DOCUDAYS UA-2019.Найбільша в історії фестивалю правозахисна програма RIGHTS NOW

З 23 до 30 березня включно під час XVI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA триватиме найбільша в історії фестивалю (за кількістю подій) правозахисна програма ...

rights_now_docudays_ua_2019
DOCUDAYS UA-2019.Найбільша в історії фестивалю правозахисна програма RIGHTS NOW

З 23 до 30 березня включно під час XVI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA триватиме найбільша в історії фестивалю (за кількістю подій) правозахисна програма RIGHTS NOW!

У програмі зібрано понад 40 заходів. Це дискусії, лекції, майстер-класи, тренінги, а також покази документальних стрічок, які концептуально висвітлюють головну тему Docudays UA – права людини в цифрову добу та безпека Інтернету.

У межах RIGHTS NOW! буде показано 4 короткометражні документальні стрічки, створені переможцями конкурсу «CIVIL PITCH: фільми громадської активності». Нагадаємо: у 2018 році фестиваль Docudays UA провів конкурс проектів серед документалістів та представників третього сектору заради створення нового документального кіно, що спонукатиме до змін у суспільстві.

Упродовж року документаліст(к)и працювали разом з громадськими активіст(к)ами над дослідженням конкретних гостросоціальних проблем: чи безпечно бути борцем з корупцією? Чи можуть небайдужі громадяни зупинити незаконну забудову в столиці й зберегти архітектурне обличчя Києва? Наскільки захищені в Україні права секс-працівниць? Як живеться в нашій країні біженцям? Наразі фільми громадянської активності готові, і глядачі зможуть побачити їх та обговорити з громадськими активіст(к)ами, режисер(к)ами, героями та героїнями фільмів.

Чи здатне документальне кіно змінювати думку суспільства та світ загалом? Саме собою, певно, ні. Але ж сучасний цифровий світ – світ кооперації та мінливості. У спеціальній програмі «ЗМІНИ ЦЕ! Лабораторія впливу для активістів та документалістів» три хедлайнери імпакт-дистрибуції із США та Британії покажуть, яких успіхів можуть досягати фільмейкер(к)и та правозахисники в спільних кампаніях за умови грамотної стратегії та ефективних інструментів.

Команда правозахисного департаменту Docudays UА під час фестивалю оголосить про початок Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу та кібергрумінгу. У цій кампанії об’єднаються громадські організації та державні установи. Разом вони працюватимуть над посиленням інструментів захисту від кібербулінгу й кібергрумінгу та зміною законодавства в цій сфері.

На лекційних та дискусійних майданчиках правозахисної програми окрема серія подій буде присвячена цифровим правам та безпеці, питанню регулювання Інтернету. Зокрема, аспірант Університету Бокконі Олег Солдатов ексклюзивно розкаже про практику Європейського суду щодо порушень прав людини в Інтернеті.

В останні роки полем передвиборчої битви за електорат стали соціальні мережі. Як у цій ситуації сформувати та зберегти особисту думку, розпізнати маніпулятивні виборчі політтехнології й реалізувати своє право на вільний вибір у цифрову добу, ми поговоримо в гарячий передвиборчий час на лекції «Без гречки. Де робиться вибір: на дільниці чи в соцмережах?».

Як в ідеалі мають функціонувати органи державної влади, аби відповідати стандартам дотримання прав людини, покажуть під час презентації віртуального правового міста «Правопіль».

А під час круглого столу «Шерифи для нових громад» активісти розкажуть про досвід організації безпечного середовища в малих та середніх громадах України.

Окремі теми RIGHTS NOW! – кампанія за звільнення в’язнів Кремля, порушення прав людини в Криму, війна на Донбасі. Працюватиме VR-кінотеатр, у якому демонструватимуться уривки з майбутнього фільму у форматі 3D – «Заручники війни». Документатори української правозахисної організації «Truth Hounds» розкажуть, як фіксували воєнні злочини та як проводилась робота біля лінії фронту на Донбасі.

Основна програма RIGHTS NOW! відбуватиметься в приміщенні креативного співтовариства IZONE на вул. Набережно-Луговій, 8.

У кінотеатрі «Жовтень» глядачам запропонують долучитися до кампанії #SaveOlegSentsov. У кав’ярні цього кінотеатру відбуватимуться традиційні зустрічі у форматі «Кава з правозахисниками». Експерти обговорять, чи можливо правозахисникам зберегти анонімність в Інтернеті, хто збирає, хто продає, а хто купує персональні дані – «валюту» 21 століття; чому більшість депутатів ВРУ не хочуть ратифікувати Стамбульську конвенцію та визнати прояви домашнього насильства кримінальним злочином.

Дієвим інструментом для боротьби з найпоширенішими стереотипами стане наша «Жива бібліотека», у якій можна буде обрати людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй запитання, які хвилюють.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей

Стартувала Школа InConnect CAMP для підприємців та провайдерів профтехосвіти

Безплатний онлайн-курс «Мова меморіалів»

У Львові пройшов всеукраїнський турнір з фінансової грамотності

  • IvanGromov

    На такі події варто ходити! Там представлені шикарні роботи які будуть пам’ятатися все життя!