Індекс євроінтеграційного економічного поступу з 2014 по 2019 р. Полтавська область опинилась на нижчій сходинці рейтингу серед українських областей

Рівень розвитку регіонів оцінюють за багатьма  видами  показників,  які  умовно можна поділити на економічні, соціальні й політичні, стандартизовані  і пошукові. Особливе місце мають комплексні ...

Додано:
Nina Kuzmenko

онлайн тренінг тренер
Індекс євроінтеграційного економічного поступу з 2014 по 2019 р. Полтавська область опинилась на нижчій сходинці рейтингу серед українських областей

Рівень розвитку регіонів оцінюють за багатьма  видами  показників,  які  умовно можна поділити на економічні, соціальні й політичні, стандартизовані  і пошукові. Особливе місце мають комплексні індикатори, сконструйовані індекси регіонального розвитку, які розраховуються  на  основі  різнопланових  показників економічного, соціального, культурного розвитку із  застосуванням  статистичних процедур.

фото 1imgonline-com-ua-Crop-D4zFAc6CV111dGlI.jpg презентація 1

imgonline-com-ua-Crop-Q6QNlZcCUTcvGO

Індекс євроінтеграційного економічного поступу регіону – інструмент, адаптований до наявного інформаційного забезпечення, а також останніх змін, що відбулися на регіональному рівні інституційної підтримки євроінтеграційних економічних зрушень. До складу Індексу увійшли 15 індикаторів глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС та 6 індикаторів рівня інституційної підтримки, яку обласні державні адміністрації забезпечували для зближення економік областей з ЄС. Регіональними експертами було зібрано понад 70 історій успіху, що демонструють реальний вплив проєвропейських реформ на нарощування експортного та інвестиційного потенціалу регіону.

скрин  2019

Снимок.PNG 2014

Зрада чи гальмування процесу на регіональному рівні щодо інституційної підтримки євроінтеграційних економічних зрушень?

21 травня 2021 регіональним експертом Ніною Кузьменко, керівником регіонального фонду підтримкам підприємництва по Полтавській області під час конференції були презентовані результати комплексного дослідження інтеграції областей до європейського економічного простору за 2014-2019 роки.

Рейтинг Полтавської області в загальному рейтингу український областей ,  починаючи  з  2017  по  2019 роки, погіршився  через  низький  рівень  інституційної  підтримки економічних  процесів євроінтеграції, а також участь в  проектах ЄС в економічній сфері. Іншим вагомим чинником посилення ІЄЕП регіону є безпосереднє поглиблення економічних контактів з європейськими  партнерами. Збереження  темпів  приросту  торгівлі  з  ЄС,  росту обсягу  залучених  європейських  інвестицій,  розширення  кількості  суб’єктів  господарювання,  що  постачають товари на європейські ринки.  Полтавська область отримала  вкрай низький результат за показниками Індексу  євроінтеграційного  економічного  поступу регіону та  опинилася наприкінці загального рейтингу. Через  розгортання  кризових  явищ,  зумовлених  впливом COVID-19 та  не значної інституційної   підтримки  з  боку Полтавської  ОДА . Підготовлені та надіслані рекомендації до Полтавської обласної державної адміністрації.

Важливо буде багато в чому визначати здатність Полтавського регіону  підвищити рейтинг, який потрібно не лише нарощувати, але і примножувати продовжуючи курс на європейську інтеграцію.

Регіональними експертами областей України  було зібрано  72 історії  успіху, що демонструють реальний вплив проєвропейських реформ на нарощування експортного та інвестиційного потенціалу регіону.

Переходьте на  портал економічної євроінтеграції областей – перший інформаційний ресурс,та знайомтеся з інтерактивною інфографікою, економічними євро-паспортами областей та історіями успіху на https://www.ieep-ua.org/

Дослідження підготовлено  та проводилось Поліським фондом міжнародних та  регіональних досліджень (https://pfirs.org/)  та  Асоціацією  регіональних  аналітичних  центрів (https://pfirs.org/arttnet.html)  в  рамках  проекту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення  підтримки  громадянського суспільства  у здійсненні  проєвропейських  економічних  реформ  у регіонах України»  за фінансової  підтримки  програми  «MATRA», що виконується  в Україні Посольством Королівства Нідерландів. Партнером проекту в Полтавській області є Регіональний фонд підтримки підприємництва по Полтавській області.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу