Мешканці окупованих територій отримують в нас українські паспорти без прописки, а потім за це їх штрафують – юристи

Діти з окупованих територій, які їдуть вчитися в українські виші, стикаються з рядом юридичних проблем, які мають всі мешканці непідконтрольних територій через свою реєстрацію.Уряд може вирішити цю ...

Додано:
Anna87.dn

прописка 11
Мешканці окупованих територій отримують в нас українські паспорти без прописки, а потім за це їх штрафують – юристи

Діти з окупованих територій, які їдуть вчитися в українські виші, стикаються з рядом юридичних проблем, які мають всі мешканці непідконтрольних територій через свою реєстрацію.

Уряд може вирішити цю проблему, змінивши законодавство, кажуть у громадській організації КримSOS. Яким чином? Ольга Куришко, співорганізаторка ГО «КримSOS» та керівниця юридичного напрямку розповіла в ефірі «Громадського радіо». Далі пряма мова Ольги.

Необхідно визначити відповідальний орган або установу, яка може проводити внесення відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території.

Річ у тому, що з 2016 року відбулися зміни в законодавстві, і Державна міграційна служба більше не має повноважень вносити такі дані. Ці повноваження були передані на ОТГ і на органи реєстрації, що створюються в ОТГ.

На окупованій території не може бути ніяких органів реєстрації, бо Україна не здійснює там свій контроль і не має органів державної влади, а міграційна служба вже не може це робити. Тому просто відсутній відповідальний орган, який мав би опікуватися цим питанням.

У більшості випадків жителі тимчасово окупованих територій отримують паспорти без інформації про зареєстроване місце проживання. Тобто зараз, коли немає паспорту у формі книжечки, а ID-картка, до неї видають витяг з єдиного демографічного реєстру, де має бути прописане зареєстроване місце проживання. Так от, у мешканців тимчасово окупованих територій або взагалі нічого не написано, або відсутня інформація про зареєстроване місце проживання.

Найбільше ця проблема б’є по студентах і по дітях, які отримують паспорт вперше. У цьому році ми стикнулися з такою ситуацією, коли одну студентку, яка вступила до Херсонського вишу, намагалися притягнути до адміністративної відповідальності, оскільки в Кодексі України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за проживання без паспорту або без зареєстрованого місця проживання.

Дівчина отримала паспорт, де була відсутня інформація про місце проживання, вступила до вишу і потім захотіла прописатися до гуртожитку. І коли вона прийшла в ЦНАПу для того, аби зареєструватися, то була притягнута до адміністративної відповідальності.

І тут справа не в грошах, бо там йдеться про 40 чи 50 гривень, а у тому, що ця дівчина і не могла б зареєструвати своє місце проживання на окупованій території, бо це просто ніяк не можливо, відповідно до вимог законодавства. І такі ситуації непоодинокі.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Як відкриті державні дані можуть допомогти підприємцям України – дослідження Мінцифри

Яким чином забезпечується доступ до правосуддя?

Окремі питання управління комерційними комунальними унітарними підприємствами, засновниками яких є рада громади: відеоурок

Україна зробила вагомий поступ у 4 з 20 очікуваних досягнень Східного Партнерства за останній рік

Про спроби саботувати міжнародні зобов’язання України. Підсумки великих комітетських слухань щодо НПСВ

Правовий кіноклуб, що породив чудову синергію