Механізми співробітництва між громадянським суспільством і місцевим самоврядуванням вибудовували на «робочій майстерні»

28 серпня 2017 року в Чугуєві відбувся воркшоп «Ефективні механізми співробітництва між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування на місцевому рівні. Аналіз існуючих та ...

Додано:
kobzar

DSC09754
Механізми співробітництва між громадянським суспільством і місцевим самоврядуванням вибудовували на «робочій майстерні»

28 серпня 2017 року в Чугуєві відбувся воркшоп «Ефективні механізми співробітництва між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування на місцевому рівні. Аналіз існуючих та пропозиція ефективних механізмів».

В Україні створені численні форми для реалізації безпосередньої участі населення в суспільно-політичних процесах. Однак нерозуміння з боку деяких органів місцевого самоврядування того, що громадські активісти є союзниками, партнерами, а не опонентами, небажання певних владників враховувати рекомендації громадськості, призводить, з одного боку, до прийняття необміркованих рішень, що не сприймаються громадами, а з іншого – до правового нігілізму та суспільного абсентеїзму значної частки громадян.

Тому Чугуївською правозахисною групою було запроваджено ініціативу «Мости для демократії в Харківській області», метою якої є підвищення активності та компетентності громадянського суспільства та представників органів місцевого самоврядування в процесі розвитку громад.

Воркшоп, що відбувся 28 серпня, став одним із завершальних етапів у рамках даної активності. У ньому взяли участь депутати міських, сільських і селищних рад, їх помічники, громадські активісти, журналісти з міста Чугуєва та Чугуївського району Харківської області, більшість з яких вже були долучені до правоосвітніх заходів ініціативи.

Дослівний переклад терміну «воркшоп» – «робоча майстерня». Основні відмінності воркшопу від тренінгів і семінарів – висока інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, життєвий досвід і особисте переживання.

Запрошеним експертом виступив Артем Коновалов – програмний директор «Центру розвитку громад».

Разом із експертом були розглянуті наступні питання:

  1. Аналіз становища взаємодії громадськості та місцевої влади.
  2. Встановлення тенденцій розвитку організацій громадянського суспільства і діяльності органів місцевого самоврядування для планування ефективної співпраці.
  3. Розробка плану дій ефективної співпраці між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування на місцевому рівні.

В ході спільної роботи учасники воркшопу використовували особистий досвід, професійні знання і вміння, ділилися ними з іншими. Артем Коновалов разом із ведучим заходу Юрієм Чумаком вміло спрямовували когнітивну діяльність, модерували «мозкові штурми», аналіз і розбір ситуацій, створення презентацій, виконання індивідуальних і групових вправ.

Громадські активісти та депутати місцевих рад наочно побачили ті тенденції та переваги, які необхідно розвивати, аби налагодити на Чугуївщині дієву та ефективну співпрацю між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування.

Зауважимо, що захід проводився в рамках ініціативи ЧПГ «Мости для демократії в Харківській області», яка реалізується в партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV), Представництвом DVV International в Україні – в проекті «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для демократії» за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

 

Див. також:

У Чугуєві шукали дієві механізми співробітництва між громадським сектором та владниками


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку