Київський Карітас забезпечив продуктовими наборами 100 одиноких людей похилого віку

В часі Різдва Христового працівники та волонтери Карітасу Київ із добрим словом та подарунками відвідали майже 100 підопічних самотніх людей похилого віку. Місцевий Карітас вже понад 20 років ...

Карітас
Київський Карітас забезпечив продуктовими наборами 100 одиноких людей похилого віку

В часі Різдва Христового працівники та волонтери Карітасу Київ із добрим словом та подарунками відвідали майже 100 підопічних самотніх людей похилого віку. Місцевий Карітас вже понад 20 років опікується інвалідами, невиліковно хворими, одинокими старенькими людьми забезпечуючи для них медичні і соціальні послуги, ведення домашнього господарства, надання матеріальної допомоги, вирішення юридичних питань, психологічний супровід і супровід духівників, консультації з догляду для рідних.

«Така можливість зробити подарунки для більш як 100 потребуючих одиноких стареньких людей у нас виникла завдяки особливим благодійникам. Ці люди не бажають рекламувати свою щедрість, але добре знають, наскільки звичні для нас продукти (крупи, макаронні вироби, олія, консерви, солодощі) є величезною радістю для цих людей», – розповідає о. Роман Сиротич, організатор акції.

Програма «Домашня опіка» надає догляд у Києві зараз більш як 100 підопічним. Адміністрацією місцевого Карітасу постійно ведеться пошук ресурсів задля забезпечення інвалідів і потребуючих одиноких людей похилого віку медичними препаратами, засобами гігієни, пелюшками та підгузниками, продуктовими наборами, і що особливо важливо – постійною опікою патронажних сестер. На сьогоднішній день у Карітасі Київ в рамках «Домашньої опіки» працює 6 осіб: 4 медсестри та 2 соціальні працівники. Тут кажуть, що потреби вимагають роботи щонайменше 10 медсестер.

За 2014 рік місцевому Карітасу вдалося надати допомогу для стареньких людей 800-тьма продуктовими наборами загальною вартістю близько 50 тис. грн. Окрім цього, в міру можливостей, надається допомога іншим людям похилого віку та інвалідам, пансіонатам і ветеранам. Також київський Карітас (проект «Домашня опіка» діє ще в Одесі, Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Коломиї, Бориславі) надає у тимчасове користування реабілітаційне обладнання: протипролежневі матраци і подушки, подушки для підтримки шиї, туалетні крісла, інвалідні візки, ходунці двоколісні складні, палиці чотирьохопорні тощо. Для людей, які постійно потребують цих речей – вони передаються у постійне користування. Додаткові послуги для цієї категорії підопічних: благодійна перукарня та швейна майстерня. Тут потребуючі люди можуть отримати послуги перукаря, а у швейні поремонтувати одяг чи пошити постільну білизну.

«Зараз маємо дуже неспокійний час в Україні. Війна забирає сотні людських життів. Вся увага суспільства прикута до боротьби із тероризмом та зовнішнім агресором, допомозі вимушеним переселенцям. Соціальна та благодійна сфери відповідно теж надають допомогу для військових. Водночас бідні люди нікуди не зникли у наших містах, вони досі і не менше потребують уваги у такий непростий час.

Ці продукти напередодні в часі новорічно-різдвяних свят стали для них не просто пакетом з чиєюсь допомогою, – це вияв небайдужості, любові до них незнайомих людей, цінування того, що вони просто є.

Від себе особисто та від імені усіх цих літніх людей висловлюю щиру подяку благодійникам і нашим волонтерам, всім, хто долучився до організації цього свята. Водночас, закликаю не припиняти чинення добра і таких чудових акцій!», – підсумовує о. Роман Сиротич, директор Карітасу Київ.

Джерело : Карітас Київ


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

Організація «Право» трансформує гуманітарний хаб у центр громадської активності у Хмільнику

Асоціація “Доступне житло для ВПО” запрошує до вступу ГО та локальних партнерів

Інформаційна онлайн-сесія про стратегії успішної участі у конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада»

Студенти трьох областей опановували підприємницькі навички у Львові

4 березня – Всесвітній день проти сексуальної експлуатації