Kremlin’s Voice та Книга пам’яті: нові платформи про злочини РФ в Україні​

У четвер, 25 травня, ГО «Інтерньюз-Україна» презентувала дві кількамовні онлайн-платформи: Kremlin's Voice та «Книга пам'яті». На них зафіксовані злочини пропагандистів і військових РФ проти України, ...

Додано:
Internews Ukraine

Screenshot 2023-05-26 at 11.22.46
Kremlin’s Voice та Книга пам’яті: нові платформи про злочини РФ в Україні​

У четвер, 25 травня, ГО «Інтерньюз-Україна» презентувала дві кількамовні онлайн-платформи: Kremlin’s Voice та «Книга пам’яті». На них зафіксовані злочини пропагандистів і військових РФ проти України, які можуть стати доказами під час притягнення агресора до відповідальності.

«Пропаганда — невіддільна частина загарбницької політики РФ.​ Вона створила інформаційне підґрунтя для воєнної агресії, геноциду та мобілізації населення. Як результат, 75 % росіян підтримують звірства своїх військових в Україні», — зауважила аналітикиня ГО «Інтерньюз-Україна» Анастасія Герасимчук.

Kremlin’s Voice — це база російських пропагандистів. Вона містить досьє на 69 «журналістів», «експертів», «блогерів» і «громадських діячів», які свідомо поширюють злочинні наративи: пропагують війну, розпалюють ненависть, формують ворожий імідж України та інших держав. Ці наративи порушують норми міжнародного права.

Приклади найагресивніших висловлювань пропагандистів, розміщені на платформі, можуть стати доказовою базою під час притягнення їх до кримінальної відповідальності. Зокрема, як загальновідомих Ольги Скабєєвої, Дмитра Кисельова, Маргарити Симоньян, так і менш знаних інформаційних злочинців.

Всі охочі можуть розширити цю базу — поділитись ім’ям нового пропагандиста й підтвердженням його ворожої діяльності. Аналітики «Інтерньюз-Україна» перевірять надану інформацію та створять досьє цього злочинця.

«Книга пам’яті» — це збірка історій свідків і постраждалих від російських воєнних злочинів: викрадення та депортацій, тортур і вбивств мирних жителів, обстрілів житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

«Кожна історія унікальна. Але вони мають одне спільне — свідчення про жахливі події, які відбулися через агресію Росії проти України. «Книга пам’яті» — це віртуальний архів, місце, де можна дослідити наслідки російсько-української війни», — підкреслила старша аналітикиня ГО «Інтерньюз-Україна» Альона Гришко.

Мета Книги — зберегти пам’ять про жертв агресії та допомогти очевидцям поділитися своїми історіями зі світом. 29 розповідей із різних регіонів України написані 5 мовами: ​українською, ​англійською, ​іспанською, ​німецькою та ​французькою.​

Усі тексти ілюстровані зображеннями, які згенерував штучний інтелект. Це допоможе читачам відчути повною мірою, через що пройшли герої історій. Наприклад, Ганна Ситник, у чий будинок на Київщині влучила російська ракета. Або Вадим Куценко, який провів 110 днів у російській катівні в Куп’янську Харківської області. До збору цих свідчень долучились експерти Української Гельсінської спілки з прав людини, Харківської правозахисної групи та інших організацій. Всі українці також можуть поділитися власними історіями, які додадуть на сторінки онлайн-книги.

«Мета інформаційної агресії — не обдурити, а знищити опонента. Пропагандистські наративи Кремля довго готували військових РФ до вторгнення в Україну та виправдовували його. Наші платформи Kremlin’s Voice та «Книга пам’яті» якраз і показують цей тривалий зв’язок між пропагандою та воєнними злочинами», — наголосив директор з аналітики ГО «Інтерньюз-Україна» Володимир Єрмоленко.

Проєкт реалізований у межах грантової угоди «Зміцнення позицій України на інформаційному фронті», що фінансується Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD) через Національний демократичний інститут із міжнародних відносин (NDI).


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE