Молодь і поліцейські в Івано-Франківську вчилися розпізнавати дискримінацію та як їй протидіяти

Для Молодіжних Радників Поліцейських, патрульних та дільничних поліцейських представники організаціїЦентр “Соціальна дія” при сприянні ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” провели тренінги по ...

DSC_0163
Молодь і поліцейські в Івано-Франківську вчилися розпізнавати дискримінацію та як їй протидіяти

Для Молодіжних Радників Поліцейських, патрульних та дільничних поліцейських представники організаціїЦентр “Соціальна дія” при сприянні ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” провели тренінги по недискримінаційних підходах у роботі поліцейських у рамках Мандрівного Docudays UA. Більше 20 студентів різних навчальних закладів від училищ до університетів і майже два десятки правоохоронців області відвідали захід.

тренінг-9914

Експертка Центру “Соціальна Дія”Олена Бондаренко запропонувала опрацювати декілька ситуацій, які в той чи інший час мали місце в реальному житті. Після бійки студентів, кайданки поліція оділа тільки на хлопців з Туреччини і відвезла у відділок, а українців відпустили. Жінка відмовилася здавати в оренду власне житло внутрішньо переміщеним особам з Донецька, які звернулися по оголошенню. На біженця зі Сомалі напали невідомі, коли він вийшов за хлібом. Учасники вирішували, що з переліченого є проявом дискримінації, та як має діяти поліція у кожному випадку. Після дискусій та обговорень група визначила, що дискримінація проявляється у випадку обмеження правлю дини за певною ознакою у публічній сфері. Серед таких ознак – вік, стать, віросповідання, сексуальна орієнтація, колір шкіри, етнічна приналежність, гендерна ідентичність, стан здоров’ята інші.

DSC_0275

Студентка коледжу технологій та бізнесу Марія Пархуць висловилася, що треба бути толерантними до людей, які відрізняються від більшості і поважати вибір кожного, якщо це не завдає шкоди.

Ще обговорювали відео, на якому пересічні українці відповідають на питання, чи треба створити окремий простір за межами міста для осіб з інвалідністю, лікувати від гомосексуальності, вводити податок для бездітних людей. Дійшли до висновку, що більшість готові обмежувати права інших та дискримінувати, якщо це не стосується їх безпосередньо. Молодь запропонувала змінювати не місце проживання людей з інвалідністю, а створювати міста, доступуні для всіх.

DSC_0163

“Дуже часто наші стереотипні уявлення і, як наслідок, упереджене ставлення виникають не з власного досвіду, а нав’язаної картинки чи пліток, – говорить громадська діячка Євгенія Бардяк. – Не обов’язково сім’я з дітьми є неохайною чи шумною, а молодий ром, якого уява одразу малює як негативного персонажа, цілком може бути студентом-медиком”.

Такі навчання допомагають представникам державних структур та майбутнім поліцейським краще розуміти суть прав та свобод людини, на яких базуються закони в кожній правовій державі.

тренінг-0113

“Мета наших навчальних заходів – створити простір для вільної дискусії на теми рівності і недискримінації, допомогти учасникам і учасницям розібратися в тому, як формуються стереотипи і упередження, як проявляється дискримінація, і що можна зробити в таких ситуаціях, – зазначає Олена Бондаренко. – Центр “Соціальна Дія” пропонує навчання для різних груп, підхід враховує, що потрібно кожній аудиторії. Знайти нас легко – за посиланням на сайті, де можна подати заявку і разом вирішити, яке саме провести навчання”.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Спільна заява представників громадянського суспільства та громадських організацій щодо перших політичних кроків Президента України Володимира Зеленського

Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді

Тернопіль об’єднає молодь зі всієї України

До 140-річчя Симона Петлюри Інститут інститут національної пам’яті презентував відеоролик

Що «нареформували» уряд, парламент та НБУ за січень-березень 2019?

У Сумах відбувся «День кар’єри ЄС»