Інструменти моніторингу закупівель – шлях до згуртованості громади: підсумки навчання на Луганщині

У Золотому, місті «сірої зони» ООС на Східному Донбасі, відбулось навчання, присвячене використанню принципів доброго врядування у закупівельних процесах. Активні мешканки та мешканці міста дізнались ...

Додано:
Pavlo Fedyk

Христина Зелінська в дії
Інструменти моніторингу закупівель – шлях до згуртованості громади: підсумки навчання на Луганщині

У Золотому, місті «сірої зони» ООС на Східному Донбасі, відбулось навчання, присвячене використанню принципів доброго врядування у закупівельних процесах. Активні мешканки та мешканці міста дізнались більше про інструменти контролю за використанням бюджетних коштів, що в подальшому сприятиме підвищенню рівня їх залученості до використання відкритих ресурсів для здійснення громадського моніторингу закупівель.

Завдяки тренінгу “Використання відкритих ресурсів щодо здійснення громадського моніторингу закупівель”, який проводила національна тренерка Христина Зелінська, було продовжено впровадження антикорупційного кластерного навчання та громадської експертизи публічних закупівель у Золотому. Важливо, що учасниками цього просвітницького заходу стали не лише громадські активісти цих міст, але й представники органів місцевої влади, зокрема керівник ВЦА Золотого та села Катеринівка, воїн-учасник АТО, Бабченко Олексій та керівники та працівники комунальних інституцій. Така співпраця в освітньому кластері* є формою роботи створених у Золотому Робочих груп (Домівок доброго врядування) з опанування моніторингу публічних закупівель на майданчику ProZorro.

Просвіта і навчання, діалог місцевої влади і громадськості сприяє згуртованості громади, місцевої влади та бізнесу у впровадженні принципів ефективного врядування, розвиває у громадян впевненість в тому, що державні органи діють в публічних інтересах, а не у вузьких приватних чи політичних інтересах.

Незабаром, після ще одного тренінгу, який проведе Христина Зелінська вже для мешканців міста Гірське, для активістів та представників влади і бізнесу обох міст 14 грудня 2019 року відбудеться Форум згуртованості громад «Прозорість, результативність та обґрунтованість використання бюджетних коштів та здійснення закупівель: згуртування громади та влади міст Гірського та Золотого навколо принципів доброго врядування».

Для учасників Форуму буде проведено публічну презентацію результатів проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте — на шляху до прозорості закупівель та доброго врядування», напрацювань Громадського моніторингу врядування (ГМВ) та аналізу стану використання місцевою владою сервісів ProZorro, E-Data, та Spending, рекомендацій та пропозицій від «Домівок доброго врядування» (робочих груп громадських активістів та представників місцевої влади) для місцевих органів влади (Луганської ОДА-ВЦА, Попаснянської РДА-ВЦА, виконкому міськради Гірського та керівнику ВЦА м. Золотого і с. Катеринівка), шляхів підвищення спроможності використовувати сервіси ProZorro, DoZorro, E-Data, та Spending для оцінки прозорості, результативності та обґрунтованості рішень місцевої влади.

Крім того, на Форумі буде представлено підготовлені та поширені в електронному та друкованому вигляді методичні вказівки «Домівки доброго врядування: вказівки моніторингу публічних закупівель» для місцевих та регіональних НУО, які підвищать їхню спроможність впроваджувати принципи доброго врядування на прикладі цільових міст проєкту при оцінці якості рішень у бюджетному процесі та здійсненні закупівель**. Важливою частиною заходу буде обговорення перспектив і напрямкыв координації та синхронізації руху, спільноти «За добре врядування» & #КластерProZorro, яка запрошує до співпраці громадських партнерів для створення міжрегіональної мережі «За добре врядування» та учасників кластерного навчання громадському моніторингу публічних закупівель.

* Слово «кластер» походить з англійської мови (cluster–пучок, рій, скупчення) і в даному контексті означає виділення смислових одиниць процесу громадського контролю закупівель та їх практичне застосування і оформлення в режимі пучка.
**Співпрацюючи із місцевою владою міст (міська рада Гірського та ВЦА Золотого) в організації та підтримці заходів проєкту, команда його партнерів (громадські організації «Фонд громад «Знання і справедливість», «Будемо удосконалювати місто Гірське (Гірський БУМ)», «Аваліст», «Золотий світанок», руху СбЛ) зосереджується на формуванні та налагодженні роботи у кожному місті Робочих груп (Домівок доброго врядування) задля громадського моніторингу політик, рішень, процесів які впливають на долю публічних коштів в цілому та закупівель зокрема.


Учасникам тренінгу «Використання відкритих ресурсів щодо здійснення громадського моніторингу закупівель» та членам Робочих груп Домівок доброго врядування у містах Гірське та Золоте Луганської області телефон для безкоштовних консультацій з питань ProZorro 099-427-79-74 (активний з 9.00 до 13.00 у робочі дні).

Андрій Бабтенко (Андрей Бабтенко), регіональний координатор #DoZorro у Харківській та Луганській областях, електронна пошта: [email protected]

Довідково (згідно анкетування учасників тренінгу): рівень задоволення заходами — понад 80%; рівень зростання обізнаності щодо важливості та переваг принципів доброго врядування — 75% учасників заходів надали повну відповідь; підвищена спроможність учасників тренінгу оцінювати місцеву політику на основі застосування громадського моніторингу закупівель — 83% учасників заходів надали повну відповідь.

Проєкт «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте — на шляху до прозорості закупівель та доброго врядування» впроваджується ГО “Фонд громад “Знання і справедливість” (рух “Спільно безпеці Луганщини”) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).
Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені тут, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).

#МайстерняДоброгоВрядування #UNDP_Ukraine #Sida #SDC #RPP #КластерProzorro #НалагоджуємоСпільно #АникорупційнаГромадськаЕкспертиза


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Програма збору коштів на отримання вищої освіти ветеранами російсько-української війни

Civil Match: як НГО з 10 країн знайшли партнерів на онлайн-події?

Опитування: Вплив пандемії на роботу громадських організацій у Східній Європі та Центральній Азії

Розпочалися зйомки фільму про українських дисидентів

У липні ІМІ зафіксував в Україні 13 випадків порушень свободи слова

Вперше у 2020-му. На Полтавщині змагалися спортивні орієнтувальники