Ольшанська та Михайлівська об’єднані громади обговорили дієву демократичну модель розвитку та відповідні нормативно-правове та ресурсне забезпечення

12 липня представники органів місцевого самоврядування, Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД, Фонд развития г.Николаева (ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) та ТОВ «Архізем» ...

Додано:
frgn

20048767_485006681849646_1082239050_o-300x225
Ольшанська та Михайлівська об’єднані громади обговорили дієву демократичну модель розвитку та відповідні нормативно-правове та ресурсне забезпечення

12 липня представники органів місцевого самоврядування, Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПДФонд развития г.Николаева (ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) та ТОВ «Архізем» обговорили дієву демократичну модель розвитку та відповідні нормативно-правове та ресурсне забезпечення на 2-х виїзних нарадах у громадах.

За підсумком наради в Ольшанській ОТГ підписана угода про співпрацю щодо розробки Стратегій розвитку, Статуту територіальної громади, генеральних планів сіл об’єднаної територіальної громади.

У результаті наради в Михайлівській ОТГ  (як і під час Веснянської ОТГ),  домовились  про продовження відповідної співпраці. Секретар Михайлівської сільської Наталія Чех ради відмітила, що першими результатами навчань голови, депутатів і активістів одної із засновників громад – Ульянівської сільської, що мала подібний договір з Фондом, є прийнятий у січні 2017 р Статут Михайлівської ОТГ.

Фонд допоможе об’єднаним громадам у залученні грантів/інвестицій для формування та реалізації стратегії та згуртує активістів сіл громади навколо побудови власного добробуту у спроможної Веснянської громади. Як прокоментував директор Фонду Михаил Золотухин:

«… Фонд вже має відповідний спішний досвід співпраці з об’єднаним громадами Миколаївщини як «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії Миколаївщині» за кошти МФ «Відродження». Так ще у грудні 2015 р сільська рада Куцурубської ОТГ, міська Баштанська і  сільська Михайлівська ОТГ  у січні 2017 р. затвердили Статути.

20049164_485007258516255_781687863_o

Фото наради у Михайлівської ОТГ.

Об’єднані громади, як юридичні особи публічного права, захистились законодавством України від спроб інших зробити щось без згоди з їх членами.
Статути мають демократичні процедури захисту прав та врахування інтересів мешканців сіл при прийнятті рішень сільради та ії виконавчих органів.. Тож ми формуємо умови для правової спроможності об’єднаних громад.

У березні 2017 р . – Стратегію розвитку Куцурубської сільської громади до 2026 та триває експертний супровід ії реалізації.

Саме на формуванні дієвої стратегії при виживанні та розвитку ОТГ, відпрацюванні статутних процедур самоорганізації і демократії участі спрямовано наш сервіс. Таким чином, за підтримки різних міжнародних донорів, ми допомагаємо налагодити ефективний місцевий бюджетний процес на основі доброчесного запровадження програмно-цільового методу. Триває громадський аудит в Баштанській, Воскресенській та Мостівській ОТГ. Так ми допоможемо і Ольшанській ОТГ на шляху да правової та ресурсної спроможності.. ».

Під час  проведення нарад з ОТГ було виявлено необхідність надання правової допомоги депутатам при розгляді на постійних депутатських комісіях проектів рішень Михайлівської ради.

Вікторія Царьова представила сервіси Першого миколаївського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) та надала рекомендації щодо налагодження роботи з юристом органів місцевого самоврядування об’єднаних громад. Презентувала можливості центру БВПД з надання мешканцям сіл Михайлівської об’єднаної громади безоплатної вторинної правової допомоги. Заплановані додаткові виїзні правові консультацій для мешканців сіл ОТГ.

Представник ТОВ « Архізем» Віталіна Іскандірова презентувала практичний досвід та можливості ТОВ у розробці генерального плану сіл ОТГ. Так Архізем вже завершую розробку генрального плану с. Куцуруб.

В ході зустрічі ольшанський голова Сергій Новак висловив вдячність бюро, що ефективно діє у громаді, та виразив сподівання на плідну співпрацю з Фондом та командою, що взяла участь у нараді.

Формування спроможних об’єднаних громад на Миколаївщині триває!

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Тел. (0512) 47-38-79

________________________________________________________________________

Наради в ОТГ відбулись в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

Заходи є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Вийшла друком книга про українських в'язнів нацистського концтабору Маутгаузен

За перше півріччя 2020 року правозахисники зафіксували 48 випадків переслідування активістів

8 громад відібрано для нового проєкту спілки «Громадські ініціативи України»

Майже сто мільйонів гривень втратив Тернопіль через карантин

Важливо бути в потрібному місці в потрібний час

Доступне кредитування WNISEF для соціальних підприємств зі Сходу України. Що і як?