Перша Школа молодіжних рад (ШМР) показала, що молодь та її потреби є рушієм розвитку громад та трансформації конфліктів

Громадська організація “Мережа відповідальних” разом із колегами по Платформі з управління конфліктами в громадах, Центром близькосхідних досліджень AMES та Громадською організацією “Театр змін”, ...

Додано:
Liudmyla Paraskiva

pexels-mentatdgt-1311518
Перша Школа молодіжних рад (ШМР) показала, що молодь та її потреби є рушієм розвитку громад та трансформації конфліктів

Громадська організація “Мережа відповідальних” разом із колегами по Платформі з управління конфліктами в громадах, Центром близькосхідних досліджень AMES та Громадською організацією “Театр змін”, започаткували Школу молодіжних рад.  

Школа стала передумовою для створення ГО “Українська асоціація молодіжних рад”, яка трансформується у велику мережеву платформу для комунікації, обміну досвідом і спільної адвокації прав та інтересів молоді в громадах.

Під час навчання учасники Школи отримують важливу інформацію про молодіжні ради в контексті молодіжної політики, поглиблюють знання про мережування, планування діяльності, адвокатування інтересів молоді, комунікацію, вирішення конфліктів. 

“На Школі молодіжних рад ми вчили учасників двом важливим речам, які запобігають конфліктам. Перша — це зважати на потреби не лише учасників Молодіжної ради, але і зважати на потреби молоді, яка проживає в громаді. І на основі цих потреб, формувати пропозиції до влади. Друга — залучати якомога ширшу аудиторію до роботи МР”, — розповідає Олена Подобєд-Франківська, керівниця проектів в ГО “Мережа відповідальних” та голова Асоціації молодіжних центрів України

Після завершення школи, троє учасників запустили молодіжні ради у власних містах, а саме у Краснограді, Жмеринці та Скадовську, а голова філії АМЦУ “Мережа молодіжних хабів Харківщини” Олексій Шаповалов провів власну Школу: “Набравшись досвіду під час проходження ШМР в Приморську і Бучі, ми написали власний проєкт та на базі наших молодіжних хабів в чотирьох громадах Харківської області провели серію триденних тренінгів із командоутворення, комунікації та інструментарію для молодіжних рад”.

“Вже між першою та другою сесіями ми почали роботу по відтворенню нашої молодіжної ради. Вже тоді прийшла ідея імплементувати проект ШМР у нашому місті Красноград”, — каже керівниця молодіжного хабу Redhub Наталія Гришина.

ШМР стала важливою для розвитку молодіжних рад та підготовки кадрів, які працюють у сфері молодіжної політики, адже вони отримали потужну основу для мережування. 

“Наявність самої спільноти, яка об’єднана завданням трансформації конфліктів, і готовності учасників успішно взаємодіяти в рамках конфліктних ситуацій — це є один із ключових успіхів ШМР”, — наголошує очільник AMES Ігор Семиволос

“ШМР стала майданчиком для кооперування та об’єднання молодіжних рад з різних регіонів України. Завдяки спільноті та середовищу що сформувались в ході навчання УАМР на старті отримала дружню команду, що і надалі працює на розвиток асоціації та задля розвитку молодіжних рад в нашій країні”, — розповідає учасниця ШМР, членкиня наглядової ради ГО “Українська асоціація молодіжних рад” Вероніка Дякович.

Ініціатива реалізується в рамках проекту “Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах” і партнерстві з KURVE Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action та за фінансової підтримки Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Визначені переможці Конкурсу соціальних ініціатив 2021 за підтримки Європейського Союзу

Як допомагають бездомним котикам та песикам в Харкові

Перша груднева добірка актуальних можливостей

Підприємствам пропонують пройти оцінку сталого розвитку

ІзбірКом домігся скасування обмеження по допуску журналістів до будівлі ОДА

Grammarly продовжує дію безкоштовної пропозиції для НУО до кінця 2022 року