Групи підтримки батьків, що втратили дитину у період вагітності, пологів, або впродовж року після пологів в усіх містах України

Громадська організація “Опіка Ангела” розпочала великий проект із розширення мережі груп підтримки. Подібного ще не було в Україні.Є світова статистика, що одна з 4 вагітностей закінчується втратою. ...

Додано:
Angels Care

Стань ведучою групи підтримки! (1)
Групи підтримки батьків, що втратили дитину у період вагітності, пологів, або впродовж року після пологів в усіх містах України

Громадська організація “Опіка Ангела” розпочала великий проект із розширення мережі груп підтримки. Подібного ще не було в Україні.

Є світова статистика, що одна з 4 вагітностей закінчується втратою. Це може бути викидень, завмерла вагітність, перинатальна або неонатальна смерть.

Для Опіки Ангела – це не статистика, це частина життя.

Командою пройдено шлях від визначення проблеми до отримання фінансування та підтримки організацій з досвідом роботи більш ніж 40 років. На жаль в Україні майже відсутня належна підтримка батьків у горі, немає культури співчуття, багато упередженості та обезцінювання від близьких. 

Зараз йде набір 24 волонтерів, котрі вже з червня проводитимуть зустрічі групи підтримки для батьків, які пережили втрату дитини від зачаття до першого року життя. Буде охоплено опікою майже всі великі міста України та проект не зупиниться на цьому. Формат цих груп передбачає підтримку “рівний-рівному”, що є теж новим досвідом для нашої країни, адже існує стереотип, що надання підтримки у горі повинен здійснювати тільки психолог або психотерапевт. 

Вже у травні почнеться навчання ведучих, батьків, які пережили свою втрату і мають ресурс на підтримку інших. Програму навчання розробляє психотерапевтка, травматерапевтка Ксенія Віттенберг. Навчання проходитиме онлайн та буде направлене на розуміння проживання горя, етику ведення групових зустрічей, профілактику емоційного вигорання та дасть можливість отримати багато практичного досвіду.

Проект реалізується за підтримки  організації Mental health for Ukraine (MH4U), а своїм досвідом та матеріалами допоміг фонд Sands, the stillbirth & neonatal death charity з Австралії та Британії.

Сподіваємося та віримо, що ще більше батьків, які стикнулися з горем втрати дитини, матимуть змогу отримати таку необхідну підтримку, і що завдяки цьому проекту в суспільстві буде трохи більше прийняття та співчуття.

Про новини проекту та діяльність організації можна дізнатися на нашому сайті https://angelscare.org.ua/


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"