Права людини під час війни та відбудова: якою буде програма RIGHTS NOW! на 20 Docudays UA

З 3 по 7 червня запрошуємо глядачів і глядачок відвідати події правозахисної програми RIGHTS NOW!.  Цьогоріч події об'єднує образ майбутнього, частиною якого є відновлення після нашої перемоги. Щодня ...

Додано:
Docudays UA

2_5397785112291063215
Права людини під час війни та відбудова: якою буде програма RIGHTS NOW! на 20 Docudays UA

З 3 по 7 червня запрошуємо глядачів і глядачок відвідати події правозахисної програми RIGHTS NOW!.  Цьогоріч події об’єднує образ майбутнього, частиною якого є відновлення після нашої перемоги. Щодня об 11:00 на вас чекають розмови у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми». О 16:00 на подіях «Архіву війни» поговоримо, як Україна відстоює свої інтереси на міжнародній арені та як довести звинувачення країни-агресора в численних злочинах до вироку. Про втілення плану відновлення та розвитку країни, закладеного в Декларації Лугано*, а також про те, що допомагає переживати війну і якими ми будемо після неї, поговоримо на подіях RIGHTS NOW! о 18:30. 

Розповідаємо детальніше про програму. 

Неможливо уявити зміни в українському суспільстві без зусиль громадських активістів/-ок. Під час «Кави з правозахисника(ця)ми» дізнаємося, як документальні фільми допомагають відстоювати свої права, чому планування відновлення України неможливе без людей з інвалідністю, як уникнути катастрофічних результатів для довкілля внаслідок російської агресії, а також чому статеве виховання має бути базовим для підлітків і дорослих. 

Проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope — «Архів війни» — вже понад рік збирає та каталогізує цифрові матеріали для збереження історії, справедливого представлення подій у правовому, публічному та культурному дискурсах. У межах програми RIGHTS NOW! команда Архіву готує дискусії про практику свідчень у Міжнародному кримінальному суді та визнання злочинів рф в Україні геноцидом. Також відбудеться захід про вкрадену ворогом культурну спадщину та методи її повернення. 

3 червня події RIGHTS NOW! розпочнуться з розмови «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію». Разом із ГО «Принцип» з’ясуємо, що допоможе мінімізувати бюрократичні процедури, покращити взаємодію з державою, аби наші бійці та бійчині відчували свою цінність. 4 червня поговоримо про допомогу дітям у подоланні стресу від війни — у межах події «Травми війни: як Хібукі-терапія допомагає дітям».  

Сміливість українців/-ок у боротьбі за свою свободу стала символом незламності для всього світу. 5 червня запрошуємо на розмову «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну», де поговоримо про те, як українцям/-кам вдається жартувати в ці важкі часи та в чому полягає феномен такої психологічної стійкості.

7 червня RIGHTS NOW! завершить подія «Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх». Поговоримо про відбудову та модернізацію українських населених пунктів. А також розберемо, в який спосіб громада може впливати на процес відбудови, аби інтереси кожної людини було враховано.

Усі події правозахисної програми RIGHTS NOW! відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» у залі «Солодке життя» з перекладом жестовою мовою. Вхід вільний.

*Декларація Лугано була схвалена за результатами Міжнародної конференції з відновлення України, яка проходила у Швейцарії 4-5 липня 2022 року. План відновлення й розвитку України підтримали представники/-ці понад 40 країн світу і близько 20 міжнародних організацій. Декларація містить ключові принципи, які визначають критерії та методи відновлення.

  • Партнерство. Україна буде очолювати процес відновлення та втілювати його разом із міжнародними партнерами.
  • Спрямованість на реформи.
  • Прозорість, підзвітність, верховенство права.
  • Демократична участь.
  • Залучення багатьох стейкхолдерів.
  • Гендерна рівність та інклюзія.
  • Сталий розвиток.

 

_______
Ювілейний 20 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Українського культурного фонду, Польського інституту в Києві та Чеського центру Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу