Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин: результати роботи

У листопаді 2019 року МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки уряду Великої Британії у межах програми UNFPA Україна з протидії та запобігання домашнього та гендерно зумовленого ...

Додано:
healthrightorgua

photo_2020-12-10_08-37-55
Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин: результати роботи

У листопаді 2019 року МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки уряду Великої Британії у межах програми UNFPA Україна з протидії та запобігання домашнього та гендерно зумовленого насильства розпочали апробування інноваційної моделі надання допомоги у форматі мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин.

У чому ж полягала новизна моделі?

  • Допомога надавалась учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин.
  • У модель мобільної бригади до соціально-психологічної допомоги було інтегровано послугу за методом «рівний-рівному».

6 мобільних бригад Київської та Миколаївської області, які допомагали ветеранам АТО/ООС адаптуватись до мирного життя, отримати психологічну допомогу, пройти реабілітацію, отримати або відновити документи, налагодити взаєморозуміння з родиною, — показали, що ця послуга є досить затребуваною та ефективною.

Так, лише у 2020 було надано допомогу 9 502 клієнтам. 30% клієнтів було охоплено з питань психологічної підтримки; 14% — з питань оформлення пільг та соціальних виплат; 11% — з питань сімейної психологічної підтримки; 9% — з питань відновлення емоційного стану; 7% — з питань лікування та санаторної реабілітації; 6% — з питань працевлаштування.

Аналіз діяльності МБ АТО_2020 рік_оновлена_презентація_послуги

Опис моделі, потреби та варіанти створення такої мобільної бригади можна знайти в методичних рекомендаціях щодо створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин.

Сьогодні ми маємо успішну апробовану модель надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин, описану методику, розуміння та бачення представників органів місцевої влади у цьому питанні та подальшого забезпечення сталості запропонованої в рамках проєкту інноваційної моделі.

Ставте в житті мету, адже мета — це мрія, яка здійснюється до точно зазначеного терміну. Так колись сказав Харві Маккей. І наша мета досягнута.

Щиро дякуємо всім колегам та партнерам за вашу відданість справі, за вашу фаховість, за те, що постійно адаптовувались під нові виклики, за те, що допомогли стільком ветеранам та їх родинам!

Сподіваємося, що ця ініціатива продовжить своє існування вже на державному рівні!


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Нова послуга в Дії — оформлення соціальної допомоги для тих, хто втратив роботу під час війни

Результати моніторингу порушень цифрових прав в Україні за лютий 2022 року

Уже 46 мультидисциплінарних мобільних команд допомагають постраждалим від військових дій у центрі та заході України

Мережа міських сайтів CitySites пропонує безкоштовну рекламу волонтерським організаціям

Програма медичних гарантій продовжує безоплатно допомагати українцям під час війни

«Пароль: паляниця»: Docudays UA на Sheffield DocFest