Молодь Миколаєва пройшла співбесіду з професійними HR-ми на фіналі «Skills Lab: успішна кар’єра»

16 жовтня у Миколаєві відбувся фінал тренінгової програми для молоді “Skills Lab: успішна кар’єра”. Протягом одного місяця молоді миколаївці розвивали необхідні знання та навички для успішного ...

Додано:
Snizhanna Beliaeva

SkillsLab-169
Молодь Миколаєва пройшла співбесіду з професійними HR-ми на фіналі «Skills Lab: успішна кар’єра»

16 жовтня у Миколаєві відбувся фінал тренінгової програми для молоді “Skills Lab: успішна кар’єра”. Протягом одного місяця молоді миколаївці розвивали необхідні знання та навички для успішного працевлаштування та презентували вісім соціальних проєктів для розвитку міста та області. Програма реалізовується CSR Ukraine, експертною організацією Центр «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за підтримки Міністерства молоді та спорту України, управління молодіжної політики Миколаївської міської ради. 

Цього року програма «Skills Lab: успішна кар’єра» вперше відбулася у Миколаєві та стала платформою для розвитку потенціалу молоді. За останніми дослідженнями, вже до 2022 року частка нових спеціальностей зросте до 27%, а мінімум 54% співробітників у світі повинні будуть пройти перенавчання, аби бути конкурентоздатними і затребуваними на ринку праці. 

Саме з метою підготувати молодь до успішної кар’єри майбутнього та максимально наблизити навички молодих людей до потреб роботодавця, була реалізована програма “Skills Lab: успішна кар’єра”. 20 дівчат та хлопців з Миколаївської області, в тому числі й три учасники з інвалідністю пройшли 6 інтенсивних занять з розвитку навичок майбутнього. Зокрема, молодь навчалася ефективному плануванню, критичному мисленню, тайм-менеджменту, веденню переговорів, креативності та управлінню проєктами. 

Здобувши необхідні знання, учасники працювали над власними соціальними проєктами, які допоможуть ініціювати позитивні зміни в громаді. В результаті, на фіналі програми було презентовано вісім соціальних проєктів за наступними напрямками: лідерство («Школа молодих лідерів», «Форум НУМО»), неформальна освіта («Освітньо-дискусійна платформа «Політичний лікбез», «Допомога сусідській дитині», «Освітня платформа «English and training center», «English club»), дозвілля (квести «Історія одного побачення») та екологія (еко-проєкт із висадження дерев «eco youth»). Усі запропоновані ініціативи, молодь планує реалізувати найближчим часом у своєму місті.

74238364_2424145077706202_3112356546491711488_o

За словами Надії Кириченко, координаторки програми «Skills Lab» Центру «Розвиток КСВ», реалізація програми у Миколаєві зараз саме на часі. Адже за підрахунками Миколаївського обласного центру зайнятості, рівень безробіття серед молоді на 2018 рік склав складав близько 23%. 

“Ми розробили цю програму для того, щоб дати шанс кожній молодій людині реалізувати свої вміння та знайти гідну роботу. Спеціально для цього, ми зібрали найкращих лекторів, провели креативні челенджі та вправи після кожного заняття на формування цих навичок, інтегрували у навчання відео-курс лекцій від представників провідних компаній, серед яких Метінвест, Укртелеком, Watsons, lifecell, Укренерго, Аперкон, UKRSIBBANK, Райффайзен Банк Аваль та розробили помічники-блокноти для виконання домашніх завдань. Ми хочемо, щоб наша молодь залишалася працювати в Україні”, – коментує Надія.

Про проблему виїзду молоді за кордон говорить і Наталя Мартиненко, програмна асистентка з питань молоді UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення: «Кожна друга людина в Україні планує виїхати за кордон у пошуках кращого майбутнього. Ми вважаємо, що молодь має будувати майбутнє у рідному місті, тут і зараз. Хочу побажати усім учасникам, які презентували соціальні проєкти, стати успішними менеджерами, сформувати свої команди та вийти з ними не тільки на локальний, а й на національний рівень, поширювати кращі практики в інших областях України».73370670_2424153141038729_4356159773830283264_o

Учасник програми Олександр Литовченко зазначає, що програма допомогла йому вдосконалити професійні навички: «Найцікавішою для мене була інформація про взаємодію з людьми, прийняття власних рішень та розвиток критичного мислення – це ті три навички, які хотів в першу чергу собі розвинути. Я мрію бути підприємцем та мати власну справу і цей проєкт дозволив мені правильно розставити життєві пріоритети».

На завершення, учасники мали змогу послухати мотиваційні виступи спікерів проєкту та розпочали співбесіди із професійними HR-ми у форматі «Speed Dating». Представники бізнес-компаній, державного та громадського сектору отримали резюме від учасників та учасниць програми, де в майбутньому молодь зможе пройти стажування, чи отримати місце роботи.


CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ»експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселенняє провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Прототип космічного супутника та винахід 22-річного студента, який дозволяє рухатися людям з інвалідністю, на виставці Future of Work

Як створювати якісні й цікаві телепроєкти? Добірка навчальних програм від Академії суспільного мовлення

Розпочалася розробка веломаршруту об’єктами культурної спадщини Парафіївської ОТГ «Від парку до парку»

Що не так зі вступною кампанією 2021 – погляд КримSOS

Підтримка молоді з ТОТ: програма СИЛА розповідає про деталі вступу в українські ВНЗ

В Україні запроваджено День відповідальності людини