Королі хайпу та розвиток села: на Рожнятівщині Івано-Франківської області відбувся перший “ІнстаДень”

Минулого тижня у селі Сваричів на Прикарпатті вперше відбувся “ІнстаДень” - подія, на якій виступили п’ять топових блогерів з Рожнятівського району. Організували захід ГО “Молода Просвіта ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_1348
Королі хайпу та розвиток села: на Рожнятівщині Івано-Франківської області відбувся перший “ІнстаДень”

Минулого тижня у селі Сваричів на Прикарпатті вперше відбувся “ІнстаДень” – подія, на якій виступили п’ять топових блогерів з Рожнятівського району. Організували захід ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” у співпраці з громадською ініціативою “Намневсеодно” та youtube-каналом Бойко ТБ.

Серед запрошених блогерів Дмитро Варварук (понад 700 тисяч підписників), Мар’яна Гутак (понад 400 тисяч підписників), Іван Дирів (понад 20 тисяч підписників), Христина Христонько (понад 70 тисяч підписників) і Діана Варварук (понад 250 тисяч підписників).

DSC_1887

“Нашою ціллю було показати молоді Рожнятівського району, що можливостей для розвитку довкола є багато. Головне їх розпізнати і вхопитись за шанс. Такі люди, як ось ця п’ятірка спікерів, надихають. Вони показують, що якісні зміни потрібно творити у малих громадах”, – зазначила організаторка заходу Євгенія Бардяк.

На “Інстадень” зареєструвалося майже 400 людей з усіх куточків України, але доїхати і потрапити на подію змогли тільки жителі Прикарпаття. Серед них, калушанка Христина Лесів. Жінка уже тривалий час стежить за сторінками блогерів: “У мене двоє дітей і я хочу почати вести свій блог про мамські будні. До цього часу було дуже лячно щось робити і записувати сторіс для інстаграм, але після події я наважусь. Спершу думала, що блогери – великі зірки, але це не так. Зараз кардинально змінила свою думку. Вони прості люди і з ними легко спілкуватись”.

DSC_1474

Блогер Дмитро Варварук зі села Топільське став хедлайнером заходу. Хлопець розповів, який шлях пройшов, щоб зібрати на своїй сторінці більше 700 тисяч прихильників, а також про активну підтримку українського продукту.

“Я хочу робити контент, який розповідає про справжніх  українців, а не таких, як нам змальовують. Тому почав показувати свою бабцю, бо така ж є у більшості з нас. Ми часто отримуємо від неї прочуханки, вона деколи говорить незрозумілі нам слова, але це все наше. І такі відео дивляться, бо людям воно близьке, – наголосив Дмитро. – Я не розумію, як можна створювати продукт для українського глядача іноземною мовою. Якщо бізнес чи блогер обирає цільовою аудиторією жителів України, отже все має робити виключно українською”.

DSC_1269

За словами співорганізаторів заходу Тетяни Савчук та Василя Яцківа, “Інстадень” є початком роботи над розвитком Сваричева загалом і пошуком нових мотивацій для молоді. Такі події мають стати ключем до однієї глобальної цілі – змістити увагу від обласних і районних центрів та показати потенціал малих громад. Дійсно цікаві та сучасні події можуть і мають відбуватись у малих громадах. Таким чином з’явиться більше можливостей для розвитку села, будуть додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів, а молодь бачитиме тут перспективи для себе.

Захід організували ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” у співпраці з громадською ініціативою “Намневсеодно” та youtube-каналом Бойко ТБ у рамках проєкту “ІнстаДень у Сваричеві” при сприянні Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА.

Автор фото – Юрій Валько


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Забезпечення якісної освіти в громаді в умовах децентралізації

Оновлені умови дистанційного навчання у школах

Триває онлайн-курс про дистанційне навчання

Уряд виділив понад пів мільярда гривень на дезінфекційні засоби для шкіл

Аналіз програм: що обіцяє Маріуполю партія "Європейська солідарність"?

Аналіз програм партій: Що обіцяє Запоріжжю “Європейська Солідарність”?