Розпочався IV Всеукраїнський конкурс на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського

15 листопада стартував IV Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Він заохочує студентів вищих ...

_AN51939
Розпочався IV Всеукраїнський конкурс на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського

15 листопада стартував IV Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Він заохочує студентів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей до дослідження Революції Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя.

IV Конкурс Кемського 1920x1080

«Конкурс студентських робіт імені політолога, журналіста і реформатора Сергія Кемського – це не лише «жива» форма вшанування пам’яті про Героя Небесної Сотні та символічне продовження справи його життя. Це ще і виклик сучасній молоді науково осмислити і дати незаангажовану оцінку подіям, які ще на шляху до історії, але які вже потужно впливають на наше сьогодення і формують майбуття. Виклик, який за останні три роки існування конкурсу прийняли майже 180 студентів із понад 40 вишів. Виклик, який підхопить уся Україна, а відтак, будуть ті зміни на краще, які окреслював політолог Кемський і за які віддано стільки життів українців», – розповів Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Конкурс має на меті активізувати науковий інтерес до подій Революції Гідності, сприяти критичному переосмисленню новітньої історії України та популяризувати уроки, досвід та цінності Майдану серед молоді. 

«Наукові роботи – це особливі роботи, що пишуть молоді люди, які ще вчора були дітьми, а сьогодні вони вже студенти, наукові працівники, захисники нашої країни. Важливо те, про що вони пишуть. Як вони оцінюють події Революції Гідності, що відбулися вісім років тому, та як вони бачать наше майбутнє», – сказала Тамара Кемська, мати Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Вона наголосила, що ми маємо пам’ятати про подвиг Героїв Небесної Сотні, які стали на захист нашої незалежності.  

_AN51968

У конкурсі можуть брати участь студенти (бакалаври, магістри й аспіранти) як індивідуально, так і у складі авторського колективу, утім не більше двох осіб. Роботи мають бути написані українською мовою і не мати нагород інших змагань.

«Закликаю всіх молодих людей подаватися на конкурс. Це чудова можливість відчути себе серйозним дослідником, роботу якого перевіряють експерти. Також це можливість оцінити та дослідити події Революції Гідності», – поділилася досвідом Анна Лукасевич,  переможниця ІІІ конкурсу (3 місце), студентка Національного університету «Львівська політехніка». 

Конкурс на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського  проводиться у два етапи. Подати заявку всі охочі мають до 28 лютого 2022 року. Оцінює роботи та визначає переможців журі, до його складу можуть входити наукові, науково-педагогічні працівники, представники благодійних, громадських організацій та інші особи, які мають відповідний фаховий рівень. 

«Три речі, які будемо шукати в цих роботах, – це критичне мислення,  громадянська позиція і громадянські компетенції або громадянська освіта. Фактично, ці дослідження дають нам відповідь на запитання: а що ми повинні зробити далі? Що б ми не досліджували, висновки, які буде робити той чи інший дослідник, – якісні, критичні, наукові, системні – мають привести до простого, але змістовного алгоритму, який буде зрозумілий як школяру, так і чиновнику», – наголосив Остап Стасів, член журі, співзасновник Відкритого університету Майдану, засновник Першої платформи дистанційної громадянської освіти ВУМ онлайн. 

_AN51948

Оголошення імен переможців IV конкурсу на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського відбудеться влітку 2022 року.  Переможці отримають, зокрема, дипломи та грошові премії: 15 000 гривень за І місце, 7 000 – за ІІ та 4 000 гривень за ІІІ місце.  

Детальніше (положення про IV конкурс, вимоги, заявка на участь) за посиланням.

Ініціювали заснування Відзнаки Сергія Кемського Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та громадська організація «Родина Героїв Небесної Сотні» в межах реалізації загального проєкту «Відзнаки Героїв».

ДОВІДКА

Сергій Кемський – історик, політолог, журналіст. Народився в Криму в родині моряка. Публікувався в друкованих та онлайн-виданнях. Перекладав з англійської. Співзасновник Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив. Загинув від кулі на вулиці Інститутській у віці 32 роки. Герой України, Герой Небесної Сотні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?

“Варіанти дій”: нова YouTube-програма, присвячена людській історії

Як покращити контент на сайтах та у соцмережах ВЦА Луганщини і Донеччини

«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

Клуб 2.0 чи творчий простір: створення у громаді Центру культурних послуг

Східний Варіант запустив нову YouTube-програму про міжнародну допомогу