На практичній сесії від Асоціації міст у Миколаєві обговорювали питання якісного управління земельними ресурсами

22 вересня у Миколаївському регіональному відділені Асоціації міст України відбулась практична сесія із застосування законодавства на тему “Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ...

Додано:
at

mrvamu_240921_
На практичній сесії від Асоціації міст у Миколаєві обговорювали питання якісного управління земельними ресурсами

22 вересня у Миколаївському регіональному відділені Асоціації міст України відбулась практична сесія із застосування законодавства на тему “Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу   та передачі в  користування земельних ділянок через електронну торгову систему”.

Учасники – міські, селищні та сільські голови, профільні заступники голів громад, профільні спеціалісти.

Захід проведено в рамках спільного проекту Асоціації міст України та ДЕСПРО.

Практикум відкрив виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення АМУ Олександр Мосін. Він розповів про питання, що розглядатимуться на сесії та представив спікерів заходу.

«У зв’язку з прийняттям законопроекту щодо ринку землі та регулювання земельної реформи, фактично наші громади отримали право розпоряджатися своєю землею. Сьогодні на місцях виникає багато питань щодо ефективного управління земельними ресурсами громади та налагодження відповідних дієвих механізмів, що сприятимуть наповненню місцевих бюджетів і подальшому розвитку територій. На це і націлений наш сьогоднішній семінар», - зазначив Олександр Мосін.

На початку навчальної сесії до учасників звернувся голова постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань бюджету Віталій Гомерський: «Земля – один із основних ресурсів для розвитку наших територіальних громад. Без ринку землі неможливо виробити стратегію, забезпечити планування простору і залучити інвесторів. Процес передачі (земель із держвласності до комунальної, – прим.) знизить корупційну складову, адже рішення ухвалюватиметься громадою колегіально. Також передача землі громадам збільшить надходження до місцевих бюджетів, але головне – це можливість приймати рішення щодо управління землями на всій території вашої юрисдикції».

Захід продовжила директорка Миколаївського земельно-кадастрового інституту Олена Сандольська. Вона розповіла про особливості розширення повноважень територіальних громад щодо розпорядження землями за межами населених пунктів у межах територіальних громад. В першу чергу, йдеться про внесені зміни до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

Розглядаючи законодавчо-нормативні механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах, учасники семінару ознайомились з питанням передачі повноважень щодо  розпорядження землями від органів державної влади до територіальних громад, а також відповідальності громад при розпорядженні землями.

Начальниця управління податкового адміністрування юридичних осіб обласного управління ДПС Ірина Тацій у своєму виступі звернула увагу на актуальні питання щодо оподаткування та збільшення доходів місцевих бюджетів. Вона зазначила, що громадам варто постійно проводити роботу із суб’єктами господарювання щодо офіційного оформлення землі; переглянути чинні рішення щодо земель (зокрема, щодо грошової оцінки землі, що в подальшому впливатиме на оподаткування) та перевірити, чи за потреби оновити договори; зважати на збільшення можливостей і повноважень громад в управлінні землями.

Про специфіку організації та проведення земельних електронних аукціонів докладно розповіла Юлія Петрова – проектна менеджерка сертифікованого майданчику електронних торгів Ubiz. Так, мова йшла про особливості процесу продажу/оренди землі за новими правилами через систему ProZorro – як це буде відбуватись за оновленим законодавством; про порядок підготовки, публікації та оголошення аукціону з продажу/оренди земельної ділянки; визначення права брати участь в земельних торгах, обмеження законодавства; про порядок, види, етапи проведення аукціонів; про використання переважного права чинним орендарем в процедурі продажу земельної ділянки; про порядок оформлення результатів аукціону та реєстрації права власності чи користування на земельні ділянки.

Наприкінці кожного тематичного блоку практичної сесії спікери заходу вичерпно та змістовно відповідали на запитання представників органів місцевого самоврядування та домовилися про подальшу співпрацю.

Відео – тут


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Навчання з проєктного менеджменту та основ бюджетного процесу в сільских громадах Херсонщини

Подкасти про адвокацію простими словами

Інкубатор демократичних ініціатив долучився до міжнародного науково-педагогічного стажування

Вишнівецька громада на Тернопільщині відтепер має молодіжний простір

"Абетка саморегуляції 6.0" - подорож до себе, яка завершиться ретритом в Карпатах

Розпочалась програма "Соціальне репетиторство": безкоштовне навчання школярів 1-4 класів та підготовка до НМТ для 10 класів