Лише 21% опитаних на непідконтрольних територіях планують взяти участь у виборах Президента

 Такими виявилися результати опитування, проведеного представниками БФ «Право на захист» в березні 2019 року. Дослідження проводилось на всіх діючих КПВВ. Участь в ньому взяли 759 респондентів, ...

Додано:
NGO Kiev

опитування
Лише 21% опитаних на непідконтрольних територіях планують взяти участь у виборах Президента

 Такими виявилися результати опитування[i], проведеного представниками БФ «Право на захист» в березні 2019 року. Дослідження проводилось на всіх діючих КПВВ. Участь в ньому взяли 759 респондентів, більшість яких – 61% – мешканці Донецької області.

Серед причин відмови від участі в голосуванні перше місце посідає складність перетину лінії зіткнення (ЛЗ) через КПВВ – 35% опитаних зазначили саме її, як основну перепону та мотив не йти на вибори. Трохи менше – 32% – зазначили, що не будуть голосувати тому, що дорога до місця можливого голосування займатиме забагато часу. Майже чверть учасників опитування не вірять в те, що їхній голос якимось чином вплине на результати голосування, а 22% респондентів назвали як причину своєї відмови від участі в голосуванні високу вартість проїзду.

opytuvannia_NEW_march_blue_4media

Марія Алєксєєнко,  координатор проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО» БФ «Право на захист»: «Ми інтенсивно працюємо на КПВВ з літа 2017 року – проводимо моніторинг ситуації щодо умов перетину лінії зіткнення через КПВВ, проблем, які там виникають, ідентифікуємо причини, чому люди перетинають ЛЗ тощо. Крім того, ми консультуємо людей, надаємо базову інформацію щодо того, куди їм треба звернутися, допомагаємо сформулювати заяви до певних структур та держорганів, намагаємося сприяти ефективній комунікації між службовцями на КПВВ та тими, хто перетинає ці пункти. Ми працюємо на всіх КПВВ – на трьох із них наші монітори присутні 5 днів на тиждень. Тож час від часу ми проводимо дослідження щодо певних актуальних проблем та питань, які стосуються ВПО та мешканців непідконтрольної території – бо маємо таку можливість. І тему виборів ми, звісно, не могли обійти. Зважаючи на її актуальність та важливість, ми плануємо не одну хвилю опитувань – бо зараз вже очевидно, що проблеми з реалізацією виборчого права є. Як і з обізнаністю людей щодо їхніх прав як громадян та виборців».

Варто зауважити, що це вже друге опитування, яке проводили представники БФ «Право на захист» на КПВВ на тему виборів та рівня поінформованості переселенців та українців, які мешкають на тимчасово непідконтрольній уряду України території (НКУУТ).

Перше дослідження було проведено в січні 2019 року. В ньому взяли участь 872 особи різного віку та статі, і хоча опитування не є репрезентативним (його результати не можна перенести на все населення НКУУТ), воно продемонструвало певні тенденції. Тоді лише 39% респондентів зазначили, що вони знають про можливість проголосувати.

Тоді ж монітори БФ «Право на захист» почали інформувати людей, які перетинають лінію зіткнення про можливість реалізувати право на голос. Завдяки подібним активностям, роботі державних органів та недержавних організацій ситуацію з рівнем поінформованості цієї категорії населення щодо їхніх прав як виборців вдалося дещо покращити. Як продемонстрували результати другого опитування БФ «Право на захист», станом на кінець березня про те, що вони можуть взяти участь в голосуванні на виборах Президента України знала вже більша частина опитаних.

[i] Результати дослідження не варто екстраполювати на всіх мешканців неконтрольованої Урядом України території (НКУУТ).


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Від сьогодні діють нові форми заяв у сфері державної реєстрації

Хто такі «бізнес-ангели» і як вони можуть допомогти у залученні коштів для вашого проєкту?

Сесія Тернопільської міської ради - що нового?

Стартує інформаційна кампанія про процедури голосування на місцевих виборах

Попередні результати Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Мої права»

Як завершити дві реформи і запустити ефективну систему місцевого самоврядування