Прийняття законопроекту про електронні довірчі послуги дає можливість українському бізнесу брати участь у тендерних закупівлях країн ЄС

Ухвалити найближчого пленарного тижня законопроект №4685 Про електронні довірчі послуги, який був розроблений Мін’юстом спільно з експертним середовищем закликає Міністр юстиції Павло Петренко. Він ...

Додано:
viktoria1008

obu.org-1
Прийняття законопроекту про електронні довірчі послуги дає можливість українському бізнесу брати участь у тендерних закупівлях країн ЄС

Ухвалити найближчого пленарного тижня законопроект №4685 Про електронні довірчі послуги, який був розроблений Мін’юстом спільно з експертним середовищем закликає Міністр юстиції Павло Петренко. Він зобов’яже усі державні органи створити онлайн сервіси, які дозволять громадянам України отримувати документи, не відвідуючи установи.

«Цей закон не просто відкриває можливість для всіх державних органів створити систему електронного самоврядування і запустити онлайн сервіси, а робить це їхнім обов’язком. Для українців – це можливість через мобільний телефон чи інший гаджет отримати будь-яку послугу. Якщо він буде прийнятий, Україна в найближчі роки має шанс увійти до клубу найбільш просунутих у сфері електронного врядування країн», – сказав Петренко.

Уже виправдав себе сервіс подібного типу, який дозволяє отримувати необхідні документи після подання заявки в інтернеті «Он-лайн будинок юстиції». Він дозволяє без черг за добу отримувати дублікати втрачених документів, реєструвати чи ліквідувати бізнес, зареєструвати громадську організацію та інші послуги.

«Будь-який громадянин може подати заявку через «Онлайн будинок юстиції». Це можливість звернутися та заявити про втрату документів, і вже наступного дня отримати у будь-якому відділі ДРАЦС країни дублікат. Наша філософія – отримати послуги у сфері юстиції максимально швидко – у 3 кліки мишкою. Величезні корпорації світу ще 10 років тому відмовилися від паперових носіїв. Швидкість і зручність необхідна для громадян та бізнесу», – сказав начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко.

До кінця 2017 року запровадити систему ідентифікації компаній, які беруть участь у тендерах за допомогою смартфонів готові мобільні оператори. Це завдяки додаткам MobileID. Вже діє система для банків BankID. Ухвалення закону дозволить ввести ці системи в роботу державних органів.


 

Останні публікації цього розділу:

Мешканці громад та поліція об’єднуються для вирішення проблем безпеки

Кавування заради порозуміння і безпеки

Правозахисники здійснили візити до туберкульозних закладів на Харківщині

Соціальні підприємства зародились у Чернігівському «гаражі ідей»

У Мін’юсті розповіли, що зроблять, аби міністерства краще виконували Нацстратегію з прав людини

У Дніпрі відбулася XV-ювілейна школа-семінар "Проблем розвитку регіонів України"