Ризики для регіональної політики в Держбюджеті на 2019 рік – лобізм та руйнування системи стратегічного планування

Продовження децентралізації і її успішне завершення сьогодні в руках народних депутатів України. Верховна Рада України уже впродовж року не може ухвалити вкрай необхідний для завершення реформи Закон ...

Додано:
powerreform

IMG_2401
Ризики для регіональної політики в Держбюджеті на 2019 рік – лобізм та руйнування системи стратегічного планування

Продовження децентралізації і її успішне завершення сьогодні в руках народних депутатів України. Верховна Рада України уже впродовж року не може ухвалити вкрай необхідний для завершення реформи Закон «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який дасть змогу створити нову територіальну основу до чергових місцевих виборів 2020 року. Не ухвалення цього закону веде до реєстрації у Верховній Раді України низки локальних проектів про зміни районного рівня окремих областей, що несе загрозу подальшої фрагментації адміністративно-територіального устрою України. Про це розповіли спікери прес-брифінгу «Ризики для регіональної політики в Держбюджеті на 2019 рік – лобізм та руйнування системи стратегічного планування» 23 січня 2019 року.

Захід організував  Інститут громадянського суспільства в рамках проекту «Децентралізація в Україні: від моніторингу до реагування» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

IMG_2580

Олександр Сергієнко, експерта з питань місцевого самоврядування

За словами Олександра Сергієнка, експерта проекту з питань місцевого самоврядування, на сьогодні є шість законопроектів, які передбачають створення в областях нових районів.

«Пропонують замість старих районів створити три-чотири нових шляхом механічного приєднання прилеглих районів до одного, обраному базовим. Так, в Чернігівській області пропонують з 26 районів створити чотири, в Миколаївській з 23 районів – чотири. Однак так виникають дивні диспропорції. Наприклад, в Херсонській області: Херсон розташований на Дніпрі, а до нього приєднують приморські райони. Яка логіка або розрахунки – невідомо», – сказав Сергієнко під час прес-брифінгу 23 січня в Інституті Горшеніна

Ці законопроекти не вирішують загальної проблеми про адміністративно-територіальний устрій в Україні.

Іван Лукеря, експерт Реанімаційного пакету реформ

Іван Лукеря, експерт Реанімаційного пакету реформ

Провести місцеві вибори в 2020 році на новій територіальній основі, як раніше було оголошено урядом, і завершити перший етап реформи децентралізації неможливо без прийняття Верховною Радою не менше п’яти законопроектів. Про це заявив Іван Лукеря, експерт Реанімаційного пакету реформ.  

За словами експерта, блок законопроектів по місцевому самоврядуванню вже підготовлений до розгляду в парламенті.

Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку ГО "Інститут громадянського суспільства"

Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку ГО “Інститут громадянського суспільства”

«Державна регіональна політика, яка є гарантом згуртованості держави у її протистоянні російським агресивним цілям щодо України, основні засади якої бути сформовані впродовж 2014-15 років, сьогодні, після ухвалення закону про Держаний бюджет України на 2019 рік попала в зону ризику її руйнування, через обмеження розміру Державного фонду регіонального розвитку, запровадження його квотування та прямого втручання народних депутатів України, членів бюджетного комітету у розподіл коштів для регіонів», – підкреслив Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства.

Під час прес-брифінгу спікери запропонували зміни, які варто внести до Бюджетного кодексу України та Державного бюджету України на 2019 рік. Вони потрібні, щоб виправити ситуацію і повернути планування та фінансування регіонального розвитку до логічної та прозорої системи, вільної від лобізму.

Відеозапис брифінгу:

content_5_02

Метою проекту «Децентралізація в Україні: від моніторингу до реагування», що здійснюється Інститутом громадянського суспільства за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є аналітичне забезпечення суб‘єктів законотворчої та нормотворчої діяльності (передусім – народних депутатів України) у сфері реформи місцевого самоврядування та державної регіональної політики на основі проведення поточного моніторингу та аналізу важливих проектів НПА (внесених на розгляд ВРУ чи схвалених КМУ), що стосуються регіонального розвитку України, проблеми реформування АТУ, розбудови та посилення місцевого самоврядування; швидке реагування та поширення інформації серед суспільства, ГО, органів державної влади про «небезпечні» НПА, які містять ризики для реформ, розвитку регіонів України чи суспільству в цілому.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії