Настільна гра, енергетичні вправи та спільнота амбасадорок для енергосектору – результати Хакатону “Як зацікавити дівчат енергетикою”

Центр “Розвиток КСВ” (ініціатива Дівчата STEM) вдруге провів онлайн-Хакатон «Як зацікавити дівчат енергетикою». Учасницями події стали студентки 15-23 років з різних куточків України. Захід ...

NRG_Hackaton_2_fb_4
Настільна гра, енергетичні вправи та спільнота амбасадорок для енергосектору – результати Хакатону “Як зацікавити дівчат енергетикою”

Центр “Розвиток КСВ” (ініціатива Дівчата STEM) вдруге провів онлайн-Хакатон «Як зацікавити дівчат енергетикою». Учасницями події стали студентки 15-23 років з різних куточків України. Захід організований в рамках грантової ініціативи «Дівчата в енергетиці», що реалізується за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Хакатон проводився з метою допомоги у подоланні існуючих стереотипів щодо сфери енергетики та підвищення обізнаності про професії та кар’єру жінок в енергетиці. Також, як показало опитування учасниць першого Хакатону, дівчата потерпають від невпевненості у власних силах та мають низький доступ до інформації про сферу енергетики в цілому.  

Марина Саприкіна, голова правління «Центр Розвиток КСВ» зазначила: “Дівчата досі відчувають себе невпевнено щодо вступу на технічні спеціальності, в тому числі – на енергетичні. У зв’язку з цим втричі менше дівчат обирають енергетику своїм майбутнім фахом. Організовуючи хакатони, ми показуємо дівчатам нові можливості.”  

За три дні хакатону учасниці здобули нові навички у розробці та презентації проєктів, ознайомились з найуспішнішою світовою методикою для створення інновацій – дизайн-мисленням та відвідали майстер-клас з гендерної рівності. А ще дівчата познайомились із надихаючими жінками, що побудували кар’єру в енергетичних компаніях. 

Учасниці, під супроводом менторів та менторок, за короткий проміжок часу згенерували ідеї власних проєктів, визначили потреби цільових аудиторій для своїх майбутніх ініціатив та розробили плани їх реалізації. Проєкти, що мають зацікавити дівчат енергетикою, презентували 7 команд. 

Перемогу отримала команда Solar Energy: Марія Бублик, Анастасія Католіченко, Ірина Зубчик та Катерина Геніх. Студентки розробили концепт настільної гри «Енергетичний заряд». Це гра для 3-5 гравців, які мають пересуватись ігровим полем до фінішу, відповідаючи на запитання про енергетичну сферу. Кожна правильна відповідь просуває гравця вперед. Гра буде безкоштовною і доступною в онлайн та офлайн форматах. 

«По-перше, до цього хакатону я ніколи не була лідеркою і ніколи не вміла відстоювати свої ідеї. А в цей раз я зламала себе, змогла відстояти ідею, і разом з командою розвинути її. По-друге, хакатон дуже надихнув мене своєю темою і роботою з менторами/ками. Це стимулювало мене працювати ще більше. Мені так сподобалася гра, яку ми розробили, що у разі програшу, я б все одно допрацювала б та випустила її, » – поділилася своїми враженнями учасниця команди-переможниці Марія Бублик з міста Кропивницький.  

Медіапартнери події: Mind.ua, Українська енергетика, Гендер в деталях, Studway. 

Контактна інформація: Чайка Дар’я, PR-менеджерка Центру “Розвиток КСВ”, [email protected]

 

________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org 

 

USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) тісно співпрацює з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством з метою зміцнення енергетичної безпеки України та перетворення енергетичного сектору України в сучасну рушійну силу економічного зростання, що орієнтована на ринок та інтегрована в ЄС. Енергетична безпека має вирішальне значення для незалежності та національного суверенітету України. Справжня енергетична безпека вимагає, щоб якісні енергетичні послуги були доступними, безперервними, надійними та безпечними для всіх українців. https://energysecurityua.org/ua/ 


Тематика публікації:                                   

Останні публікації цього розділу:

Суспільне розповідає про відновлення й відбудову прифронтових регіонів у циклі документальних історій «ТутРемБуд»

Створювати доступність довкола себе: «Без перешкод» — прем’єра на Суспільному

Комплексна реабілітація дітей з інвалідністю: досвід Звягельської міської територіальної громади

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає новий проєкт з підвищення кваліфікації правників та правчинь у наданні допомоги соціально вразливим групам населення

Згуртованість громади. Презентація результатів опитування у Бишівській громаді

Відновлення житла: топ-3 платформи для якісної координації