Імплементація Угоди про асоціацію в регіонах: екологічні питання на порядку денному Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей

14 березня 2018 року у м. Львів відбувся круглий стіл «Імплементація екологічної складової Угоди про асоціацію: регіональний вимір (для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської  областей)», ...

Додано:
Olga Khomyakova

29214888_2014072465300553_4304648113630478336_n
Імплементація Угоди про асоціацію в регіонах: екологічні питання на порядку денному Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей

14 березня 2018 року у м. Львів відбувся круглий стіл «Імплементація екологічної складової Угоди про асоціацію: регіональний вимір (для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської  областей)», під час якого з’ясовувалася роль місцевих органів влади у процесі імплементації екологічної складової Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Круглий стіл відкрила Наталія Андрусевич (Голова Правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»), яка наголосила на важливості євроінтеграційних реформ та їхнього впливу на формування та розвиток екологічної політики і права України, необхідності посилення ролі регіонів у цих процесах. З вітальним словом до присутніх звернулися Андрій Сенюк, представник Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Сергій Коровайник привітав учасників круглого столу від імені Львівської міської ради.

Зоряна Козак (старший аналітик Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля») представила результати аналітичного документу «Регіональний контекст виконання екологічної складової Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: основні висновки», який доступний за посиланням. Вона зазначила, що процес імплементації Угоди у сфері довкілля на місцях зіштовхується з низкою викликів, а саме:

  • Визначення місця та ролі регіонів у процесі імплементації екологічного блоку Угоди не є серед пріоритетів на загальнодержавному рівні: не визначені механізми та форми, за допомогою яких держадміністрації виконуватимуть зобов’язання щодо впровадження заходів з імплементації Угоди про асоціацію.
  • Планування виконання Угоди на регіональному рівні, врахування планів імплементації конкретних директив і регламентів, а також звітування про виконання заходів, є формальним, неефективним та не відображає реальних потреб на місцях.
  • Центральні органи виконавчої влади не залучають належним чином обласні держадміністрації до розробки політики та законодавства, навіть у випадках, коли такі реформи матимуть безпосередній вплив на місцях.
  • Відсутність належної спроможності регіонів впроваджувати на місцях положення нормативно-правових актів, прийнятих на виконання Угоди про асоціацію.
  • Регіональна політика, яка мала б враховувати останні тенденції в Україні щодо реформування усіх сфер суспільного життя, практично позбавлена євроінтеграційної складової та зобов’язань виконувати Угоду про асоціацію на регіональному рівні.
  • Відсутність належного інформування про виконання Угоди про асоціацію на регіональному рівні у сфері довкілля.
  • Процес децентралізації не передбачає чітких механізмів передачі функцій у сфері довкілля на нижчі рівні управління.

Наступне питання дискусії було присвячено децентралізації та ролі громад у процесі імплементації Угоди про асоціацію у сфері довкілля. Тарас Баранецький, в.о. директора Львівського центру розвитку місцевого самоврядування, презентував дослідження щодо важливості екологічних питань для об’єднаних територіальних громад, звернувши увагу на зв’язок цього питання із реформою екологічного нагляду і контролю, яка зараз здійснюється в Україні.

Галина Проців, Голова правління ГО “Екологічний клуб “Край”, акцентувала увагу на питаннях важливості Угоди про асоціації для вирішення місцевих екологічних проблем.

Друга частина обговорення була присвячена секторальним питанням імплементації Угоди про асоціацію в регіонах. Неабиякий інтерес серед учасників викликали виступи Андрія Сенюка щодо питань розвитку природно-заповідного фонду Львівської області, Дмитра Томенчука (заступник начальника відділу біоресурсів Закарпатської ОДА) щодо окремих питань біорізноманіття та ПЗФ у Закарпатській області, Катерини Полянської (еколог МБО “Екологія-Право-Людина) щодо проблемних питань створення Смарагдової мережі в Україні.

Мар’яна Винярська, директор ЕДЦ “Правова аналітика”, розповіла про розробку і впровадження політики з питань зміни клімату в Україні та можливий вплив на регіони, а Марія Вісьтак, асистент кафедри соціального права Юридичного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка, звернула увагу на правове регулювання використання альтернативних джерел енергії в контексті забезпечення екологічної безпеки України.

   

Круглий стіл організований Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля».

Захід проводився в рамках проекту «Просування реформ в регіони», що впроваджується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з Європейською правдою за сприяння Європейського Союзу.

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Фінал онлайн-програми UWE Hub 4.0: Час розпочати власну справу

ЮрШтаб запустив онлайн-платформу для отримання безкоштовної юридичної допомоги

На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності

Перший ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 відбувся в Івано-Франківську