На шляху до ефективної екологічної складової стратегії розвитку: у Первозванівці пройшла зустріч експертів з активом громади

15 листопада 2021 р. в  с. Первозванівка на Кіровоградської області в рамках проекту «Взаємовідповідальність влади, громади та бізнесу за реалізацію екологічної складової стратегічного плану ...

Додано:
yuliyatuz

260223706_5144312428916842_7748656300589936731_n
На шляху до ефективної екологічної складової стратегії розвитку: у Первозванівці пройшла зустріч експертів з активом громади

15 листопада 2021 р. в  с. Первозванівка на Кіровоградської області в рамках проекту «Взаємовідповідальність влади, громади та бізнесу за реалізацію екологічної складової стратегічного плану Первозванівської ОТГ», що  реалізується Громадською організацією “Флора” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety, було проведено робочу зустріч з представниками органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу та спільноти місцевих активістів Первозванівської громади, в рамках якої говорили про принципи та переваги сталого розвитку екологічного врядування для територіальних громад, а також про переваги та шляхи залучення широкого кола стейкхолдерів до процесу напрацювання стратегій громад.

В рамках зустрічі:

  • Людмила Шестакова, Виконавчий директор ГО «Флора» наголосила на важливості об’єднання зусиль громадськості, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, бізнесу для позитивних перетворень у громаді. 
  • Ірина Мунтян, керівник проєкту «Взаємовідповідальність влади, громади та бізнесу за реалізацію екологічної складової стратегічного плану Первозванівської ОТГ» коротко представила учасникам його суть та основні кроки на шляху до побудови реальної та дієвої екологічної компоненти стратегії розвитку громади, які буде зроблено в рамках проєкту, а також наголосила на важливості переходу від короткострокових планів, представлених у Програмах соціально-економічного розвитку, до, принаймні, середньострокового планування з визначенням стратегічних й операційних цілей та заходів для їх реалізації.
  • Едуард Клюєнко, кандидат соціологічних наук, керівник Центрально-української соціологічної лабораторії, анонсував проведення дослідження громадської думки щодо екологічних проблем Первозванівської громади, коротко пояснив сутність соціологічних опитувань та умови їх успішного здійснення, наголосивши, що саме за допомогою інструментарію соціології можливо виміряти та продемонструвати гостроту проблеми за допомогою цифр.
  • Віталій Филенко, Голова Громадської організації «НОВА Енергія» та Голова правління Асоціації «ЕнергоТрансперентність», говорив про шляхи залучення підприємств, що здійснюють видобуток корисних копалин на території громади, до побудови соціального партнерства та залучення забруднювачів до вирішення екологічних проблем, а також представив досвід та реальні кейси взаємодії громад та добувних підприємств нафтогазоносного регіону.

Віталій Філенко також провів з учасниками важливу сесію, спрямовану на виявлення найбільш суттєвих та глобальних проблем ОТГ та на поліпшення комунікації й навичок укладання домовленостей між усіма учасниками. За допомогою інтерактивного ігрового методу учасники змогли наочно побачити сутність розподілу ресурсів в умовах їх обмеженої кількості, пересвідчились, що аби отримати найбільшу вигоду з наявних ресурсів, необхідна чітка та продумана стратегія з урахуванням інтересів усіх учасників. Експерт з приємністю відзначив, що серед усіх громад, в яких йому доводилось проводити схожі заходи, учасники цієї зустрічі знаходяться в числі тих, хто найшвидше виявив потужні навички комунікації та вирішення конфліктної ситуації з позицій виграшу обох сторін.

Для обговорення екологічних проблем, учасники розділились на групи та власноруч створювали презентації свого бачення актуальних проблем регіону та способи їх вирішення.

Таким чином завдяки цій робочій зустрічі вдалося налагодити тісну співпрацю з жителями Первозванівської ОТГ, виявити найбільш болючі екологічні проблеми довколишніх сіл та провести навчально-комунікативну роботу, що є вкрай важливим для подальшої розробки екологічної складової стратегії розвитку ОТГ.

259809718_5144312425583509_7857525989959175571_n 260296738_5144312402250178_5862271121906377983_n

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety .

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

Голос з окупації: в Україні запустили інформаційну гарячу лінію для мешканців ТОТ

"Вікно Відновлення": українські медіа та аналітичні центри об’єдналися для моніторингу відбудови. Як долучитися?

10 громад Житомирської області вивчали інструменти місцевого економічного розвитку

Відома фокусна тема ювілейної медіаконференції LMF 2024

Проблеми молоді ВПО: дослідження потреб та шляхів їх вирішення

Професійна освіта відіграє важливу роль у відбудові економіки України