійній панелі Ярмарку, присвячену успішним проєктам програми, Ігоря Савиченка — продюсера української компанії з виробництва кінофільмів Directory Films.

Директорія Кіно визнана в Європі з помітним досвідом копродукцій та послуг для світових кінокомпаній. Серед продюсерських фільмів – «Коли Падають Дерева» (Берлінале Панорама 2018), «Брама» (Чорні ночі Таллінна 2017), «Забуті» (спеціальна відзнака Варшавського кінофестивалю).

Серед них і кінострічка «Пофарбоване пташеня», що була підтримана підпрограмою «Культура» програми ЄС «Креативна Європа» в 2019 році та була представлена на Кінофестивалі у Венеції та Торонто в 2019 році.

  • Оксана Саржевська-Кравченко — директорка IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives

Саржевська-Кравченко1

З 2010 року Оксана працює з неприбутковим недержавним фондом ІЗОЛЯЦІЯ над різноманітними культурними та соціальними проєктами, а з 2016 року є директоркою ІЗОЛЯЦІЇ. Протягом останніх 13 років працювала у бізнесі, завдяки чому збільшила свій досвід в організаційному управлінні, залученні коштів та фінансовій звітності. З 2018 року Оксана активно консультує НГО з питань, пов’язаних з адмініструванням проєктів та фінансовій звітності. Членкиня команди-партнера проєкту i-Portunus (2019).

Нагадаємо, що i-Portunus — це короткостроковий пілотний проєкт, підтриманий програмою «Креативна Європа». У період з квітня по вересень 2019 року, в програмі i-Portunus було оголошено 3 конкурси на підтримку митців та спеціалістів у сфері культури. Залежно від тривалості бажаної поїздки (від 15 до 85 днів) різнилася сума фінансування (від 1500 до 3400 євро).

Першим етапом програми керував консорціум із Goethe-Institut, INSTITUT FRANÇAIS, IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives. та Nida Art Colony / Nidos meno kolonija. У 2020 році відбудеться реалізація другої ініціативи з іншими консорціумами. Консорціуми-виконавці будуть оголошені згодом.

Наразі фонд має такі грантові програми: I-Portunus, Гуртобус, American Arts Incubator, резиденції, Startup Support Programme, як частина проєкту Factories of Imagination від Trans Europe Halles.

Модераторка дискусії — Альона Дмуховська, проєктна менеджерка, «Креативна Європа» в Україні.

Нагадуємо, що Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури відбудеться 2 липня 2020 року в онлайн форматі. Зареєструватися можна до 26.06 включно за посиланням: https://forms.gle/2EmvKbeimbpiqjC48

Тільки зареєстровані учасники отримають лінк на підключення до події.

Подія у ФБ


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей