Прокурор з Полтавщини креативно “відмиває” гроші на землі в Криму – розслідування WikiInvestigation

Прокурор з Полтавської обласної прокуратури під видом продажу землі у АР Крим кілька років поспіль декларував грошові кошти, які начебто він отримував як аванс за відчуження землі. Але особі, у якої ...

d90a836bfe2e473ea4615560daf1e3d7
Прокурор з Полтавщини креативно “відмиває” гроші на землі в Криму – розслідування WikiInvestigation

Прокурор з Полтавської обласної прокуратури під видом продажу землі у АР Крим кілька років поспіль декларував грошові кошти, які начебто він отримував як аванс за відчуження землі. Але особі, у якої брав аванс, землю так і не продав. 

Про це йдеться у розслідуванні “Прокурорські Landlords. Частина 2”, що розміщене на платформі WikiInvestigation.

Так, Роман Галюк, прокурор відділу ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно – аналітичної роботи прокуратури міста Києва, а нині прокурор Полтавської обласної прокуратури, у щорічній декларації за 2015 рік зазначив у власності земельну ділянку та будівлі колишнього дитячого оздоровчого табору у Криму. 

У цій же декларації прокурор вказав аванс за цю земельну ділянку у сумі 175 524 грн. від громадянина України Олега Репіна.

У декларації за 2016 рік прокурор знову вказує авансовий платіж за цю ж ділянку від цієї ж самої особи у розмірі 1 841 900 грн. 

Аналогічна ситуація повторилася і в 2018 році. Загалом прокурор Галюк взяв за земельну ділянку у АР Крим авансів на 2 535 104 грн. 

“Ці авансові платежі з’являться якраз в той момент, коли у прокурора з’являється майно (квартира, земельні ділянки)”, – йдеться у розслідуванні і там же додається, що землю особі, що давала аванс, Репіну, прокурор Галюк так і не продав. Натомість новим власником землі став батько прокурора – Григорій Галюк, екс-полковник міліції, який офіційно не займається жодним бізнесом та не зрозуміло, за які кошти придбав у сина земельну ділянку та нерухоме майно на суму 4 260 300 грн. 

Але найцікавіша історія з людиною, що кілька років поспіль давала прокуророві аванси за так і не куплений земельний наділ. 

“Громадянин України Репін Олег Павлович в момент укладення попереднього договору та надання авансових платежів прокурору був вже громадянином Російської федерації (на виборах у вересні 2014 році переміг у виборах) і також є депутатом фракции (депутатского объединения) “ЕДИНАЯ РОССИЯ” та відповідно до сайту “Миротворець” є особою, яка сприяла російській окупації АР Крим”, – пише автор розслідування.  


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Вінниці відбувся Форум для комунікації громадянського суспільства та органів влади «Простір взаємодії»

Експерти розповіли про здобутки та виклики децентралізації та диджиталізації адмінпослуг

П’ять організацій Мережі увійшли до 100 кращих доброчинних організацій 2022 року

Міжпоколіннєві ініціативи реалізовували у Тернопільській та Львівській областях

В Тернополі розглядали шляхи покращення якості надання правової допомоги переселенцям та волонтерам

Більш як пів тисячі керівників та фахівців будинків дитини з усієї України завершили масштабне навчання