На Полтавщині презентували результати звіту Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу 2014 – 2016

14 лютого 2018 року  в приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл  на тему «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки». ...

Додано:
Nina Kuzmenko

РЕЙТИНГ ПОЛТАВИ
На Полтавщині презентували результати звіту Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу 2014 – 2016

14 лютого 2018 року  в приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл  на тему «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки». Презентація результатів у  Полтавській області.

Модерацію заходу здійснювала генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області Ніна Кузьменко.  Представникам науки, бізнесу, ЗМІ та громадськості, було представлено  звіт аналітичну інформацію про те, якими є успіхи нашого регіону у євроінтеграції, зокрема у виконанні положень Угоди про Асоціацію Україна – ЄС.  Засідання  супроводжувалось  обговоренням, щодо особливостей процесу імплементації Угоди про асоціацію на відповідність зробленого з реалізації економічної політики в контексті імплементації Угоди про асоціацію (УА) та впровадження ПВЗВТ за період 2014 – 2016 років у Полтавській області. Захід проводився в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Регіональним фондом підтримки підприємництва по Полтавській області у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Здійснення  проекту стало можливим в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).

2018-02-14_019

Друга частина презентації  була присвячена питанням, оцінці результатів у  Полтавській області стосовно дій регіональних органів влади з виконання «економічної» частини обласного плану заходів з імплементації Угоди про Асоціацію  за період 2014 – 2016 років. Зокрема, розрахунок Індексу здійснювався на основі положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і Порядку денного асоціації (ПДА). Індекс, як відносну величину розраховували на основі блоків показників, які відображають пріоритетні напрями реформ в регіонах,що визначені Угодою про асоціацією між Україною і ЄС.  які характеризують основні напрямки економічних  реформ (торгівля, економічне та галузеве співробітництво та ін.).

2018-02-14_010

Доповідь презентував д.е.н., професор, співробітник Міжнародного центру дослідження соціально-економічних проблем модернізації та розвитку кооперації Ляшенко В.І.

Без сумніву, проведене дослідження є важливим та актуальним, оскільки курс на інтеграцію України до єдиного європейського економічного простору заявлено у якості стратегічного пріоритету зовнішньої політики України. Тому, наскільки цей пріоритет впроваджується на Полтавщині, і присвячувалося це дослідження. На жаль, за результатами 2014-2016 років Полтавська область в загальному рейтингу Індексу євроінтеграційного економічного поступу дуже сильно втратила свої позиції, опустившись з 10-го аж на 19 місце. Найгірші значення наша область має за показниками:

  • індексу інвестиційної відкритості регіону для ЄС;
  • за часткою накопичених прямих інвестицій нерезидентів з ЄС в загальному обсязі накопичених інвестицій (23 місце в рейтингу);
  • за показником грошових переказів фізичних осіб з ЄС до регіону (передостаннє місце).

Особливо негативну динаміку продемонстрував субіндекс глибини торгівельно-економічних зв’язків, який характеризує ступінь залучення економіки регіону до економічного простору ЄС. Також було відзначено недостатній рівень систематизованості та релевантності інформації, яка стосується питань європейської інтеграції на офіційному сайті облдержадміністрації, уповільнення активності з організації та проведення відповідних тренінгів, семінарів, конференцій.

Головним висновком дослідження є те, що між надважливими процесами, економічних реформ які відбуваються в регіонах України, виявлено пізнавальні практичні процеси евроінтеграційного поступу для адекватної оцінки місця Полтавщини з реалізації регіональними органами  влади економічної політики в контексті імплементації Угоди про асоціацію (УА) щодо розвитку регіону і визначення перспектив і напрямків такого розвитку.

Фото 2

Круглий стіл організований Регіональним фондом підтримки підприємництва по Полтавській області.

Кузьменко Н.В., генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області, радник Голови Українського фонду підтримки підприємництва 

Світалка В.П., позаштатний науковий консультант Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області.

Цей захід був підготовлений за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid) в рамках проекту «Просування реформ в регіони». Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського


   

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії