Перша «жива бібліотека» в Петрівській громаді – діалоговий майданчик для усіх, хто цього потребує

11 вересня в приміщенні Новопетрівського Центру надання соціальних послуг відбувся захід Жива бібліотека «Інклюзивний простір для діалогу», де люди з інвалідністю виступили в ролі «книг», а ...

Додано:
Svitlanana

P_20210911_122236
Перша «жива бібліотека» в Петрівській громаді – діалоговий майданчик для усіх, хто цього потребує

11 вересня в приміщенні Новопетрівського Центру надання соціальних послуг відбувся захід Жива бібліотека «Інклюзивний простір для діалогу», де люди з інвалідністю виступили в ролі «книг», а відвідувачі були «читачами». Мета заходу полягала в тому, щоб сприяти подоланню дискримінації вразливих груп населення шляхом надання майданчику для комунікації.

«Завдяки «живій бібліотеці» ми бачимо соціальні проблеми, зупиняємося і приділяємо їм увагу. Людям з інвалідністю важко, інколи вони опиняються ізольованими в своєму власному світі. Вони потребують спілкування та соціалізації, і, щоб вирішити цю проблему, адміністрація Петрівської ОТГ сприятиме створенню майданчика для спілкування не лише людей з інвалідністю, а й усіх, хто цього потребує», – зазначила Христина Басок, заступниця Петрівського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів влади.

Формат «живої бібліотеки» працює, як і звичайна бібліотека. «Читачі» приходять, вибирають «книгу» і «читають» її протягом певного часу. Потім повертають «книгу» і беруть іншу. Відмінність лише в тому, що книги «живої бібліотеки»– це люди.

P_20210911_122508

«Ми поспілкувалися з двома людьми з інвалідністю з нашої громади, але таких людей набагато більше. Я вперше дізналася про подібний формат заходу і вважаю, що їх потрібно проводити й надалі. Хотілося б почути більше історій від інших жителів нашої громади», – прокоментувала Анастасія Шостак, школярка.

Кожна «книга» розповіла свою історію, а відвідувачі мали змогу поставити будь-яке питання, яке їх цікавило. Доброзичлива атмосфера сприяла відкритому й щирому діалогу. На заході, крім мешканців Петрівської громади та ініціативної групи, також були присутні працівники Новопетрівського центру надання соціальних послуг, представники адміністрації Петрівської ОТГ та тренерка/менторка програми «Всі рівні – всі свої».

«Завдяки заходу я дізнався про актуальну проблематику людей з інвалідністю в нашій громаді, почув життєві історії, які розчулюють, надихають діяти та бути корисним. Такий формат є дійсно дієвим інструментом для вирішення проблем різних соціальних груп населення», – додав Євгеній Палій, учасник програми «Всі рівні – всі свої».

 

Захід організований ініціативною групою молоді Петрівської громади в межах програми «Всі різні – всі свої», що є частиною програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI )та Zinc Network.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

262 події на місяць: в Миколаєві виміряли рівень активності культурних установ

Неприпустимість анулювання Фонду безпеки дорожнього руху у Держбюджеті-2022

Ромські малозабезпечені родини за підтримки громади готуються до зимового періоду

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку "Кожен має право знати свої права"

25 історій про бюджет «людською мовою»: кращі ідеї «Бюджетів для громадян»-2021

Ромські жінки та дівчата з Одеської області навчаються роботі з комп’ютером