Громадяни – в центрі прийняття рішень: стартувала унікальна програма для ОМС про участь у врядуванні

ГО "Школа врядування" розпочала навчання на сертифікатній програмі підвищення кваліфікації «Залучення громадян до врядування у територіальній громаді». Програма реалізується у межах проєкту «Школа ...

Навчання
Громадяни – в центрі прийняття рішень: стартувала унікальна програма для ОМС про участь у врядуванні
ГО “Школа врядування розпочала навчання на сертифікатній програмі підвищення кваліфікації «Залучення громадян до врядування у територіальній громаді». Програма реалізується у межах проєкту «Школа партисипативного врядування» та у партнерстві із Секретаріатом Кабінет Міністрів України. Зокрема, Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату КМУ.
 
До участі відібрали 40 представників і представниць органів місцевого самоврядування. 31 березня відбулась настановча сесія та розпочалось навчання. Мета програми – зміцнити учасницьке місцеве самоврядування під час війни та в післявоєнний період. Навчання – безкоштовне.
 
Павло Булгак, виконавчий директор ГО “Школа врядування”, керівник проєкту, привітав учасників і учасниць програми, подякував партнерам і представив тренерсько-викладацький склад, до якого залучені представники КМУ, Києво-Могилянської школи врядування ім. Андрія Мелешевича НаУКМА, Школа врядування Острозької академії. 
“Викладачі та викладачки сертифікатної програми мають великий досвід у врядуванні. А сама програма – це не лише навчання, але й нетворкінг та платформа для обговорення і обміну кращими практиками. Це наш спільний внесок у подальше впровадження реформи децентралізації та євроінтеграцію України, над якими активно працюють Верховна Рада, Уряд, громади та організації громадянського суспільства”.
Павло Булгак_ГО Школа врядування

Павло Булгак – виконавчий директор ГО “Школа врядування”, керівник проєкту

Наталія Окша, заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату КМУ розповіла, що мотивувало розробити програму «Залучення громадян до врядування у територіальній громаді»:
“Часто представники органів місцевого самоврядування залишаються поза увагою таких навчальних програм, хоча саме вони є найближчими до громадян. Знаходяться на передовій змін, надають послуги і взаємодіють із людьми”.
Наталія Окша додала, що представники Європейського Союзу говорять, що українське законодавство з місцевого самоврядування та залучення громадян має високу якість. Проте потрібно ще більше працювати над його ефективним та практичним застосуванням.
“До нас часто звертались саме з ОМС. Тому ця програма – відповідь на запит і ЄС, і органів місцевого самоврядування”, – сказала Наталія Окша.
Наталія Окша - заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату КМУ

Наталія Окша – заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату КМУ

Голова Правління ГО “Школа врядування” Ксенія Гнатовська відзначила важливість і готовність представників/-ниць ОМС до навчання, навіть в умовах сучасних викликів. Вона також наголосила на необхідності впровадження кращих практик застосування гендерного підходу в місцевому самоврядуванні для забезпечення рівних прав і можливостей усіх жителів громад.
Ксенія Гнатовська

Ксенія Гнатовська – голова Правління ГО “Школа врядування”

 
Валерій Тертичка, доктор наук з державного управління, керівник Школи врядування НУ «Острозька академія» зауважив, що програма допоможе вивчити механізми громадської участі, а також допоможе зрозуміти, як побудована система врядування в Україні, розібратися з особливостями реформи децентралізації.
 
Валерій Тертичка, доктор наук з Валерій Тертичка - доктор наук з державного управління, керівник Школи врядування НУ «Острозька академія»

Валерій Тертичка, доктор наук з Валерій Тертичка – доктор наук з державного управління, керівник Школи врядування НУ «Острозька академія»

 
Тетяна Андрійчук, старший викладач Києво-Могилянської школи врядування ім. А. Мелешевича, заступниця завідуючого відділом Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю СКМУ, презентувала мету програми та ознайомила з її модулями.
“Навчання є складником виконання Плану заходів на 2025-2026 роки Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. А також дорожньої карти з функціонування демократичних інституцій у межах євроінтеграції”, – пояснила Тетяна Андрійчук.
Тетяна Андрійчук - старший викладач Києво-Могилянської школи врядування ім. А. Мелешевича, заступниця завідуючого відділом Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Тетяна Андрійчук – старший викладач Києво-Могилянської школи врядування ім. А. Мелешевича, заступниця завідуючого відділом Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Навчальні модулі сертифікатної програми «Залучення громадян до врядування у територіальній громаді»: 
  1. Вироблення місцевої політики в демократичному врядуванні.
  2. Публічні консультації як базова форма залучення громадськості.
  3. Діалог для обговорення чутливих, конфліктних питань.
  4. Кращі практики організації публічних обговорень на місцевому рівні.
  5. Комунікативний супровід рішень у врядуванні.
  6. Гендерна рівність в учасницькому врядуванні.
  7. Міжнародні стандарти та українське законодавство з питань громадської участі.
  8. Організація публічних обговорень.
Передбачено, що під час навчання учасниці та учасники програми мають виконати практичне завдання та пройти відповідне тестування. Після успішного завершення програми випускники та випускниці отримають сертифікат.
 
Анна Кучерак-Зоря


Тематика публікації:                      

Останні публікації цього розділу:

Онлайн-музей традиційного мистецтва КРОВЕЦЬ відновив свою роботу

Проблеми родин зниклих безвісти: результати дослідження у Рівненській області

Посад-Покровське на Херсонщині: що з відбудовою і кому дістались сотні мільйонів?

Helmholtz-Zentrum Berlin та Національний університет «Києво-Могилянська академія» розпочинають стратегічне партнерство у сферах енергетики та клімату

Стартував новий безоплатний онлайн-курс про євроінтеграцію

ГО «Точка доступу» стартувала в проєкті «Імпульс» — для відновлення постраждалих від війни громад