Проїзд без обмежень та без тестування – що відбувається на КПВВ з Кримом в липні

Юристи херсоньського офісу КримSOS у липні відвідали КПВВ «Чонгар» й «Каланчак» та розповідають про ситуацію на адмінмежі з Кримом. Український кордон – проїзд без обмежень З 17 червня 2021 року на ...

116537-1_large
Проїзд без обмежень та без тестування – що відбувається на КПВВ з Кримом в липні

Юристи херсоньського офісу КримSOS у липні відвідали КПВВ «Чонгар» й «Каланчак» та розповідають про ситуацію на адмінмежі з Кримом. 

Український кордон – проїзд без обмежень 

З 17 червня 2021 року на території України встановлено «зелений рівень епідемічної небезпеки» – кримчанам не потрібно проходити самоізоляцію та робити тестування. Тому, пункти експрес-тестами на КПВВ «Чонгар» й «Каланчак» не працюють.

«У Криму зараз загрозлива ситуація з коронавірусом – майже щодня нові антирекорди по кількості хворих. Мешканці районів які межують з адмінмежою переживають за своє здоров’я. Адже, кажуть,  їдуть люди, яких не тестують та ніяк не перевіряють, – розповідає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу КримSOS, – Начебто, місцеві писали листи до адміністрації з проханням відновити тестування на КПВВ».    

Відновлення тестування на КПВВ можливо будуть обговорювати на найближчому засіданні Кабінета Міністрів України. За словами Дениса Литвина, представника департамента  здоров’я Херсонської ОДА, з наявних в області експрес-тестів – 35 тисяч можна буде перерозподілити на КПВВ, але їх вистачить на трохи більше ніж на 2 тижні.

Без довідки для перетину КПВВ в понеділок.

Довідка Форми №5 по понеділках в ЦНАПі не видається. Цей документ підтверджує, що людина подала документи на оформлення паспорту. Без цієї довідки мешканці ТОТ АР Крим не можуть повернутися додому, поки паспортний документ виготовляється.

Важливо. Довідка форми №5 видається лише на вимогу особи, працівником  територіального органу або територіального  підрозділу ДМС

«Довідка видається після внесення в електронну базу ДМС. А по понеділкам територіальні підрозділи ДМС не працюють, тож й данні не вносять та печатку поставити немає можливості, – зазначає Марія, юрист КримSOS, – Під час моніторингу зустріли родину, члени якої подали документи на оформлення в м.Київ, але їм не видали довідку форму №5, отримати її на місці (на КПВВ) – вони також не змогли, бо перетинали адмінмежу саме в понеділок, тож виїхати змогли тільки на наступний день».    

Невиконані обіцянки та «вбита» дорога

До кінця 2020 року на КПВВ  «Чонгар» мали завершити реконструкцію сервісної зони. Компанія «Сокар» має зробити там автозаправку, аптечний пункт, магазин з кафетерієм. 

«У липні, під час візиту,  нічого з переліченого не функціонувало,  а відкриття переносять  на осінь, – зазначає Марія, – Також, важко не помітити, що зерновози та інша техніка розбила дорогу до КПВВ “Чонгар”. На гарячому південному сонці вона “розтанула та пішла хвилями».

2  КПВВ в июле

 


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Зустріч посадовців ЄС та громадськості в Бердянську

Важлива правова інформація завжди з собою. Створено порадник учасникам кримінального провадження

На практичній сесії від Асоціації міст у Миколаєві обговорювали питання якісного управління земельними ресурсами

Кожна громада отримала безкоштовну картосхему своєї території

Діалог в громаді як інструмент стратегічного планування

Громадський центр правосуддя спільно з місцевою поліцією розвиває «сусідську варту»