Прокурор з Полтавщини креативно “відмиває” гроші на землі в Криму – розслідування WikiInvestigation

Прокурор з Полтавської обласної прокуратури під видом продажу землі у АР Крим кілька років поспіль декларував грошові кошти, які начебто він отримував як аванс за відчуження землі. Але особі, у якої ...

d90a836bfe2e473ea4615560daf1e3d7
Прокурор з Полтавщини креативно “відмиває” гроші на землі в Криму – розслідування WikiInvestigation

Прокурор з Полтавської обласної прокуратури під видом продажу землі у АР Крим кілька років поспіль декларував грошові кошти, які начебто він отримував як аванс за відчуження землі. Але особі, у якої брав аванс, землю так і не продав. 

Про це йдеться у розслідуванні “Прокурорські Landlords. Частина 2”, що розміщене на платформі WikiInvestigation.

Так, Роман Галюк, прокурор відділу ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно – аналітичної роботи прокуратури міста Києва, а нині прокурор Полтавської обласної прокуратури, у щорічній декларації за 2015 рік зазначив у власності земельну ділянку та будівлі колишнього дитячого оздоровчого табору у Криму. 

У цій же декларації прокурор вказав аванс за цю земельну ділянку у сумі 175 524 грн. від громадянина України Олега Репіна.

У декларації за 2016 рік прокурор знову вказує авансовий платіж за цю ж ділянку від цієї ж самої особи у розмірі 1 841 900 грн. 

Аналогічна ситуація повторилася і в 2018 році. Загалом прокурор Галюк взяв за земельну ділянку у АР Крим авансів на 2 535 104 грн. 

“Ці авансові платежі з’являться якраз в той момент, коли у прокурора з’являється майно (квартира, земельні ділянки)”, – йдеться у розслідуванні і там же додається, що землю особі, що давала аванс, Репіну, прокурор Галюк так і не продав. Натомість новим власником землі став батько прокурора – Григорій Галюк, екс-полковник міліції, який офіційно не займається жодним бізнесом та не зрозуміло, за які кошти придбав у сина земельну ділянку та нерухоме майно на суму 4 260 300 грн. 

Але найцікавіша історія з людиною, що кілька років поспіль давала прокуророві аванси за так і не куплений земельний наділ. 

“Громадянин України Репін Олег Павлович в момент укладення попереднього договору та надання авансових платежів прокурору був вже громадянином Російської федерації (на виборах у вересні 2014 році переміг у виборах) і також є депутатом фракции (депутатского объединения) “ЕДИНАЯ РОССИЯ” та відповідно до сайту “Миротворець” є особою, яка сприяла російській окупації АР Крим”, – пише автор розслідування.  


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Чи стикалася ваша організація з блокуванням рахунків: опитування для ОГС

Переможці антипремії «Золота Коса 2022»: хто з депутатів просуває інтереси тютюнової індустрії у час повномасштабної війни?

Бізнес – громаді, громада – бізнесу. Львівський досвід взаємодії в умовах війни

«Що дає нам силу залишатися стійкими? – Віра в себе і в перемогу», – відповідають громадські організації

Проблеми з розвитком ВДЕ в електроенергетиці: виявити, спланувати, вирішити

Українська Волонтерська Служба запустила юридичні консультації для волонтерів