«Про вас не забули. Послання політв’язням». Крим.Реалії випустили спецпроект до річниці “великого обміну”

До річниці «великого обміну», під час якого в Україну з Росії повернулися 35 українських політв’язнів, Крим.Реалії підготували спецпроект «Про вас не забули. Послання політв’язням». Переглянути ...

Додано:
Olena Dub

photo_2020-09-07_12-08-25
«Про вас не забули. Послання політв’язням». Крим.Реалії випустили спецпроект до річниці “великого обміну”

До річниці «великого обміну», під час якого в Україну з Росії повернулися 35 українських політв’язнів, Крим.Реалії підготували спецпроект «Про вас не забули. Послання політв’язням».

 Переглянути спецпроект можна на сайті, а також у відео на Facebook:

  

Колишні бранці Кремля Олег Сенцов, Володимир Балух та Олександр Кольченко звернулися у відео до тих українців, яких продовжують утримувати за ґратами у Росії та анексованому Криму. Сенцов, Балух та Кольченко також закликали українців не забувати про політв’язнів та наголосили на необхідності підтримувати їх.

У вересні 2020-го Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова заявила, що у Криму та сусідній Росії в ув’язнені перебувають 135 громадян України, які мають статус політв’язнів. За даними громадського об’єднання «Кримська солідарність», зараз 57 кримчан перебувають у СІЗО за політично вмотивованими справами. Деяким із них загрожує довічне ув’язнення.

Щонайменше 17 кримчан вже відбувають тюремні терміни у російських в’язницях. Загальна сума термінів становить понад двісті років.

Крим.Реалії – проєкт української служби Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, що виготовляє інформаційний продукт для жителів окупованого Кримського півострова (Автономна Республіка Крим і місто Севастополь, Україна)


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Жовтневі антикорупційні лікбези у Воскресенській ОТГ

«Доступ до правосуддя» за методологією Місцевого індексу прав людини

«Фонд розвитку міста Миколаєва» та Миколаївська міська рада співпрацюватимуть у сфері туризму

У Києві презентовано напрацювання проекту з впровадження антикорупційних еко-систем в громадах

В Україні випустили онлайн курс з діджиталізації громадських організацій

Docudays UA відкрив очі житомирянам: відбувся 17 Мандрівний міжнародний фестиваль