На онлайн-практикумі громадам Миколаївщини роз’яснили особливості забезпечення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування

Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі ...

Додано:
at

18052021_1_mrvamu
На онлайн-практикумі громадам Миколаївщини роз’яснили особливості забезпечення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування

Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.

Так, 18 травня у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України експерти провели практикум із застосування законодавства на тему: «Фінансова спроможність ОМС/громад: законодавчі ініціативи по ПДФО». 

Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Модератором заходу виступила Любов Нікітенко, заступниця директора департаменту фінансів Миколаївської міської ради. До практикуму також долучились заступниця виконавчого директора Миколаївського РВ АМУ Тетяна Яблоновська, консультанти з бюджетних питань та юридичних питань – Юлія Забродкіна та Лідія Віштал.

Серед учасників – представники органів місцевого самоврядування Миколаївщини, голови громад та депутати місцевих рад, фахівці і спеціалісти профільних структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад.

«Основна задача фінансових органів – ефективне прогнозування і  формування дієвого бюджету. Чим детальніше і реальніше ви спрогнозуєте дохідну та розрахуєте  видаткову частину бюджету, тим легше вам буде працювати протягом року, і тим краще громада відчуватиме вашу роботу», - зазначила модератор онлайн-практикуму Любов Нікітенко. 

Під час практикуму учасники розглянули такі теми:

- стабільне надходження конкретних видів податків, зборів і платежів (ПДФО, плата за землю, акцизний податок тощо);

- взаємодія в роботі з органами податкової служби;

- законодавчі ініціативи АМУ стосовно зарахування ПДФО до місцевих бюджетів (законопроекти №№ 5066, 5066-1).

- справедливість розподілу фінансового ресурсу між бюджетами громад (законопроекти №5244-3, 5364).

В свою чергу, консультанти Миколаївського відділення Асоціації міст Юлія Забродкіна та Лідія Віштал звернули увагу на законодавчі ініціативи АМУ із захисту і розширення фінансових повноважень органів місцевого самоврядування у сфері місцевих податків і зборів. Це, зокрема, стосується, законопроектів (№5066 та №5066-1), що передбачають збільшення частки зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів громад із 60 до 65 відсотків. Крім того, важливими для громад є і законопроекти №5244-3 та №5364, які передбачають забезпечення сплати ПДФО саме за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу відповідних підприємств/організацій чи ін. юросіб. 

Під час проведення практикуму учасники мали змогу поставити питання модератору та експертам Миколаївського РВ АМУ та отримати відповіді у прямому ефірі. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Радон є, а програми захисту нема: чому процес поставлено на паузу?Прес-реліз

Відбулася національна інтерактивна виставка про майбутнє роботи Future of Work

Ліцеї в громадах, система HACCP і тендери, а також оцінки в молодшій школі. Освітній маркер #11

Спільнота Pro Women UA запустила сервіс пошуку роботи для жінок

У Конституційному Суді України відбулась урочиста церемонія оголошення переможців Всеукраїнського конкурсу есе «Молодь про Конституцію України»

У Святогірську відбудеться Суперфінал фандрейзинг-челенджу