Лише 9% українського бізнесу зважають на екологію: історії успіху зелених проєктів на онлайн-конференції за підтримки ЄБРР та уряду США

Знайомство з круговою економікою, поради з переходу до моделі «роби-використовуй-переробляй» та діяльність ЄБРР у напрямі підтримки зелених ініціатив,— про все це дізналися близько 150 учасників ...

Додано:
IvanYurchuk

EBRD-Віжуал_Кругова економіка
Лише 9% українського бізнесу зважають на екологію: історії успіху зелених проєктів на онлайн-конференції за підтримки ЄБРР та уряду США

Знайомство з круговою економікою, поради з переходу до моделі «роби-використовуй-переробляй» та діяльність ЄБРР у напрямі підтримки зелених ініціатив,— про все це дізналися близько 150 учасників онлайн-конференції «Кругова економіка: можливості й переваги для малих, середніх та великих компаній». Подія пройшла за підтримки уряду США в рамках Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР (Інші донори: Італія, Південна Корея, Люксембург, Норвегія, Швейцарія, Швеція, Японія, та ТайваньБізнес – Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР, та США).

55% з понад 50 мільярдів тонн парникових викидів генерує щороку неефективна енергетична система, а 45% — лінійна економіка, що характеризується переспоживанням, хибними підходами до виробництва товарів та браком системного мислення. На відміну від лінійної економіки, кругова економіка це економіка з нульовим рівнем відходів, в якій все вироблене і спожите може безпечно “повернутися” в природу і суспільство.

 «За результатами дослідження ЄБРР з оцінки бізнес-середовища України, зокрема, малого та середнього бізнесу, лише 9% підприємців турбує вплив їхнього бізнесу на довкілля та екологію», —  зазначила Катерина Рігг, керівник напряму підтримки та розвитку МСБ в Україні, ЄБРР. Підтримка та розвиток зеленої економіки є одним із пріоритетів діяльності ЄБРР, проведення освітніх заходів з метою підвищення екологічної свідомості та ресурсоефективності допоможе скоротити витрати малого та середнього в довгостроковій перспективі та зберегти довкілля. 

Учасник конференції мережа хімчисток Pastiralla, діяльність якої вже направлена на подовження життєвого циклу речей, підтримують сталий розвиток та впроваджують зелені рішення. «Ми розробили біорозкладні плечики з переробленого картону і замінили ними пластикові. Наразі інвестували в розробку інноваційних плічок з міцелію і конопель (100% органіка). Повністю прибрали використання паперу, квитанцію надсилаємо в зручний чат – таким чином, перехід на використання цифрових рішень скоротив наші витрати на 155 тис грн на рік. Окрім цього запровадили у компанії культуру сортування сміття та 70% віддаємо на переробку: На виробництві встановили систему рециркуляція води, що дозволяє споживати замість 18 куб м на день — 6 куб м.», —  розказала Наталія Грушевська, засновниця компанії Pastiralla.

Кав’ярня Yellow Place була одним з кругових проєктів, який представила компанія Good Wine. З огляду на те, що стати одразу ж 100%-во сталим бізнесом може бути фінансово обтяжливим, Yellow Place почали з маленьких кроків. «Ми сортуємо сміття, відмовилися від паперових стаканчиків, трубочок, адже 99,75% з них не підлягають переробці. Важливою складовою зеленої політики кав’ярні є також екопросвітництво у соцмережах: у своїх дописах ми розвінчує міфи та даємо поради, як бути екосвідомим у повсякденному житті», —  прокоментувала Надії Савенкова, засновниця Yellow Place, керівниця відділу ЗЕД ТОВ Бюро Вин Good Wine.

Анастасія Соботюк, директорка зі зв’язків з інвесторами компанії МХП, поділилася знаннями та власним практичним досвідом становлення культури ведення  зеленого бізнесу у харчовій промисловості: «Світ змінюється, і разом з цим потребують змін компаній, які  поважають споживачів. Той, хто сьогодні розуміє, що кругова економіка – це не тренд, а реальні дії, прямує на крок вперед, досягнення бізнес-цілей, встановлює нові правила і розвиває культуру ведення бізнесу».

ЄБРР у свою чергу підтримує проєкти, які спрямовані на енергоефективність та екологічний менеджмент. Наприклад, підвищення ефективності використання енергії, води, паливних ресурсів, скорочення відходів тощо. Наразі, зелені проєкти складають близько 10% всіх консалтингових проєктів, реалізованих за підтримки ЄБРР та донорів у напрямі розвитку МСБ. 

Прикладом такого зеленого проєкту в Україні слугує Вальдорфська школа «Ступені» в м. Одесі. Навчальний заклад отримав фінансування від ЄС у рамках ініціативи EU4Business на проведення енергетичної інспекції після успішної подачі заявки в ЄБРР. Після модернізації системи опалення, класи стали набагато теплішими взимку, а технічне обслуговування будівлі  стало коштувати на півмільйона гривень на рік менше, ніж до того. До співпраці з ЄБРР та ЄС через погане опалення вони користувалися електричними обігрівачами, що призводило до надлишку використання електроенергії. 

ЄБРР є провідним інституційним інвестором в Україні. Лише за останні два роки Банк виділив 2 млрд євро для економіки країни. ЄБРР фінансує інфраструктуру, енергоефективність та енергетичну безпеку, сільськогосподарські та промислові проєкти, а також невеликі компанії. Також надає індивідуальні бізнес-поради невеликим підприємствам, щоб покращити їхню продуктивність та стимулювати розвиток.

 

 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Розвиток компетентностей: стратегічне планування та менеджмент проєктів для членів та волонтерів ГО

Цивільні полонені та їхні родини майже не знають про свої права – правозахисники

Топ-6 запитань про конкурс підтримки для громад щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права

Освітня громадська організація Junior Achievement Ukraine отримує статус повноправного члена всесвітньої мережі JA Worldwide

Створення офісу МКС в Україні – новий рівень співпраці України та МКС

Уроки волонтерства у школах підтримують досвідчені активісти та знаменитості