На Миколаївщині експерти з децентралізації навчали місцевих депутатів можливостям їхніх повноважень

Минулого тижня у Новій Одесі відбувся масштабний семінар для депутатів місцевих рад територіальних громад Миколаївського району - щодо можливостей реалізації їхніх повноважень в умовах ...

Додано:
at

mrv_amu_0802_1
На Миколаївщині експерти з децентралізації навчали місцевих депутатів можливостям їхніх повноважень

Минулого тижня у Новій Одесі відбувся масштабний семінар для депутатів місцевих рад територіальних громад Миколаївського району – щодо можливостей реалізації їхніх повноважень в умовах децентралізації.

Експерти з регіонального розвитку та впровадження реформи децентралізації розповіли про сьогоднішні можливості для громад; особливості стратегування та проектний менеджмент; шляхи для розвитку громадянського суспільства; розпорядження землями комунальної власності та реалії передачі майна у власність громад; можливості депутатського мандата.

До представників громад звернулись і депутати Миколаївської обласної ради – Ігор Мухарський, Валентин Бойко, Олександр Мосін, депутати Миколаївської районної ради, Новоодеський міський голова Олександр Поляков.

“Без перебільшень, реформа децентралізації сьогодні у нас одна із найважливіших, і саме завдяки їй у нас на місцях з’явилися повноваження і певні фінансові ресурси. Асоціація міст завжди підтримувала, захищала і відстоювала інтереси територіальних громад, допомагала орієнтуватись у процесі становлення дійсно потужних і спроможних громад. Тому і у навчальному семінарі беремо участь, адже маємо про що нагадати місцевим обранцям. Такий захід – чудова можливість для депутатів ще раз для себе визначити – яка їх роль у становленні і успіху своєї громади, як вони можуть допомогти, налагодити ефективну співпрацю зі своїми колегами з місцевих рад, головами громад, старостами, іншими рівнями органів влади”, - зазначає виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення АМУ, депутат обласної ради Олександр Мосін.

Спікерами заходу виступили депутат Миколаївської обласної ради Валентин Бойко, експерт з регіонального розвитку Микола Дурман, голова правління Агенції місцевого розвитку “Громада можливостей” Максим Корнієнко, в.о. директора Миколаївського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою Олена Сандольська, начальниця юридичного відділу виконавчого апарату Миколаївської райради Наталія Маєва, консультантка Асоціації міст України Лідія Віштал, депутат Миколаївської обласної ради Ігор Мухарський.

Консультантка Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Лідія Віштал, що працює в рамках проекту “ПУЛЬС” (від USAID), зосередила увагу на питанні можливостей депутатського мандата, а саме на дієвих механізмах реалізації депутатських повноважень. “Територіальна громада зацікавлена у тому, щоб депутат максимально використав усі потенційні можливості депутатського мандата з користю для неї. Спроможність депутата місцевої ради сповна скористатись цими можливостями залежить від того, наскільки він обізнаний із багатьма аспектами діяльності органів місцевого самоврядування. Депутат має бути послідовним, цікавитися, наполягати в раді на розв’язанні проблем правовим шляхом, адже із знанням правової основи свого статусу депутат може в повній мірі проявити творчий аспект діяльності в інтересах виборців і громади”, – наголосила експертка.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Чугуєві шукали протиотруту «зумбомбінгу»

"Добро" з Кобижчі розвиває волонтерський рух на Чернігівщині

Міждисциплінарна програма DOCU/СИНТЕЗ: виставки та записи дискусій з митцями

Експерти УГСПЛ визначили проблемні питання використання колекторами персональних даних боржників

Режисер Олексій Радинський у межах арт-резиденції від ІЗОЛЯЦІЇ дослідив індустріальні артефакти невеликого музею на Донеччині

Від теорії до практики - з чим стикнеться кочубеївська діалогова група з вирішення екологічних проблем?