Інтерактивна скульптура у центрі Києва закликає піклуватися про здоров’я голосами людей із раком легень

Українська мультидисциплінарна художниця ANi / Анна Надуда / разом із громадською організацією «Легені» створили інтерактивну скульптуру «Легені, які говорять» до місяця обізнаності про рак легень. ...

Додано:
akrasnoplakhtych

Скульптура _Легені, які говорять_
Інтерактивна скульптура у центрі Києва закликає піклуватися про здоров’я голосами людей із раком легень

Українська мультидисциплінарна художниця ANi / Анна Надуда / разом із громадською організацією «Легені» створили інтерактивну скульптуру «Легені, які говорять» до місяця обізнаності про рак легень. Легені озвучують історії людей із раком легень, щоб звернути увагу перехожих на проблему невчасної діагностики раку легень та мотивувати українців більше піклуватися про їхнє здоров’я. 

Посилання на відеоісторії пацієнтів з раком легень

Рак легеньнайпоширеніший тип раку у чоловіків віком від 35 до 70 років у нашій країні. Кожного року у світі діагностують понад 2 мільйони нових випадків цього онкологічного захворювання. Тому, щоб звернути увагу до цього захворювання, громадська організація «Легені» запускає інформаційну кампанію «Легені, які говорять». Її мета – нагадати людям піклуватися про своє здоров’я, регулярно обстежуватись, аби вчасно діагностувати і знати про можливі способи лікування цього захворювання.

Із 16 по 30 листопада 2020 року кияни та гості столиці зможуть повзаємодіяти зі скульптурою «Легені, які говорять» у Маріїнському парку (точна геолокація https://cutt.ly/mg4ZUue). На скульптурі розміщені датчики руху, які промовляють до перехожих, що наближаються до неї, голосами людей, які борються з раком легень. За посиланням (QR-кодом на скульптурі) ці історії можна побачити. На початку грудня скульптура буде переміщена в один із парків Києва, щоб стати частиною міста та нагадувати людям піклуватися про свої легені.

Вікторія Штонда - голова громадської організації _Легені_«Рак легень   найпоширеніша причина смертності від онкологічних захворювань у всьому світі.  Люди не знають про рак легень, не проходять профілактичні обстеження, поки не стикаються із діагнозом на останніх стадіях. Ми, громадська організація «Легені», вирішили змінювати ситуацію. Цією кампанією «Легені, які говорять» ми хочемо в усіх сенсах звернути увагу людей на ранню діагностику раку легень та можливості його лікування. Ми привертаємо увагу нашого суспільства до раку легень через мистецтво – скульптуру «Легені, які говорять», через відео історії наших співгромадян – через візуальний вплив на свідомість українців,» розповідає голова громадської організації «Легені» Вікторія Штонда.

 В.о. генерального директора Директорату медичного забезпечення Євгенія Ідоятова зазначає: «Україна знаходиться серед держав із високим рівнем захворюваності на рак. Щорічно близько 140 тисяч українців дізнаються про свою хворобу, із них 13 тисячам ставлять діагноз – рак легень. Проблема раку легень у тому, що його складно виявити на початкових стадіях – таких симптомів, як тривалого кашлю, мокротиння із кров’ю, задишки може і не бути. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, від 30% до 50% випадків раку можна запобігти, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. На початкових стадіях захворювання значно краще піддаються лікуванню. Тому разом із сімейним лікарем потрібно визначати групу ризику, проходити діагностику вчасно , а після виявлення онкологічного процесу – починати лікування якомога раніше».

«Тема анатомії, будови людського організму та рослинного світу є наскрізною моєї творчості. Майже всі свої скульптури я називаю рослинами. І ця скульптура «Легені, які говорять» схожа на рослину, як будова наших легень. Скульптура створена із гілок, які впали або були зрізані. Бетон укріплює їх та монуметалізує, щоб нагадати людям, що важливо піклуватись про чистоту наших легень, як «Храму Повітря». Інтерактивна аудіальна частина об’єкта, ретранслюючи історії людей із раком легень, закликає перехожих зупинитися, оглянути біонічну структуру та берегти власне здоров’я,» ділиться своїм задумом авторка скульптури мультидисциплінарна художниця ANi /Анна Надуда/.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Буська громада провела друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

У Володимирі обговорили подальше впровадження “зелених” рішень в багатоквартирних будинках

«Життя — не тільки в столиці». Марія Фрей — про гіперлокальну мережу Суспільного та розбудову хабів у регіонах

За рік та сім місяців великої війни росія скоїла 536 злочинів проти медіа та журналістів

Мережування, партнерування та адвокація: досвід Асоціації громадських радників України

Суспільний запит на відповідальність за скоєні воєнні злочини: інструменти для притягнення до відповідальності