Необхідно законодавчо закріпити визначення поняття «політв’язень» в Україні – колишні в’язні Кремля

Під час пресконференції присвяченій річниці звільнення 11 бранців Кремля, учасники заходу заявили, що необхідно закріпити в українському законодавстві визначення поняття «політичний в’язень». Вони ...

50319369212_9c6d3fc4ed_c
Необхідно законодавчо закріпити визначення поняття «політв’язень» в Україні – колишні в’язні Кремля

Під час пресконференції присвяченій річниці звільнення 11 бранців Кремля, учасники заходу заявили, що необхідно закріпити в українському законодавстві визначення поняття «політичний в’язень». Вони обґрунтували таку потребу нескінченними обмінами, у які потрапляють випадкові люди, яких Росія намагається обмінювати на реальних злочинців. «На сьогодні вкрай важливо узгодити офіційне визначення того, хто є політичним бранцем. Наприклад, цього року до списку політв’язнів потрапив Олександр Малафеєв, який проживав в Керчі, мав 2 судимості, потім йому інкримінували участь в УНСО і він став офіційним свідком ФСБ. І цю людину Росія намагається обмінювати на реальних злочинців. Тому вкрай потрібне чітке формулювання того, хто є політичним бранцем», – наголосив Микола Карпюк, екс-політв’язень Кремля.

«На 7 році війни констатуємо, що держава не спромоглася врегулювати статус політв’язнів, не визначила критерії та не призначила допомогу, яку можна їм надавати. Політв’язні, які повернулися рік тому – не мають допомоги в плані соціального захисту, психологічної допомоги тощо», – додав Ігор Гриб, директор БФ «Родичі політв’язнів Кремля». 

Павло Гриб, екс-в’язень Кремля, підкреслив, що після голосного звільнення 11 бранців Кремля минулого року – питанням умов утримання українських політичних в’язнів на території країни-агресора приділяється набагато менше уваги. «На сьогодні досить є багато питань, щодо яких ніхто не мав уявлення 7 років тому. Історія нової України почалася 2014 року з історій людей, які постраждали на війні, були в заручниках тощо. Після нашого звільнення рік тому – питанням умов утримання політичних бранців приділяється набагато менше уваги», – сказав він. 

«Сьогодні ми також маємо згадати про військових, тому що перемир’я стало капканом. Все залежить від Путіна, який поновлює обстріли коли забажає. Наші західні партнери дезорієнтовані і не розуміють як переговорники можуть грати проти України», – констатувала Ганна Гопко, народна депутатка України VIII скликання, громадська активістка. 

 

 

 Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік безкоштовно консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator відкриває набір студентів на курс з бізнес-освіти для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство