Громади Миколаївщини отримали до своїх бюджетів понад 51 млн грн від акцизного податку на пальне

Наприкінці березня 38 громад Миколаївської області отримали відповідні надходження до загального фонду своїх бюджетів - залежно від обсягу реалізованого безпосередньо на їхній території пального. ...

Додано:
at

akcyz_palnemaslom
Громади Миколаївщини отримали до своїх бюджетів понад 51 млн грн від акцизного податку на пальне

Наприкінці березня 38 громад Миколаївської області отримали відповідні надходження до загального фонду своїх бюджетів – залежно від обсягу реалізованого безпосередньо на їхній території пального. Всього – понад 51 млн грн. 

Так, в останній день І кварталу казначейськими органами Миколаївської області на рахунки місцевих бюджетів зараховані кошти – частки акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.

У програмі Радіодень для «Українського радіо. Миколаїв» та виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Олександр Мосін розповів про можливості громад із зарахуванням до місцевих бюджетів частки паливного акцизу. 

«Асоціація міст України  моніторить та контролює суми нарахувань перед їх затвердженням, надає цю інформацію попередньо територіальним громадам для того, щоб вони могли перевірити, чи дійсна інформація. Якщо є деякі розбіжності, вони можуть звернутися, щоб відкоригувати дані та обгрунтувати свою позицію.

Завдяки принциповій, стійкій позиції АМУ та територіальних громад частку акцизу на пальне закріпили за місцевими бюджетами на постійній основі. Тому й надалі саме у громадах депутати місцевих рад вирішуватимуть щодо перерозподілу цих коштів і визначатимуть пріоритет — куди вони будуть спрямовані. Це може бути будівництво, капітальні ремонти, закупівля необхідного обладнання для комунальних закладів чи установ, виплата заробітної плати чи  додаткова фінансова соцпідтримка, заходи на боротьбу з пандемією тощо», - наголосив Олександр Мосін.

“Станом на перше квітня 2021 року, до Казанківської селищної територіальної ради надійшли кошти акцизного податку в сумі 793 тисячі 809 гривень. Дані кошти ми плануємо направити на підтримку пунктів здоров’я на селі. Громада має право направити їх, куди забажають депутати. На даний момент у нас не вистачає коштів на заробітну плату працівникам фельдшерських пунктів. Цими коштами хочемо закрити це питання”, – сказав начальник відділу фінансів Казанківської селищної громади Віктор Андрійчук.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни