Кожна третя дівчина з ВІЛ не знає, як правильно розкривати свій статус людям поруч

Фундація АнтиСНІД в Україні (AHF Ukraine) ініціювала проведення першого в Україні дослідження потреб дівчат з ВІЛ віком 14-18 років, яке провела благодійна організація «Позитивні жінки». У ...

Додано:
akrasnoplakhtych

Дослідження_Життя і потреби дівчат з ВІЛ в Україні_1
Кожна третя дівчина з ВІЛ не знає, як правильно розкривати свій статус людям поруч

Фундація АнтиСНІД в Україні (AHF Ukraine) ініціювала проведення першого в Україні дослідження потреб дівчат з ВІЛ віком 14-18 років, яке провела благодійна організація «Позитивні жінки». У дослідженні розкриті особливості життя дівчат з ВІЛ, вивчені їхні потреби в особистісному розвитку,  сексуальній освіті та доступі до послуг у сфері психічного здоров’я.

Дослідження_Життя і потреби дівчат з ВІЛ в Україні_1

Дослідження організовано у рамках розвитку в Україні ініціативи AHF «Дівчата діють», яка стартувала у 2019 році. Мета ініціативи – мотивація дівчат та молодих жінок для підтримки одна одної у різних життєвих ситуаціях та розвиток лідерських навичок у них.

Дослідження_Життя і потреби дівчат з ВІЛ в Україні_2«Ми, AHF Ukraine, ініціювали це дослідження, щоб зрозуміти, чого саме прагнуть дівчата з ВІЛ в Україні, які навички вони хочуть розвивати, про що вони мріють. Пройшло понад 30 років з початку епідемії ВІЛ, але рівень стигми до людей з ВІЛ все ще неприйнятно високий. Нас цікавило чи ВІЛ впливає на дівчат, чи є це перешкодою для особистого розвитку, впевненості у своїх силах, реалізації права бути щасливою, — розповіла Ярослава Лопатіна Голова Представництва AHF Ukraine. – Дослідження збагатило нас інформацією для створення потужної спільноти дівчат, які будуть відстоювати свої права, підтримувати одна одну та допомагати іншим реалізовувати свій потенціал.»

За результатами дослідження виявили:

  • кожна третя дівчина з ВІЛ прагне здобути навички розкриття ВІЛ-статусу та дізнатися про те, як знайти своє місце в житті;
  • найважливішими складовими щастя дівчата вважать наявність добрих друзів (68%), дружньої родини (60%) та здоров’я (54%);
  • кожна четверта дівчина потребує психологічної та соціальної підтримки для корекції ставлення до свого ВІЛ-статусу. Рідні, здебільшого похилого віку, забороняють дівчатам говорити про свій статус друзям та оточуючим, обмежують їхнє коло спілкування;
  • лише половина опитаних дівчат почувається захищеною щодо свого здоров’я (48%);
  • 24 із 56 дівчат, що мали досвід сексуальних стосунків, опинялись у ситуації, коли була відсутня активна згода на секс.

 Дослідження_Життя і потреби дівчат з ВІЛ в Україні_5

«Дослідження є унікальним для нашої країни, оскільки воно організовано та проведено спільнотою жінок, які живуть з ВІЛ, серед дівчат, які живуть з ВІЛ, — ділиться деталями Ксенія Скринник, координаторка ініціативи AHF «Дівчата діють» в Україні». — Вражають відгуки інтервьюерок, які зібрали багато прикладів дискримінації дівчат. Попри це, дівчата, як інші підлітки прагнуть бути щасливими, мати родину, спілкуватись з друзями. Деякі прагнуть бути лідерками і вже активно до цього йдуть.»

«В опитуванні ми охопили основні сфери життя дівчат – чи хочуть вони жити активним життям у суспільстві, як приймають свій ВІЛ-статус та пов’язане з ним лікування, чи відчувають стигматизацію щодо себе від інших людей чи мають проблеми з розкриття свого статусу іншим, які виклики несе дорослішання та початок сексуального життя, — розповідає керівниця дослідження Світлана Мороз, координаторка з моніторингу дотримання прав БО «Позитивні жінки». — Для нас також було важливо дізнатися про те, чи потребують вони підтримки спільноти жінок, які живуть з ВІЛ. Їхні відповіді підкреслили потребу у підтримці дорослих жінок, які можуть допомогти дівчатам адаптуватися у житті і показати перспективи повноцінного життя з ВІЛ».

Дослідження_Життя і потреби дівчат з ВІЛ в Україні_6

Повний звіт по результатам дослідження можна знайти за посиланням.

У 2020 році AHF Ukraine ініціює створення спільноти дівчат, які будуть реалізовувати «Дівчата діють» в Україні. З початку жовтня проводяться систематичні онлайн-зустрічі дівчат як з ВІЛ-позитивним, так і з ВІЛ-негативним статусом. Разом із AHF Ukraine дівчата формують стратегію допомоги та підтримки інших дівчат для того, щоб усі дівчата мали рівні можливості незалежно від соціального становища та стану здоров’я.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?

“Варіанти дій”: нова YouTube-програма, присвячена людській історії

Як покращити контент на сайтах та у соцмережах ВЦА Луганщини і Донеччини

«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

Клуб 2.0 чи творчий простір: створення у громаді Центру культурних послуг

Східний Варіант запустив нову YouTube-програму про міжнародну допомогу