Навчальні семінари за участі литовських експертів: чи може Львів стати містом впровадження європейських практик?

В рамках проекту «Досвід Литви для України – нові можливості співпраці з ЄС», який реалізовує Інститут міста спільно з литовською спільнотою консультантів UAB „JOSTRA“ та Генеральним почесним ...

download
Навчальні семінари за участі литовських експертів: чи може Львів стати містом впровадження європейських практик?

В рамках проекту «Досвід Литви для України – нові можливості співпраці з ЄС», який реалізовує Інститут міста спільно з литовською спільнотою консультантів UAB „JOSTRA“ та Генеральним почесним консульством Литовської Республіки у Львові було проведено тренінги, які допоможуть львів’янам якнайкраще зрозуміти переваги співпраці з країнами ЄС.

Проект має на меті передачу досвіду Литви, який пов’язаний з інтеграцією країни в ЄС, із засобами та інструментами збільшення ефективності проектів, з можливостями створення стійкого середовища і активації регіонального розвитку.

Додамо, що проект стартував у квітні 2018 року, вже проведено міжнародну конференцію «Литва-Західна Україна: можливості для співробітництва в ЄС», яка стала поштовхом для реалізації якісного дослідження потреб та проблем розвитку міста та області у контексті співробітництва України та Литви.

Наступним етапом стало проведення якісних обговорень та тематичних семінарів за участі профільних спеціалістів, громадських активістів, представників влади.

Протягом 12-13 червня було проведено три тренінги та публічну дискусію за участі литовських експертів.

Варто зазначити, що у форматі семінару, були обговорені актуальні питання ефективної оцінки інвестицій структурних фондів ЄС, учасники семінару дізналися більше про способи і методи оцінки інвестиційних проектів, спрямованих на отримання фінансової допомоги ЄС, також ознайомилися  із методом аналізу витрат та переваг (Cost Benefit Analysis – CBA). Експерт семінару, др-р Йонас Стравинскас, директор ЗАТ “JOSTRA”. Експерт у Європейській Комісії Horizon2020, наголошує, що для використання інвестицій фондів ЄС важливо щоб були обрані ефективні рішення, які б надали максимальну користь для економіки майбутнього і вирішили існуючі проблеми в органах місцевого самоврядування.

Однією із популярних тем для обговорення та глибинного аналізу стала ідея витрат на соціальну політику соціального захисту населення як інвестиції.  

Проф-р, д-р, Богуславас Гружевскис, голова Інституту досліджень ринку праці Литовського центру соціальних досліджень у Вільнюсі, професор Вільнюського університету, експерт з політики зайнятості Європейської комісії, розповів про можливості економізації витрат соціальної політики на досвіді Литви, було розкрито поняття соціальних інвестицій та їх використання в європейських країнах задля благополуччя. Також було визначено вплив соціальної допомоги на економічну активність громадян, спільні успіхи та проблеми України та Литви. Були сформульовані проблеми та створено список ефективних рішень в соціальній сфері місцевого самоврядування України, Львова, зокрема.  

“Цей курс навчання допоможе учасникам зрозуміти деталі сучасних  актуальних змін в країнах ЄС щодо питання соціальної допомоги та ефективної організації соціальної політики, як на державному рівні, так і на рівні місцевого самоврядування“

Як зауважив третій експерт проекту, Саулюс Смалис, дипломат ОБСЄ, – сьогодні кожен українець повинен розуміти, що основним пріоритеом ЄС є природоохоронна політика і реалізація вимог в контексті інтеграції України в ЄС, і якщо ваша країна хоче стати відповідальною та “далекоглядною” європейською державою, варто більше дізнаватися про природоохоронні принципи ЄС і вимоги до природоохоронних проектів. Однозначно потрібно використовувати усі можливості задля розвитку цієї сфери та побудови справжньої “зеленої економіки” в країні.

Додамо, що підсумковою подією стала публічна дискусія для усіх зацікавлених “Чи може Львів стати лабораторією впровадження практик ЄС?”. Публічна дискусія – це можливість для управлінців, активних мешканців, представників бізнесу Львова і області обговорити та перейняти успішний досвід і уроки Литви, у сфері залучення фінансування від Європейського Союзу.

———————-

Вже розпочався процес надання підтримки Україні від інституцій Європейського Союзу, інших держав та фінансових інституцій. Демонстрація готовності нашої держави ефективно використовувати фінансову допомогу і попереджати марне витрачання коштів, дозволить Україні залучити більше фінансових ресурсів для реалізації важливих інвестиційних проектів стратегічного розвитку. Проект «Досвід Литви для України – нові можливості співпраці з ЄС» дає можливість ознайомитися із досвідом інтеграції в ЄС на прикладі Литви, використати найефективніші методи та уникнути стандартних помилок при побудові довготривалої комунікації з Європейським Союзом.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Громади шести областей навчатимуться ефективній участі у місцевому самоврядуванні

В Троїцькій громаді пройшла заключна частина Школи місцевої демократії в ОТГ

Історичні традиції добросусідства на противагу «мові ворожнечі» впроваджують в Одеській області

У Києві пройшла Академія краудфандингу для стартаперів Донбасу

37 тонн ПЕТ, паперу і тетра-паку: в Миколаєві обрали «ЕКО ШКОЛУ РОКУ 2019»

Фундація DEJURE проводить опитування щодо гуманізації допиту неповнолітніх